Село має охайний вигляд

09.12.19

Сьогодні, у рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, про роботу в раді та на окрузі спілкуємось з обранцем села Широка Гребля Ігорем Федчишиним. Він очолює постійну комісію Вінницької районної ради з питань будівництва, енергозбереження, комунальної власності, благоустрою та транспортного забезпечення.

Ігор Петрович свого часу працював агрономом із кормовиробництва, головним агрономом, керівником сільськогосподарського підприємства с.Широка Гребля, начальником управління агропромислового розвитку Вінницької районної державної адміністрації. Нині очолює відділ виробництва продукції рослинництва та лісових насаджень Департаменту агропромислового розвитку, екології і природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації.

- Тож, пане Федчишин, чому Ви вирішили стати депутатом Вінницької районної ради?

- Насамперед, у мене було бажання допомогти односельчанам у вирішенні проблем соціально-побутової сфери, інфраструктури поселення, та, позаяк я за фахом агроном, в питаннях дотримання земельного законодавства.

- Яка проблематика є характерною для Широкої Греблі, що вдалося зробити впродовж каденції?

- Проблематика є аналогічною до решти сіл району. Через слабку зайнятість у сільськогосподарському виробництві, адже більшість фермерів використовує механізовані загони, чимало людей доїжджають на роботу до Вінниці. Завжди були і залишаються проблеми доріг, освітлення. На жаль, через брак учнів, а відтак недоцільність утримання, свого часу припинила свою роботу місцева школа, втім завдяки активній позиції сільського голови Андрія Фостика, моїй, колеги Світлани Федорцової, підтримці керівництва району, вже невдовзі тут запрацює устаткований найсучаснішим обладнанням дитячий садок.  Ремонт приміщенні котрого вже добігає завершення, придбано іграшки, ліжечка та ін. Значну кількість коштів задля цього надали місцеві підприємці. Небайдужі люди приходили й допомагали в прибиранні, виконанні інших робіт. Частково виконано ремонти, підсипання щебенем доріг, зроблено освітлення вулиць. Відбувається постійте вивезення сміття, село має охайний, доглянутий вигляд.

- Ви є головою постійної комісії Вінницької районної ради з питань бу-дівництва, енергозбереження, комунальної власності, благоустрою та транспортного забезпечення, чим у останній період довелося займатися найбільше?

- На період мого головування припав такий непростий період, як створення ОТГ, й відповідно, розподілу майна, що перебувало у власності загалом району. Зробити його було не так просто, адже постійно виникали якість проблемні питання. Але завдяки спільним зусиллям членів комісії, інших депутатів районної ради, які у більшості випадків підтримували наші рішення, процес було успішно завершено, майно виділено й передано ОТГ.

Також займаємося питаннями ефективного використання та оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл та селищ району, благоустрою, перевезень, тощо.

- Декілька слів про діяльність створеної за Вашої ініціативи у Широкій Греблі Спілки пайовиків?

- На початку моєї каденції виникло, до речі, актуальне й болюче для багатьох й нині, питання використання земельних паїв. І нас у селі працювало три агровиробники, й були певні нюанси щодо використання землі. Приміром по 2 договори на один і той же пай, деякі з них було укладено без згоди власників. Тож за підтримки пайовиків, сільської ради, депутатів районної ради, керівництва району було створено ГО «Спілка пайовиків села Широка Гребля». Й, вважаю, що на перших порах вона свою функцію виконала: представники сільгосппідприємств стали приїжджати на збори селян-пайовиків, вислуховувати думку людей, пропонували свої умови, суттєво зросла орендна плата. У громадян з’явилася можливість переходити від одного орендаря до іншого.

- Так би мовити у продовження теми, Ваша думка з приводу продажу землі?

- Тут є різні точки зору і кожна з них по своєму вірна. На мій погляд, за нинішніх умов, із цим варто було б трішки зачекати. Але в будь-якому випадку, якщо земля перебуває у власності, то як із юридичної, так із етичної точки зору, господар має право вчинити з нею будь-який правочин. До яких же це приведе наслідків, й чи скуплять землю іноземці – наразі невідомо. Як для села, це буде досить потужна одноразова інвестиція, після чого може настати стагнація, адже люди перестануть отримувати щорічну допомогу у вигляді виплат за оренду паїв.

Утім, за підрахунками Кабінету Міністрів України, землю  сільськогосподарського призначення продадуть не більше 8% власників, на мою думку, у Широкій Греблі це буде 5-7% людей. Адже це той товар, що реалізовуватиметься лишень за крайньої потреби. Якщо ж не буде державної підтримки, то найбільш критичною буде ситуація з фермерами, тому що у них немає ресурсу необхідного для викупу земель сільськогосподарського призначення. В цілому ж ідею продажу землі я підтримую.

- Ігоре Петровичу, а чим займається очолюваний Вами відділ виробництва продукції рослинництва та лісових насаджень?

- Насамперед забезпеченням продовольчої безпеки області й держави в цілому. Здійснюємо постійний моніторинг виконання сільськогосподарських робіт, відтак на базі цієї оперативної звітності формуються орієнтовні обсяги виробництва, визначається яка частина продукції необхідна для забезпечення продовольчої безпеки, а яку можна продати за кордон.

Також, у межах компетенції, опікуємося питанням земельного законодавства щодо дотримання сівозміни. Аби не збільшувалися площі під такими культурами, що негативно впливають на родючість, в першу чергу соняшником.

Спільно з лісівниками, працівниками Держгеокадастру здійснено інвентаризацію лісосмуг. Вони наразі передаватимуться у власність ОТГ.

Займаємося такою питаннями надання з рекреаційною метою в оренду лісових насаджень, тощо.

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація