Щоб громада розвивалася динамічно

21.12.19

Сьогодні, у рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, про роботу в раді та  на виборчому окрузі спілкуватимемося  з обранцем сіл Ільківка, Горбанівка, Рівець, Віктором МАРУЩАКОМ.

Депутат входить до складу постійнійної комісії Вінницької районної ради з питань соціально-економічного розвитку розвитку та бюджету.

- Шановний Вікторе  Івановичу, що спонукало Вас стати депутатом Вінницької районної ради?

- Те, що мене хвилює життя громади, району, зокрема поселень що представляю. Бажання брати участь у вирішенні тих проблем, що непокоять людей. Активізувати розвиток громади, зробити більш динамічним та ефективним.

- І наскільки Вам це здалося?

- Ну, поперше, про це насамперед судити виборцям. Я дуже люблю свої рідні села Ільківку, Горбанівку, Рівець,місцеву громаду, тому намагаюсь усіма  доступними мені способами покращити умови життя людей та сприяти вирішенню  нагальних проблем населених пунктів.

Зокрема, за мого сприяння  з районного бюджету було виділено 190 тис.грн. на утеплення будівлі та відкриття ще однієї групи у  дитячому навчальному закладі с.Горбанівка. Відтак практично всіх маленьких мешканців поселення забезпечено якісною дошкільною освітою. 60 тис.грн. задля цього за клопотанням сільського голови  Т.В.Петровської було виділено з бюджету області.

Також облаштовано футбольне поле біля  будівлі нової школи в Ільківці. Свого часу я, та інші місцеві підприємці, брали участь в утриманні  збірної футбольної команди села Медвежого Вушка, до складу якої входили й наші земляки.

Було придбано нові парти для Ільківської школи. За моїм клопотанням зі скарбниці району було виділено 50 тис. грн. для встановлення  стельового опалення Будинку культури села Горбанівки. 150 тис.грн.  надано на дофінансування прокладання водогону за програмою ДЕСПРО.

Завдяки сприянню у минулому заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації. А.П.Гижка, екс народного депутата України О.Г.Домбровського, нині в Ільківці триває спорудження нової школи. Задля цього, за клопотанням обранця Уряд України виділив 2 млн. 900 тис.грн., ще 800 тис. грн., за мого  наполягання,  надав районний бюджет. Нині  дах закладу перекрито новою металочерепицею,  заливається підлога, встановлено металопластикові вікна, утеплено фасад.

Свого часу, разом із  односельцями, ми встановили шлагбаум для того, щоб  великовагові автомобілі не руйнували центральну вулицю Ільківки та будівлі довкола. Завдяки допомозі А.П. Гижка, О.Г.Домбровського  цю вулицю  було заасфальтовано. Також за сприяння у минулому народного    депутата України  О.П.Порошенка, голови Вінницької РДА В.Б. Шмігеля, допомозі жителів села Рівець зроблено місток через річку Південний Буг.Із метою збереження в громаді ставу створено єдину в районі рекреаційну    зону, Державний  гідрологічний заказник.

- Пане Марущак, а можна більш  детально про цей об’єкт?       

-  Заповідана територія являє собою русловий ставок та прилеглу до нього територію вздовж річки Рівець. На берегах водойми переважають вербові насадження з густим трав’яним покривом та угрупуванням осик. Зростає велика кількість лікарських рослин, що занесені до Червоної книги України. Крім того, зустрічаються півники болотяні (ірис), що занесені до «Загального переліку рідкісних та зникаючих видів судинних рослин і тварин Вінницької області».

Частина водойми заболочена і є місцем гніздівлі багатьох водоплавних та навколоводних видів птахів. Постійно гніздиться сіра чапля. Вербнякові зарості складаються з кількох видів верб – попелястої, тичинкової та ламкої. Часто зустрічається чистець болотний, водяний перець, вербозілля звичайне, ранник тіньовий, жовтець повзучий, слабник водяний, м’ята довголиста.

На березі водойми знаходиться унікальне історичне джерело «Панюкова криниця», що має лікувальне, естетичне, оздоровче та історико-культурне значення. Перші письмові згадки про нього датуються 1746 роком, хоча місцеві жителі пов’язують джерело з часом виникнення поселення «Ільківці», яке, за дослідженнями В.Д.Отамановського, утворилося ще у 14 столітті.

Територія заповідного об’єкту  складає 20,9 гектарів.

Статус гідрологічного заказника даєможливість забезпечити охорону, ефективне використання та відтворення природного водно-болотного комплексу.Хочу подякувати колективу Ільківської сільської ради, громаді села, ВОПО «Явір» у особі голови Н.В.Шибіцької, її родині, за допомогу в належному утриманні заказника  та   розбудові інфраструктури громади.

- Чим займається постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку иа бюджету Вінницької районної ради до складу котрої Ви входите?

- Коло діяльності нашої комісії доволі широке. Зокрема вона контролює  виконання законодавчих актів та рішень сесій районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку краю; готує та вносить на розгляд сесій, президій районної ради питання бюджету, соціально - економічного розвитку; спільно з іншими профільними постійними комісіями  вивчає та попередньо розглядає питання про виконання районного бюджету за попередній рік, проекти районного бюджету та програм соціально-економічного і культурного розвитку на наступний рік, звіти про виконання програм і бюджету, готує висновки з цих питань, виступає з доповідями та співдоповідями на сесіях; здійснює аналіз відповідності проектів рішень районної ради, президії, розпоряджень голови районної ради вимогам Конституції України та чинному законодавству з питань соціально - економічного розвитку та бюджету; регулярно інформує районну раду про хід виконання районного бюджету;збирає, вивчає, досліджує інформацію з питань, що належать до її компетенції, організовує слухання з цих питань, в тому числі й на пленарних засіданнях районної ради; за необхідності залучає правоохоронні та контролюючі органи, установи, а також вимагає від них подання відомостей, необхідних для здійснення своєї діяльності; контролює ефективність управління коштами районного бюджету, законність і своєчасність руху коштів, в тому числі коштів цільових фондів, за їх обсягами, структурою,  заслуховує звіти посадових осіб, які відповідають за стан бюджету; під  час проведення перевірок та аналізу стану економіки розробляє заходи щодо вишукування можливостей і нових джерел залучення додаткових надходжень до районного бюджету, вносить відповідні пропозиції раді;контролює інвестиційну діяльність органів виконавчої влади, Вінницької райдержадміністрації, перевіряє законність та ефективність використання фінансових ресурсів та ін..

Я вдячний за спільну плідну роботу в комісії моїм колегам-депутатам, зокрема В.Б.Шмігелю та В.Ю.Павловському, усім обранцям без сприяння котрих не  зміг би стільки зробити для моєї рідної Ільківської громади. Також дякую за співпрацю А.П.Гижку, О.Г.Домбровському, О.П.Порошенку.

Матеріал підготовано в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання.

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація