У Вінниці обговорили впровадження Закону України: Про співробітництво територіальних громад

09.11.18

9 листопада, у Вінниці відбулося засідання круглого столу, під час якого обговорили впровадження Закону України «Про співробітництво територіальних громад: стан та перспективи розвитку», який проводив Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування у Вінниці. Народні депутати разом представниками обласної ради, мерами міст, головами та ОТГ міжнародними партнерами обговорили питання міжмуніципального співробітництва.

Закон «Про співробітництво територіальних громад» є чинним з липня 2014 року. Вже станом на жовтень 2018 року 1050 громад стали користувачами інструменту міжмуніципального співробітництва. За даними Мінрегіону, ці громади створили 263 проекти в сферах ЖКГ, благоустрою, пожежної безпеки, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Вінницька область є другою в Україні за кількістю втілених проектів міжмуніципального співробітництва (55), поступаючись лише Полтавській (85).

Круглий стіл став майданчиком для закріплення успішних практик співпраці громад Вінниччини та напрацювань нових ідей для подальшого використання інструменту міжмуніципального співробітництва в області. У ньому взяли участь народні депутати України, представники Вінницької обласної ради, Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, представники районних рад та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування Вінницької області, експерти.

Вінницьку районну раду на круглому столі представляли голова районної ради Сергій Сітарський, його заступник Олексій Плакида, начальник та головний спеціаліст відділу організаційного, інформаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату районної ради Анжеліка Храпко та Інна Заєць, завідувач сектору правового забезпечення районної ради Альона Шабленко. 

«Громади, які першими почали створювати ОТГ показують успіхи – їх бюджети зростають, відроджується територія та розвивається інфраструктура. Але не всі мають високі доходи місцевих бюджетів, особливо це стосується сільських і селищних рад. Тому для робіт, які потребують великих фінансових витрат, громадам краще об’єднуватись в рамках міжмуніципальних договорів співпраці. Для цього в Україні прийнято закон Про співробітництво територіальних громад», - говорить народний депутат Сергій Кудлаєнко.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що децентралізація дає можливість сформувати комфортне життя в Україні і саме від місцевого самоврядування залежить розвиток міст, сіл, об’єднаних громад та ствердження в країні демократичного суспільства. Також мер Вінниці відзначив, що громади інших регіонів можуть скористатись позитивним досвідом міжмуніципального співробітництва, який має Вінниця з громадами, що межують з містом.   

Обговорили і проблеми з проведенням виборів в ОТГ, які були заблоковані рішенням суду. 

«Вчора відбулось засідання ЦВК і перевибори призначили. Так як і планувалось, вибори відбудуться 23 грудня. У Вінницькій області це три громади – одна в Калинівському районі і дві в Томашпільському», - сказав Сергій Кудлаєнко.

Народний депутат Андрій Река зазначає, що існує ряд чинників, які стримують реформу, але процес обєднання повинен завершитись до 2020 року.

В 2020 році будуть вибори на новій територіальній основі за новим адміністративними одиницями, які утворить держава. Сьогодні йде процес, щоб люди показали як їх утворювати. Процес об’єднання закінчиться виборами на новій1 територіальній основі», - говорить нардеп», - зазначає А. Река.

До дискусії круглого столу долучилися голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, голова Вінницької районної державної адміністрації Михайло Демченко, сільські, селищні голови та голови ОТГ району.

Як зазначив народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради України  з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко, громади, які  об’єдналися одними з перших, уже показали успіхи.

«Для проведення великого обсягу робіт, що стосуються ремонту доріг, комунальних питань, транспорту, енергоефективності, то краще об’єднуватися в рамках міжмуніципальних договорів співпраці. Для цього в Україні є умови – прийнято закон «Про співробітництво територіальних громад». Фактично, парламентом було напрацьовано інструмент для досягнення спроможності громад через об’єднання ресурсів. Низка територіальних громад зрозуміли це і активно користуються таким механізмом», - каже Сергій Кудлаєнко. 

Про свій позитивний досвід співпраці територіальних громад розповіли під час круглого столу представники Полтавської та Вінницької областей.

Круглий стіл відбувся за  сприяння та підтримки Проекту «Реформа управління на сході України»,  що виконується GIZ GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини в рамках Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація