Робота з дітьми надихає та зігріває душу

15.10.20
Саме так вважає наша сьогоднішня співрозмовниця, обраниця села Зарванці, член постійної комісії Вінницької районної ради з питань освіти, культури, духовного відродження, сім’ї, молоді, соціального захисту населення та охорони здоров’я, вчителька початкових класів Зарванецької  школи І-ІІ ст.– Людмила Іванівна МАРЦЕНЮК. Депутатом до районної ради вона була обрана вперше, до цього двічі обиралася до Якушинецької сільської ради. 
- Розкажіть, що вдалося зробити за Вашу депутатську каденцію?
- За останні кілька років моя основна діяльність була спрямована на допомогу у вирішенні питань свого рідного села. Найбільшою проблемою, що турбує зарванчан вже багато років, є відсутність нової школи, будівництво якої ніяк не може розпочатись. Село наше велике, приміське, дітей багато, а розмістити їх ніде, той навчальний заклад, який функціонує, не може вмістити нашу юнь, відтак багато дітей їздить на навчання до Вінниці. В певний період часу моїм головним завданням було домогтися виділення коштів із районного бюджету аби у співфінансуванні із сільською радою виготовити проектно-кошторисну документацію задля спорудження нової школи. Це було не просто, адже необхідна сума була чималою - 375 тисяч гривень, проте мої зусилля не були марними, кошти було виділено  й виготовлено відповідну документацію. Це був лише перший малесенький крок. Потім навіть було закладено перший камінь та презентовано проект нового будівництва, проте, на жаль, поки що на цьому все. Сподіваюсь найближчим часом це питання знову стане актуальним та керівництво нашої Якушинецької ОТГ повернеться до його вирішення. А поки будівництво нової школи ще не розпочалось, потрібно дбати про потреби існуючої. Відтак, за моїм клопотанням із ра-йонного бюджету були виділені кошти на заміну 17 вікон у кабінетах, де навчаються учні 5-9 класів та 2 дверей, було придбано 11 нових, сучасних телевізорів у кожен навчальний кабінет. За мого сприяння навчальний заклад отримав комп’ютер, ноутбук, принтер, тощо.
Зарванці входять до складу успішно функціонуючої Якушинецької ОТГ, наш навчальний заклад в реформі децентралізації перейшов під опіку відділу освіти, культури та спорту Якушинецької сільської ради. Забезпеченням кабінетів для старту освітньої програми Нової української школи вже займалось керівництво ОТГ. Хочу наголосити, що кабінети було обладнано усіма необхідним меблями, технікою, навчальною базою. 
Також у Зеленому гаю (таку назве має район розташований біля лісу у Зарванцях) встановлено дитячий ігровий майданчик. Це стало можливим завдяки зверненню місцевих жителів, співфінансуванню та підтримці районної влади та депутатського корпусу. Зі скарбниці району було виділено 50 тисяч гривень й встановлено майданчик. Поблизу нього є водойма, яку мешканці самі очистили та облагородили. До речі, особисто для себе відзначила, що жителі нашого села надзвичайно активні та працьовиті, не стоять осторонь проблем громади, а спільно вирішують їх. Й саме завдяки їх підтримці та праці вдалось чимало зробити, щось зрушити з мертвої точки, щось закінчити.
Також переймалася проблемними питаннями медицини району. Зокрема, вдалося придбати електронно-оптичний пристрій для потреб хірургічного відділення Вінницької ЦРКЛ. Він дозволяє хірургам виконувати хірургічні операції без великих розрізів сучасним способом. Для операційної зали зазначеного відділення закуплено лед-лампи, на це із бюджету району було ви-ділено близько 80 тисяч. Придбано й де-кілька автоклавів для стерилізації інструментів, оновлено інструменти для лор-кабінету. За мого сприяння для потреб дитячого відділення Вінницької ЦРКЛ було закуплено ролети на вікна, дитячі ліжечка, телевізор, холодильник, тощо. У співпраці із місцевою депутаткою Ліною Бровченко, ще до створення Якушинецької ОТГ, вдалось організувати виїзд команди лікарів для проходження учнями Якушинецької школи-ліцею профілактичного медогляду.
- Із якими проханнями до Вас люди звертаються найчастіше?
- В основному тими, що стосуються матеріальної допомоги на лікування та придбання ліків. Зараз же багато людей потерпають від онкозахворювань, потребують заміни суглобів, тощо. Допомагаю й малозабезпеченим та багатодітним родинам. Намагаюся сприяти кожному, хоча депутатський фонд не  дає змоги це  зробити повною мірою.
- Чи плануєте балотуватись депутатом до Якушинецької ОТГ?
- Так балотуватимуся, аби й далі тримати руку на пульсі, відстоювати інтереси мешканців сіл  об’єднаної територіальної громади.
Користуючись нагодою, хочу подякувати за плідну роботу, спрямовану на розвиток та зміцнення краю колегам-депутатам, головам й фахівцям відділів та управлінь Вінницьких районних державної адміністрації та ради, очільнику Якушинецької ОТГ В.С.Романюку та працівникам сільської ради. Особлива подяка за підтримку, взаєморозуміння та ефективну співпрацю С.М.Сітарському.
Підсумовуючи, хочу зазначити, що я дуже люблю своє рідне село Зарванці й роботу з дітьми. Адже в маленьких очах стільки світла, допитливості, щирості та довіри. Саме моя робота дає мені сили розвиватися, ставати кращою, зігріває душу. Я працюю заради майбутнього, а майбутнє – це наші діти. Вони мотивують нас до спільної праці для процвітання кожного населеного пункту громади, рідного  краю. Завдання кожного  з нас створити комфортні умови для їх всебічного розвитку.
 
 
Матеріал підготовлено в рамках
висвітлення діяльності депутатів
Вінницької районної ради 7 скликання.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація