Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, члени Ваших родин!

26.04.18

Б'ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля...
Вони нагадують: Пам'ятайте! Хай не повториться!
Хай земля зацвітає навесні пишним буйством кольорів, 
хай пнуться до сонця трави, хай повертаються з чужини журавлі,
несучи на крилах радість зустрічі з рідною землею. 

Хай кожен новий день сповнює ваші серця миром, спокоєм,
одухотвореністю. Пам'ятаймо!

 

26 квітня – День Чорнобильської трагедії

Тридцять два роки тому Чорнобильська аварія, найбільш серйозна техногенна катастрофа в історії цивільної ядерної енергетики, вразила саме серце Європи, викликала тривогу на всьому континенті у зв’язку з її медико-санітарними, екологічними та соціальними наслідками. З того часу зі словом  «Чорнобиль» асоціюється скорбота, печаль,  біль і туга за тими, хто вступив у двобій із неконтрольованим мирним атомом.

Після аварії на Чорнобильській АЕС з постраждалих районів евакуювали 116 тисяч осіб, ще 230 тисяч було переселено із зараженої зони. З числа постраждалих унаслідок аварії померло 167 653 людей, серед них 2 929 ліквідаторів. 83% потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 92%.

Жахливі наслідки аварії на ЧАЕС 1986 року гостро відчуваються і понині. Через загрозу здоров’ю і життю змушені були переселитися з небезпечної зони забруднення мільйони людей. Серйозне опромінення отримали ліквідатори аварії. Сьогодні спеціального медичного забезпечення потребують тисячі таких громадян України. 

Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі  наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Низький уклін і глибока повага всім, хто закрив собою світ від атомного лиха. Ваш подвиг неможливо переоцінити, а героїзм і патріотизм перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Багато з них не дожили до сьогоднішніх днів, віддавши своє життя заради існування майбутніх поколінь.

Хай залишиться в минулому і ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.     

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація