Провели урочистий районний захід з відзначення 30-ї річниці виведення військ з Афганістану

18.02.19

З нагоди 30-ї річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в залі засідань Вінницької районної ради 15 лютого відбулися урочистості. На початку заходу для всіх запрошених прозвучали пісні на афганську тематику.  

«Зринуло 30 весен і зим з того часу, як були виведені війська з території Афганістану. Довга десятилітня війна стала надбанням історії, і скільки б ми не повертались до тих подій істина залишається одна - незмінно житиме пам’ять про Афганістан, - розпочала захід ведуча, звертаючись до присутніх. - Наша  сьогоднішня зустріч присвячена всім, хто був причетний до героїчної і трагічної війни. Саме Вам випало випробування пройти пекло Афганістану, Ви є тією пам’яттю, що пише історія.  Ви, як ніхто, знаєте справжню ціну війни і миру, і, як ніхто, вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі».

Задля вшанування учасників бойових дій на території інших держав та висловлення слів вдячності землякам за виконання свого військового обов’язку завітали голова районної ради Сергій Сітарський із заступником Олексієм Плакидою, голова райдержадміністрації Михайло Демченко, голова районної Спілки ветеранів війни в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів Олександр Ковальчук  та голова обласної Спілки  ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин, а також учасники бойових дій на території інших держав.

Із вітальними словами та щирими побажаннями до присутніх звернулись Сергій Сітарський та Михайло Демченко. Вони подякували воїнам за їх мужність, професійне виконання військового обов’язку, міцного здоров’я, родинного затишку та тепла.

- Минуло вже тридцять років від тих подій, це практично виросло нове покоління. Але це історична дата, а в цьому році ще й ювілейна дата, яка назавжди залишиться в пам’яті наших поколінь як приклад надзвичайної сили духу, мужності та витримки. Для всіх нас Ви герої, які виконували інтернаціональний обов’язок на території іншої держави. І сьогодні, наші герої на Сході беруть приклад з Вас, хто колись так само, не задумуючись виконував свій обов’язок і захищав інтереси своєї держави. І тому, сьогодні, як це не прикро, Ви та Ваш бойовий гарт, як ніколи, потрібен і в ці нелегкі для України дні, бо люди, обпалені війною, особливо гостро відчувають такі важливі суспільні цінності, як мир і злагода. Ваша мужність і сьогодні додає сили духу захисникам територіальної цілісності нашої держави на сході країни. Але хочеться побажати міцного здоров’я Вам та Вашим родинам, добра, миру, благополуччя, і щоб Вам було кого захищати, але не не було від кого. А держава, в свою чергу, ніколи Вас не забувала. Слава Україні, - зазначив у своєму вітанні голова районної ради.

Вітали присутніх і голова районної Спілки ветеранів війни в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів Олександр Ковальчук та  голова обласної Спілки  ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин. Вони побажали усім міцного здоров’я, простого людського щастя, благополуччя та миру.

Затим поіменно згадали загиблих земляків, продемонструвавши відеосюжет, після чого вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Очільники району вручили Грамоти райдержадміністрації та районної ради, квіти і грошову винагороду учасникам бойових дій на території інших держав за відвагу, мужність, самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Потім заступник голови районної Спілки ветеранів війни в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів Василь Катілов зачитав прізвища учасників, яким голова районної ради Сергій Сітарський, голова райдержадміністрації Михайло Демченко та голова районної Спілки ветеранів війни в Афганістаніта воїнів-інтернаціоналістів Олександр Ковальчук нагородили медалями «Честь. Мужність. Пам’ять.» та пам’ятними знаками «Афган-30».

Приємно відзначити, що медаль «Честь. Мужність. Пам’ять.» отримав і депутат районної ради, заступник голови районної Спілки ветеранів війни в Афганістані Василь Катілов.

Продовжився захід тематичною концертною програмою, підготовленою фахівцями відділу культури та туризму Вінницької РДА. Для воїнів-афганців пролунали пісні, котрі нагадали часи тієї війни, що не стирається з пам’яті.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація