Спорт – запорука здоров’я

09.10.20
У рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання сьогодні спілкуємось із обранцем Писарівської громади Ігорем Сухаревським.
«Цими днями відзначатимуть своє професійне свято усі причетні до галузі фізичної культури та спорту в Україні. Користуючись нагодою хочу привітати працівників організацій і установ фізичної культури і спорту, комунальних закладів, громадських організацій, тренерів, спортсменів, ветеранів та шанувальників спорту!
Важко переоцінити значення фізичної культури у повсякденному житті, адже школа спорту культивує в людині життєво необхідні якості – вміння чітко формулювати мету та послідовно її досягати, шляхетність, ефективну співпрацю в команді, вміння підкорювати власний інтерес загальній меті.
Велика вдячність вчителям, тренерам, ветеранам фізкультурно-спортивного руху за гідне продовження традицій з виховання вольової, фізично загартованої та здорової молоді!
Значення розвитку фізкультури і масового спорту на селі важко перебільшити. Адже в юному віці та в молодості закладаються підвалини майбутнього здоров’я, а відповідно й майбутньої здорової сім’ї, не обтяженої хворобами та згубними звичками. Та й в літньому віці той, хто дружить з фізкультурою, загальновідомо, менше витрачається на медикаменти та довше живе. Тому створення належних умов для повноцінного заняття фізкультурою та спортом повинні бути одними із пріоритетних.
Дуже важливим фактором є наявність мотивуючого тренера. Розвинута інфраструктура – це лише початок. Головний ресурс – люди. У нормального тренера купа дітей біля дуба роздягнеться і побіжить на тренування. А в когось і сучасні спортзали стоятимуть порожніми.
Нашій громаді пощастило, маємо талановитих та ініціативних тренерів, котрі власним прикладом мотивують до занять спортом. Це наш інструктор зі спорту Віталій Марингевич, який сам активно займається та пропагує гирьовий спорт і армреслінг. Також Ілля Бугаєв. Він є ініціатором створення клубу з греко-римської боротьби «Золотий лев», що функціонує і у Писарівці, і у Щітках. До речі, за підсумками роботи у 2019 році наш клуб здобув ІІІ місце в Вінницькій області. Ці тренери активно сприяють розвитку різних видів фізичної активності серед жителів нашої громади. На жаль, в Писарівській школі не має повноцінної спортивної зали, проте заняття спортом відбуваються регулярно у пристосованому кабінеті або на свіжому повітрі.
Переконаий, що не можна повноцінно почуватись здоровим без занять фізичною культурою та спортом. Із цим завжди традиційно складніше було у сільській місцевості. 
На довершення, в останні 10 років дітей поглинає віртуальний світ. Грати в танчики простіше, ніж бігати марафон. Лише відірвавши дітей від шкідливих занять та звичок і прививши їм любов до спорту та здорового способу життя, ми убезпечимо молодь від потрапляння до «поганої компанії» і неприємних, а іноді і кримінальних ситуацій.
На щастя, зараз все більша кількість людей, у тому числі і керівників різних рівнів, приходить до думки, що необхідно відроджувати спортивну галузь та масові заняття спортом на селі. Наразі універсального методу впровадження спортивної роботи не має і бути не може. Проте є кілька загальних правил, які можуть згодитися всім.
Якщо запитати у жителів громад: «На що би ви потратили мільйон гривень, якби отримали грант?». Більшість відповідей стосувалися б «дороги чи освітлення». І рідко де – спортивний майданчик чи молодіжний центр. Відсутність уявлення про реальні проблеми і потреби ще не значить, що їх не існує. 
Проте хочу зауважити, що в нашій громаді місцева влада не забуває опікуватись дозвіллям дітей та молоді, облаштовано гарні дитячі та спортивні майданчики, належні умови створено, тож тепер потрібне лише бажання.
Спортивна політика повинна стосуватися кількох цільових та вікових груп. І до кожної з них потрібен свій підхід. Діти молодшого, середнього і старшого шкільного віку. У кожної вікової групи – свої потреби».
 
 
Матеріал підготовлено
в рамках висвітлення депутатів
Вінницької районної ради 7 скликання.
 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація