У гідрологічному заказнику «Ільківський став» готуються до облаштування безбар’єрної рекреаційної зони

22.06.17
Члени Координаційної ради на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, за участі депутатів обласної Ради, голів райдержадміністрацій, керівників департаментів облдержадміністрації відвідали природо-заповідний фонд місцевого значення – гідрологічний заказник «Ільківський став». Заказник заходиться на території Ільківської сільської ради Вінницького району за 15 км від Вінниці. В роботі Координаційної ради від Вінницького району взяли участь депутат Вінницької обласної Ради Олександр Масленніков, голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський та голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко, депутат Вінницької районної ради Віктор Марущак, Ільківський сільський голова Тетяна Петровська.    

Про співпрацю територіальної громади з місцевими фермерськими господарствами та громадськими організаціями розповіла  Ільківський сільський голова Тетяна Петровська. Про роботу заказника присутніх поінформувала голова громадської організації «Асоціація захисників довкілля та пропаганди здорового способу життя «Явір» і «Школи зеленого туризму» Наталя Шибінська.
 
- В 2014 році нашою громадською організацією був розроблений проект про визнання заказника «Ільківський став» об’єктом природно-заповідного фонду, - розповідає Наталя Шибінська. - На початку 2016 року, після погодження сесій сільської та районної рад, позитивного висновку Департаменту екології облдержадміністрації, обласна Рада прийняла рішення про визнання його об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення – гідрологічного заказника «Ільківський став». 
 
На початку року громадська організація написала грантовий проект на 14-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад з екологічної тематики. Цей проект дозволить використати кошти обласного бюджету на ремонт гідротехнічної споруди – водозабірника, що регулює рівень води заказника. Також голова «Явору» Наталя Шибінська разом з волонтерами планують в подальшому облаштувати під’їзні доріжки та місця для риболовлі для осіб з обмеженими можливостями та створити безбар’єрну рекреаційну зону на північно-західному березі Ільківського ставу. Ці пропозиції подані до Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.
 
- На черговій сесії обласної Ради, яка пройде 30 червня, буде розглядатись питання «Про Програму розвитку туризму у Вінницькій області на 2017 - 2020 роки», - повідомив голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Пропозиції громадських організацій щодо розвитку «зеленого туризму» в області були враховані під час розробки програми.
 
В Ільківці створений підрозділ громадських інспекторів з охорони довкілля, який разом з волонтерами щомісяця прибирає територію, облаштовує щитами та інформаційними плакатами заказник, встановлює шлагбауми.
 
Сама ж водойма є одним з каскадних руслових ставків річки Рівець, має гідрологічну цінність, його площа становить 21 гектар. На берегах ставу функціонує велика кількість джерел, серед них виявлені і обстежені понад 30. В цілому територія знаходиться в гарному природному стані, адже з 2000 року тут не ведеться жодної господарської діяльності.
 
На південному березі водойми знаходиться унікальне історичне джерело «Понюкова криниця», яке є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Це джерело підземних вод має лікувальне, естетичне, оздоровче та історико-культурне значення.
 
Заказник «Ільківський став» дозволяє розвивати «зелений туризм» та приваблює джерельними водами, екологічно чистою місцевістю та водоймами.
Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація