Рік насиченої й нелегкої роботи обговорили на сході села Писарівка

18.04.18

Днями у Писарівському будинку культури відбувся щорічний схід села, під час якого мешканці громади мали змогу заслухати звіти про виконану роботу в 2017 році як очільника Дмитра Науменка, так і місцевих депутатів. Також прозвітував перед виборцями депутат Вінницької обласної ради Сергій Кривешко.

На захід завітали голови Вінницьких районних ради Сергій Сітарський та державної адміністрації Михайло Демченко, керівник відділу освіти Вінницької РДА Світлана Томусяк, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення ЦПМСД Інна Козачишена. Мешканців громади у залі будинку культури було не багато. Але це скоріш показник того, що люди задоволені роботою керівника, адже у тих поселеннях, де існують проблеми із головою сільської ради, зазвичай на сході села яблуку ніде впасти.

Дмитро Науменко, розпочинаючи звіт наголосив: "Минулий рік для нас був насиченим і нелегким періодом роботи. Спільно з виконкомом та депутатами сільської ради ми спрямовували зусилля на ефективне виконання повноважень, на пошук методів і підходів до розв’язання назрілих, гострих життєвих питань. Важливим аспектом нашої роботи є покращення благоустрою території сіл громади. У 2017 вдалось на 90% завершити роботи з освітлення вулиць. Залишились маленькі провулки та вулички, які цьогоріч плануємо освітлити.
Протягом року здійснювалась активна робота з благоустрою кладовищ, яких на території громади є три. Було розчищено захаращення, встановлено вбиральні, планується облаштування парканів.
Постійно намагаємось слідкувати за чистотою на вулицях поселень. Але тут потрібно працювати із самосвідомістю наших мешканців, які повинні зрозуміти, що чисто повинно бути не лише у подвір’ї, але і біля нього.
Постійно співпрацюємо із директорами шкіл та допомагаємо, виділяючи кошти на потреби закладів, минулоріч із місцевого бюджету на це було надано 593 тисячі гривень. Найболючішою проблемою залишається частина недобудованої Писарівської школи, ці приміщення вкрай необхідні для учнів та й загалом мешканцям громади, задля розвитку фізкультурно-спортивного руху в селі.
Я постійно спілкуюсь із керівництвом району, обласним депутатом щодо запуску добудови, це питання яким я переймаюсь щодня. Але поки що, на жаль, зрушити його з місця не вдалось, адже, за приблизними підрахунками, аби ввести добудову в експлуатацію необхідно близько тридцяти мільйонів гривень. Такі кошти мають бути виділені з державного бюджету, тож будемо спілкуватись із народними депутатами, сподіваюсь, що все вдасться.
Не зважаючи на те, що на терені громади немає спортивної зали та футбольного поля, завдяки роботі інструкторів зі спорту, нашим фізкультурникам вдається досягати гарних результатів, здобуваючи переможні місця на рівні району та області (армреслінг, гирьовий спорт, футбол, перетягування линви, тощо). На останній сесії було виділено 20 тис. грн. на придбання тренажера для тренувань місцевих спортсменів.
Цьогоріч у Писарівці було встановлено сучасний та безпечний дитячий майданчик для розваг нашої малечі. Задля цього було виділено із бюджету сільської ради 680 тис. грн. Дуже прикро, що деякі мешканці не бережуть наше спільне майно і руйнують гойдалки.
Важливим об’єктом на теренах громади, якому ми постійно приділяємо увагу, є дитячий садок «Лісова казка». Щороку виділяємо кошти для проведення необхідних капітальних робіт.
Основною та дуже коштовною для нашого бюджету справою, наразі є прокладання водогону в обох поселеннях, протяжністю близько 36 кілометрів. На заході присутній представник підрядника, якому ви зможете задати питання, що турбують», - підсумував
 Дмитро Науменко.

Сергій Сітарський поінформував загал про деякі аспекти медичної реформи, що вступили в дію нещодавно, також роз’яснив проблему нестачі коштів для оплати праці медичним працівникам. До голови райради звернулись із питанням щодо об’єднання. «Наразі у Вінницькому районі спостерігається затишшя щодо об’єднавчих процесів. Лише Якушинецька ОТГ планує доприєднати села Дашківці, Лукашівку, Іскриню Літинського та Некрасове Вінницького району. Згадана громада першою в районі випробує закон про доприєднання», - зауважив голова райради.

Михайло Демченко подякував голові Писарівської сільської ради за плідну працю на благо громади та її мешканців. «Ви маєте активного, ініціативного та небайдужого керівника, - звернувся він до присутніх. – Вашій громаді пощастило із головою сільської ради. Завдяки його ініціативності я завжди поінформований про проблемні питання громади. Спільними зусиллями ми намагаємось їх вирішувати». Від людей лунало багато запитань до очільника райдержадміністрації, зокрема, люди нарікали на перевізника, тож Михайло Демченко запропонував запросити відповідних представників на схід села у Щітки, що мав відбутись наступного дня.

Світлана Томусяк розповіла присутнім про підготовку освітян до впровадження засад програми «Нова українська школа». «Педагоги вже пройшли навчання та готові до роботи за новими стандартами, а от фінансування для обладнання класів поки що не має. В Агрономічненській та Стрижавській школах цьогоріч вже працювали із першачками за новою програмою, тож вчителі мають змогу переймати досвід колег», - зауважила керівник відділу освіти.

Сергій Кривешко також прозвітував перед виборцями про виконану минулоріч роботу на теренах громади. Він зауважив, що у своїй депутатській діяльності приділяє дуже багато уваги Писарівській громаді.

«Протягом року постійно працювали Громадські приймальні, вони мені допомагають бути ближчим до проблем жителів виборчого округу. Люди вже звикли до того, що є така можливість звернутись до мене в певний час. Кожної останньої п’ятниці особисто спілкуюсь з людьми у приміщенні Писарівської сільської ради. Усі звернення було розглянуто, зібрано необхідні документи й за можливості виділено кошти.
За моєї ініціативи та безпосередньої підтримки, п’ять новеньких комп’ютерів, згідно міжурядової програми між нашою країною та КНР, отримала Писарівська школа.
На новорічно-різдвяні свята традиційно вітаю найменших мешканців громади солодкими подарунками. Задля перевезення школярів на екскурсії щоразу надаю автобус. Зокрема, влітку, за моєї ініціативи, відбулась екскурсія до Вінницької обласної ради, її відвідали учні, які перебували у пришкільних таборах вашої громади. За постійну співпрацю від Писарівської СЗШ І-ІІІ ст. одержав подяку за підтримку обдарованої молоді.
За мого сприяння та за допомогою пересувного цифрового мамографа «Квітка» безкоштовно мали можливість обстежитись мешканки Писарівки та Щіток. Наближення такої специфічної діагностики до жителів сіл, які не завжди можуть дістатися до Вінниці з різних причин, надзвичайно важливе для збереження здоров’я краянок.
На запрошення сільського голови постійно відвідую державні та обрядові свята, що відбуваються у вашій громаді, також урочистості з нагоди першого та останнього дзвоників у школах. Часто є співорганізатором у проведенні празників. Не оминаю увагою і ДНЗ, щоразу намагаюсь привезти якийсь подарунок.
Разом із вашою громадою із самого початку, ще на стадії розробки, брав активну участь у підготовці проекту для 14-го Обласного конкурсу розвитку територіальних громад. В результаті проект «Капітальний ремонт Писарівської ЗОШ І-ІІІ ст. (заміна вікон)» отримав 88 балів і фінансування на суму більше ста тисяч гривень.
За моєї меценатської підтримки мешканці виборчого округу, зокрема села Щіток, мали можливість продемонструвати свої таланти на всеукраїнському рівні - виставка «Мистецтво одного села».
Маю налагоджений постійний зв’язок із вашим головою сільської ради. Вдячний Дмитру Науменку та депутатам Писарівської сільської ради за виконану роботу та нашу співпрацю в питаннях покращення життя у Писарівській громаді», - підсумував Сергій Кривешко.

Наступного дня схід села відбувся у Щітках, на нього завітали голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський та депутат Вінницької обласної ради Сергій Кривешко. Представники перевізників, яких обіцяв запросити голова райдержадміністрації, аби вони поспілкувались із людьми, на схід села так і не з’явились.

 

За матеріалами Вінницької
регіональної газети "Подільська зоря"

 

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація