Сьогодні в Україні стартує кампанія по вибору лікаря первинної медичної допомоги

02.04.18

У понеділок в Україні стартує кампанія по вибору лікаря первинної медичної допомоги "Лікар для кожної сім'ї", яка стане першим етапом медичної реформи. Згідно з повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, в рамках кампанії українці будуть підписувати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар буде отримувати оплату в залежності від кількості підписали з ним декларацію пацієнтів. Нарахування оплати за новими принципами почнеться з 1 липня. У МОЗ прогнозує, що зі стартом медреформи доходи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів істотно виростуть.

Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я попереджає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900. Дані нормативи прораховані виходячи з середньої діючої завантаження дільничних лікарів. При цьому МОЗ попереджає, що сімейного лікаря або терапевта не потрібно буде щомісяця приймати всіх пацієнтів, які підписали з ним декларацію.

Для підписання декларації пацієнти повинні вибрати лікаря в будь-якому медичному закладі, який надає первинну медичну допомогу, не обов'язково за місцем проживання.

Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я звертає увагу, що підписання декларацій буде можливо тільки в тих медзакладах, які приєдналися до реформи. Такі медустанови будуть брендовані відповідною наклейкою з текстом "Тут можна вибрати свого лікаря". Ця наклейка свідчить, що медзаклад підключено до системи електронної охорони здоров'я ehealth.gov.ua

Для підписання декларації пацієнти повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який буде надіслано код підтвердження. Для дітей до 14 років необхідне свідоцтво про народження дитини.

У медустанові пацієнти повинні звернутися в реєстратуру, а уповноважений працівник медустанови - працівник реєстратури, медсестра або лікар введе дані пацієнта в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно буде повідомити працівника медустанови.

МОЗ попереджає, що для підписання декларації не потрібно заповнювати жодних паперових бланків або заяв. Декларації будуть друкуватися з системи після введення даних конкретного пацієнта. Пацієнт повинен підписати два роздрукованих примірники, один яких залишається в медустанові, а другий - у пацієнта.

Співробітник медустанови підтвердить декларацію електронним підписом і відправить її в електронну систему.

Після підписання декларації Національна служба здоров'я буде направляти гроші за ведення конкретного пацієнта конкретного лікаря.

Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я звертається з проханням інформувати про випадки відмови в підписанні декларації або про порушення порядку їх підписання.

Відомство зазначає, що кампанія з підписання декларації з сімейним лікарем не має термінів закінчення, тому немає необхідності підписувати декларації в перші дні або тижні кампанії. Разом з тим, відомство рекомендує не відкладати підписання декларації надовго, щоб мати можливість підписати декларацію з лікарем, якому довіряє пацієнт. Крім того, МОЗ нагадує, що надання первинної медичної допомоги залишається безоплатним.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація