Щонайперше опікуюся благоустроєм

03.12.19

Депутата Вінницької районної ради 7 скликання В.А.Настоящого жителі нашого краю знають давно, адже впродовж тривалого часу він очолював Комунальне підприємство «Саланг» Вінницької районної ради. Чимало зробив у царині благоустрою та розвитку соціальної інфраструктури поселень.

Відтак перше запитання.

- Шановний Валентине Анатолійовичу, що спонукало Вас стати депутатом Вінницької районної ради?

- Те, що мене турбує життя наших громад, району. Зокрема села Медвеже Вушко, яке представляю. Бажання брати участь у вирішенні тих проблем, що непокоять людей. Також до мене звертаються за поміччю жителі Агрономічного й Бохоників. Й хоча мій вплив у районній раді не дуже великий, адже є й інші фракції та депутати, але те, що в змозі,  я роблю.

Щодо, власне, Медвежого Вушка, неодноразово брав участь у громадських зібраннях на яких вирішувалися питання благоустрою, функціонування школи, облаштування освітлення, будівництва дитячого садка.

Моя особиста допомога стосувалася насамперед благоустрою. За власні кошти мною було облаштовано майданчик для збирання твердих побутових відходів. Із залізобетонним парканом, асфальтним покриттям.

Сприяв у встановленні в школі металопластикових вікон та дверей, надавав кошти на оплату додаткових робіт із їх обслуговування.

На шляху Вінниця-Бар, біля Медвежого Вушка, не було облаштовано місця для зупинки громадського транспорту. Тож вивіз кілька машин щебеню, роз-рівняв його, і тепер на узбіччі зупиняються автобуси й маршрутки. Спільно з колегами зробили дві зупинки в селі.

Постійно надаю матеріальну допомогу з депутатського фонду людям котрі потребують лікування та малозабезпеченим категоріям громадян.

Проблемних питань по Медвежому Вушку є дуже багато, зокрема це дороги й освітлення. Коли з приводу останнього я звертаюся до керівництва Вінницької РЕМ, там обіцяють допомогти, але коштів на це, як завжди, не вистачає. Вони виділяються лишень на ліквідацію аварійних пошкоджень.

Потребує ремонту один із кабінетів місцевого ФАПу.

Через брак землі (довколишня належить НААУ) немає надходжень до місцевого бюджету.

Найболючішим же питанням для поселення є відсутність дитячого садочка. Із метою його спорудження ми стукали й стукатимемо в різні двері, в тім числі й владні столичні, та вирішити проблему вкрай складно.

- Як керівник «Салангу» Ви також чимало зробили для розвитку інфраструктури Вінницького району, ліквідації наслідків вибухів на Калинівському військовому арсеналі?

- Щодо будівництва та капітальних, поточних ремонтних робіт, дуже багато їх було виконано в закладах освіти, культури та медицини. Із метою заощадження бюджетних коштів постійно брали участь в електоронних аукціонах на ProZorro. Взагалі намагався реагувати й допомагати тим громадам, де траплялися якісь надзвичайні події, котрі найбільше цього потребували.

Старався, щоб вчасно вивозилися з поселень тверді побутові відходи. Моєю особистою ініціативою було облаштування майданчиків, придбання й встановлення контейнерів для роздільного збирання непотребу. Щоби мішки, виставлені людьми біля парканів, не роздиралися бродячими собаками, й непотріб не розносився довкола вітром. Утім, розпочате з низки причин так і не вдалося довести до завершення. На жаль, на відміну від міста Вінниці, де роботу з вивезення сміття вже давно належно організовано, чимало жителів району не бажають платити за цю послугу.

Після вибухів на артилерійських складах у Калинівці в основному постраждали села Сосонка, Медвідка, Лаврівка.  Трудівники «Салангу» найбільше працювали в Медвідці. Причому лагодили ті об’єкти, від яких відмовлялися інші підрядники, особливо там, де йшлося про невеликі обсяги й суми. В основному йдеться про житлові будинки. У помешканнях вкритих тріщинами заливали нові фундаменти, обкладали стіни цеглою, чимало перекрито та облаштовано нових дахів, зроблено внутрішніх робіт. Більшість людей були задоволені нашою роботою, хоча дехто вважав що держава виділила стільки коштів, що можна збудувати новий будинок. Особливо це стосується вінницьких дачників, деякі з них не були на своїх ділянках десятиліттями. Можу запевнити, що всі виділені нам на ремонтні роботи невеликі кошти ми використали сповна.

- Ваша думка щодо питання продажу землі?

- Я поділяю позицію фермерів, тому що це земля наших батьків, і вона має належати українському народові, сільськогосподарським виробникам. На ній мають трудитися місцеві жителі, селяни. Втім є ще кілька питань, які ніхто не озвучує. Якщо навіть й буде продаж, то, можливо, є землі, приміром несільськогосподарського призначення, які можна було б продати й громада мала б із цього якийсь зиск. Скажімо, у селі є 10 га пасовища, але вже немає корів, то яка користь людям від цієї землі. От між Побережним і Вороновицею є сотні гектарів горбів, окрім виноградарства ні на що не придатних. Та й ця культура буде там нерентабельною, бо угіддя звернені на північ. Хоча в цій місцині можна було встановити вітряки й виробляти електроенергію, то чому не продати землю такому інвестору. Тому не можу сказати, що я категорично проти продажу землі. Але я проти продажу землі сільськогосподарського призначення. Проти тих законів, що зводять нанівець працю вітчизняних аграріїв. У принципі ж нехай громада сама вирішує, яку частину землі, якщо від цього буде їй користь, потрібно продати. Прикро, що не проводиться широка роз’яснювальна робота щодо земельного законодавства, й люди погано орієнтуються в зазначеному питанні.

- Ми все про роботу та проблеми, Валентине Анатолійовичу, поділіться з читачами, а як Ви проводите своє дозвілля?

- Разом із донькою займаюся велоспортом. Полюбляю полювання та риболовлю, попаритися з друзями в лазні.

- Ваші побажання на майбутнє?

- Нині, з огляду на мінливість законодавства, спрогнозувати щось важко. Та хотілося б, щоб наша Україна розвивалася як держава. Щоб закінчилися війна, люди мали роботу й гарні від неї статки. Намагатимусь у своїй депутатській й іншій роботі допомагати всім, хто цього потребує.

 

За матеріалами  Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
в рамках висвітлення діяльності депутатів  Вінницької районної ради 7 скликання.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація