У Вінницькій ЦРКЛ успішно прооперували 99-річну пацієнтку

18.07.19

Однією з особливостей людей похилого та старечого віку є їх схильність до травм зокрема перелому стегна. Така травма різко змінює життєвий стереотип людини такого поважного віку. Це часто призводить до швидкого загострення супутніх хронічних захворювань серцево-судинної та дихальної систем.

У більшості випадків після такої травми людина стає інвалідом.

В Україні, підтримуючи світові тенденції, на зміну консервативному методу лікування прийшла активна хірургічна тактика.

Хірургічне втручання дозволяє зберегти рухливість нижньої кінцівки і запобігти інвалідизації хворого. Сучасна медицина пропонує ендопротезування кульшового суглоба, що значно покращує життя пацієнтові, який зможе вести активний спосіб життя і не припиняти трудову діяльність.

Так, у Вінницькій ЦРКЛ проводяться операції такого роду.

7 липня 2019 року до лікарні поступила 99-річна хвора Смульська Ніна Сергіївна, жителька с.Довгополівка Тиврівського району, з діагнозом: закритий черезвертлюговий перелом правого стегна зі зміщенням.

На консиліумі було вирішено – оперувати.

Оперативне втручання – остеометалосинтез блокуючим стрижнем провели провідні травмтологи Вінницької ЦРКЛ – Рубленко А.М., Котович О.А., Іващук Ю.М.

Хвора активізована, тобто ходить за допомогою ходунків.

Нагадаємо, що у червні місяці 2019 року була прооперована ще одна жителька Вінницького району, з смт.Вороновиця якій виповнилось 95 років з таким самим діагнозом.

Для довідки:

Проведення оперативного втручання під спино-мозковим знеболюванням не погіршує загальний стан постраждалих, оскільки відсутні наслідки та ускладнення іншого наркозу.

Відсутність операційної рани (стержні вводяться через проколи в шкірі) дозволяє уникнути крововтрати та попереджає розвиток інфекційних ускладнень.

Оскільки при проведенні оперативного втручання відсутні грубі фізичні маніпуляції у ділянці перелому та мінімальний час його виконання, то зводяться до мінімуму ризик виникнення больового синдрому, тромбоемболічних ускладнень.

Раннє відновлення функції-ходьби впливає не тільки на функціональний прогноз, але й збільшує тривалість життя.

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація