Школа радості у Лаврівці

12.12.19

У рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання сьогодні спілкуємось із обраницею Лаврівки та Медвідки – Марією Петрівною ГУДЗЬ.

«Завжди мала прагнення зробити якусь корисну справу для громади, тому вдячна людям за довіру та підтримку, вже втретє вони довірили мені представляти їх інтереси у Вінницькій районній раді.

Позаяк працюю я у Лаврівській СЗШ, тож уваги та допомоги напевно дістається закладу найбільше. Взагалі за останні два скликання вдалось дуже багато чого зробити та оновити у нашій школі. Зараз її можна назвати «школа радості».

На початку своєї депутатської діяльності я намагалась домогтися виділення коштів на капітальний ремонт аби зробити усе одночасно. Проте потім зрозуміла, що це марна справа і чекати на таку велику суму коштів одночасно доведеться дуже довго. Тож потім змінила свою думку і почала звертатись до районної влади та депутатів аби підтримували виділення коштів частинами.

Розпочали перетворення із заміни вікон, справа ця дуже коштовна, тож часу знадобилось немало. Протягом певного періоду часу із цією проблемою коштом районного бюджету  вдалось впоратись повністю.

Потім розпочали заміну дверей. У співпраці із моїми колегами депутатами Русланом Висловським та Миколою Шамалюком вдалось замінити вхідну групу, там окрім дверей було облаштовано таку собі веранду із метало-пластикових конструкцій, яка тепер щільно зачиняється та захищає приміщення школи від холодного повітря. Також замінено двері в їдальні, актовій залі, деяких кабінетах.

Ще однією надважливою справою що вдалось вирішити, стало облаштування централізованого опалення, адже ще до недавнього часу кожен кабінет опалювався грубками.

Після моїх звернень із фонду регіонального розвиту були виділені кошти на за-міну даху нашої Лаврівської школи. 

Минулоріч було надано гроші для закупівлі у кожен навчальний кабінет сучасних телевізорів.

Після вибухів на складах боєприпасів поблизу Калинівки деякі приміщення закладу зазнали часткових руйнувань, зокрема у двох класах та актовій залі обвалилась стеля. На лагодження були виділені кошти із бюджету, проблему усунули. Також за моїм клопотанням вдалось оновити стелю та освітлення у коридорах закладу.

Останнім часом ми почали писати звернення на виділення коштів із районного бюджету для закупівлі необхідних будівельних матеріалів, а роботи намагаємось виконувати власними силами залучаючи батьківську громаду. Так вдається виконати значно більший масив робіт за певну суму коштів. У такий спосіб відбувались ремонти у актовій залі та їдальні. Для актової зали також були закуплені нові стільці.

Підсумовуючи зроблене у школі можна сказати що всередині приміщення наразі створено комфортні умови для навчання дітей.

Залишилась ще одна не завершена коштовна справа, наразі вже виготовлена проектно-кошторисна документація на утеплення стін, сподіваюсь що в наступному році віднайдуть кошти у бюджеті для її завершення.

Одним із питань, яке вкрай турбує громаду, є відсутність у Лаврівці дитячого садочка. В певний період часу у нашої сільської влади була можливість викупити приміщення для цього, але це не було вчасно зроблено. Тепер підходящого приміщення немає, вільна земельна ділянка також відсутня, у школі також не має належних умов для відкриття дошкільного відділення. Тож це питання наразі не має шляхів вирішення.

Лаврівський сільський клуб також потребує значних капіталовкладень. Дах протікає, від цього руйнується приміщення, то ж концертна зала не використовується. Аби врятувати від руйнування приміщення вирішили звернутись до районної влади аби виділили кошти на шифер щоб захистити дах від протікання.

Отримую багато звернень від мешканців вулиці Радісної, яка у наше ХХІ століття досі не електрифікована. Люди які живуть у будинках викручуються хто як може, дехто тягне світло через городи від сусідів, дехто використовує акумулятори, але це не вирішує головну проблему. Вивчивши питання дізналась що лише для виготовлення проектно-кошторисної документації необхідно 140 тисяч гривень, а електрифікація вулиці обійдеться близько мільйона гривень. Звісно, для мешканців це не підйомна сума. Тож наразі шукаємо шляхи вирішення цього питання.

Також переймаюсь та опікуюсь проблемними питаннями Медвідської школи, де функціонують дошкільне відділення та початкові класи. Декілька років тому напередодні навчального року, постала проблема нестачі коштів для оплати енергоносії та підвезення учнів, постала загроза не відкриття закладу 1 вересня. Звернувшись до голови Вінницької ра-йонної ради С.М.Сітарського, нам разом вдалось вирішити цю проблему.

Після вибухів поблизу Кали-нівки примі-щення Медвід-ської школи також постраждало. Тож зверталась до районної влади за підтримкою, були виділені кошти для за-міни вікон, побудований ганок, та інше.

Для Медвід-ського клубу виділяли кошти із районного бюджету для закупівлі апаратури, облаштування сцени, тощо.

Дякую за підтримку моїх ініціатив районній владі та депутатському корпусу, адже самостійно звісно, мені не вдалось би вирішити стільки нагальних питань.

Також завдяки допомозі наших місцевих підприємців була викопана та облаштована криниця для потреб школи, адже був такий період, коли у старому колодязі зникла вода. Дякуємо їм за швидке реагування на нашу проблему.

Працюючи багато років у школі та спостерігаючи за дітьми, бачу, що сьогоднішнє покоління потребує змін. І саме навчальна програма Нова українська школа покликана ввести ці зміни. Набравши цього року першокласників, ми розпочали навчання за новою програмою, впевнена що це саме те, що їм потрібно. Теперішні діти дуже відрізняються від колишніх, у них величезні можливості та глобальний доступ до інформації. Раніше юнь могла отримати інформацію лише з книжок, а тепер вони із дитинства отримують знання які їм необхідні будуть у подальшому житті та навчанні через розвиваючі ігри та мультфільми.

Їм дуже легко донести новий матеріал, вони усе розуміють та підхоплюють «на льоту». Вони розкуті, допитливі, відкриті до спілкування, вільні у висловлюванні своїх думок. Уроки у нас проходять весело та невимушено, діти пос-тійно рухаються, щось виготовляють власними руками із ними дуже цікаво. Вважаю, що нова навчальна програма дуже вчасно почала втілюватись у життя».

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація