Районну лікарню не ліквідують, а працівникам буде забезпечено всі соціальні гарантії...

21.01.21

20 січня за ініціативи голови Вінницької районної ради Ігоря Шутака в залі засідань відбулась зустріч керівництва Вінницької міської ТГ з працівниками медичних закладів району та жителями громад для обговорення питання передачі закладів охорони здоров’я району в комунальну власність Вінницької міської ТГ за участі заступника голови районної ради Григорія Деруна, заступника голови Вінницької міської ради Галини Якубович, директора Департаменту охорони здоров’я ВМР Олександра Шиша, головних лікарів медичних закладів Олександра Кривов’яза та Вадима Пасічника, працівників цих медичних закладів, керівників територіальних громад колишнього Вінницького району, депутатів районної ради 8 скликання, жителів громад та представників ЗМІ.  

Зокрема, після прийняття виконавчим комітетом ВМР рішення «Про проєкт рішення міської ради «Про надання згоди на прийняття у комунальну власність Вінницької міської територіальної громади закладу охорони здоров’я» серед працівників Вінницької ЦРКЛ та жителів громади розпочалось розповсюдження неправдивої інформації щодо подальшої долі районної лікарні та її працівників, що створило штучну напругу та призвело до акцій протесту. Працівники Вінницької ЦРКЛ сприйняли ці рішення, як ліквідацію медзакладу після передачі його у власність Вінницької міської територіальної громади. Вони висловили свої побоювання з приводу того, що Вінниці не потрібна лікувальна установа, де працюють аналогічні стаціонарні відділення, і вони будуть скорочені, а доля медичного персоналу та досвідчених лікарів нікого не цікавить. 

Аби надати роз’яснення та заспокоїти працівників лікарні і жителів громад, головою районної ради Ігорем Шутаком була організована зустріч керівництва Вінницької міської ради із зацікавленими сторонами для обговорення питання.  

Голова районної ради Ігор Шутак розпочав зустріч з того, що запевнив всіх про безпідставність розповсюдження інформації про ліквідацію районної лікарні та звільнення працівників. Він зауважив, що прийняття такого рішення виконавчим комітетом ВМР обумовлені новим Законом України №1009, який чітко встановлює, що після завершення реформи адміністративного устрою всі об'єкти спільної комунальної власності району передаються тим ОТГ, на  території яких вони розташовані. Не виконавши цей перехід районна лікарня не зможе отримувати фінансування як з Нацслужби здоров'я України, так і за рахунок місцевих бюджетів. Для надання більш конкретних пояснень надав слово заступнику голови ВМР Галині Якубович.

Пояснюючи ситуацію, Галина Якубович роз’яснила, що районну лікарню ніхто закривати не буде, всі працівники залишаться працювати і будуть забезпечені всіма соціальними гарантіями, які отримують лікарі міських закладів охорони здоров’я. Зауважила, що і для пацієнтів районної лікарні нічого не зміниться: вони як обслуговувались в районній лікарні, так і будуть далі обслуговуватись. Міська об'єднана громада в разі передачі їй районної лікарні гарантує ковідним медикам закладу муніципальні надбавки, а всім працівникам - роботу і зайнятість. Вінницька міська рада, приймаючи такі рішення, діяла виключно в рамках діючого законодавства відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» № 1009-ІХ від 17.11.2020 року, згідно якого всі об’єкти та майно спільної власності мають бути передані в територіальну громаду, в межах якої вони розташовані. Відбудеться лише зміна власника, а не закриття лікарні. Міська рада відкрита для діалогу для прийняття розумного, зваженого і законного рішення по лікарні. Для цього і організована ця зустріч. 

Пояснив ситуацію і директор Департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш, який зазначив, що після пандемії районна лікарня продовжить функціонувати як звичайний медичний заклад, як це було в попередні роки до пандемії коронавірусу. 

Далі всі бажаючі висловили свої пропозиції та ставлення до даного питання.

Так, головний лікар Вінницької ЦРКЛ Олександр Кривов’яз висловив побоювання, що  його працівники можуть втратити роботу, а пацієнти – лікарів, оскільки після передачі лікарні окремі відділення будуть закриті через конкуренцію із лікарнями міста.

Депутат районної ради Віктор Шмігель запропонував громадам новоствореного району спільно утримувати районну лікарню і не передавати на баланс міста.

Натомість депутат районної ради Сергій Кушнір проінформував лікарів, що районна рада не має фінансових ресурсів аби утримувати лікарню та запросив всіх бажаючих прийняти участь в обговоренні питання на засіданнях постійних комісій. 

На завершення зустрічі заступник мера Вінниці Галина Якубович вкотре запевнила, що ніяких змін для лікарні та її пацієнтів не відбудеться, зміниться лише власник. В іншому випадку Вінницька міська рада не зможе фінансувати заклад. Ще повідомила, що аналогічні процеси з районними лікарнями нині відбуваються по всій Україні.

Після тривалого спілкування голова районної ради Ігор Шутак подякував всім сторонам за конструктивний діалог, і власне за те, що цей діалог розпочато. Висловив сподівання, що сьогоднішня зустріч була корисною всім сторонам діалогу, всі змогли висловити свою думку, задати питання та отримати відповідь. Після чого запропонував головному лікарю Вінницької ЦРКЛ Олександру Кривов’язу визначитись із датою і продовжити обговорення даного питання  до сесій районної і міської рад з усім трудовим колективом лікарні.  

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація