Проведено збори учасників АТО по питанню виділення земельних ділянок

06.04.18

02 квітня 2018 року в залі засідань Вінницької районної ради за ініціативи Громадських організацій «Учасників АТО та бойових дій в Україні «Патріот Вітчизни» (Валерій Мезенев) та Громадської організації «АТОВ» (Денис Семик) відбулась зустріч з очільниками району: головою районної ради Сергієм Сітарським та головою райдержадміністрації Михайлом Демченком. До участі в нараді були запрошені народний депутат України від виборчого округу №12 Вінницького району Олексій Порошенко, депутати Вінницької обласної Ради, делеговані від Вінницького району, депутати районної ради, представники Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, голова Агрономічної сільської ради Олег Шулікін.

На зустріч прибули не всі. Однак від того зустріч не була менш корисною та цікавою.

Зібранння одразу почало обговорювати самі наболілі питання: виділення земельних ділянок сім'ям загиблих, учасникам АТО у Вінницькому районі; розгляд постанови Кабінету Міністрів України на 17 січня 2018 року в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги; виділення земельних ділянок учасникам АТО Вінницького району в селі Агрономічне.

У представників громадських організацій до місцевої влади питань зібралось чимало. Але всі вони стосувались забезпечення земельними ділянками учасників АТО, яке передбачено чинним законодавством. Адже, незважаючи на численну кількість існуючих пільг та гарантій для учасників АТО, найбільшою популярністю користується право на виділення земельної ділянки у власність. Ця пільга полягає в тому, що у випадку претендування на одну і ту ж земельну ділянку декількох осіб, перевага буде надана саме учаснику АТО. Але реалії життя докорінно відрізняються від чинного законодавства: право мають, однак використати своє право не можуть. Ще однією особливістю пільги є те, що земельну ділянку можливо отримати не за місцем проживання. Це також, в деякій мірі, не на користь місцевим учасникам АТО.

По питанню повноважень щодо передачі земельних ділянок у власність за межами населеного пункту коротко проінформував Анатолій Король, зазначивши, що з поданих 1938 звернень на отримання земельних ділянок учасникам АТО, виділено було 1558 для ведення сільського господарства та 138 ділянок - для ведення особистого селянського господарства.

Що стосується земельних ділянок у власність в межах населеного пункту, відповідні рішення приймаються сільськими, селищними радами. Тому звертатися із заявами варто саме до них.

Насправді, звертаючись у відповідні органи влади, хлопці отримують лише відписки та інформацію про відсутність земельних ділянок, на які вони мають право.  В той же час, зі слів учасників АТО, протягом 2017 року були випадки виділення земельних ділянок іншим громадянам, не учасникам АТО в населених пунктах Вінницького району, хоча їх запевняють про відсутність вільних земельних ділянок. Обговорення проходило дуже бурхливо, емоційно. Інколи учасники АТО не могли стримувати своїх емоцій, оскільки саме це їх і обурило. Вони вимагали чітких відповідей на свої запитання, адже вже втомились чекати як земельних ділянок, так і конкретних дій від виконавчої гілки влади.    

Те, за чим прийшли, не отримали. Знову чекати, поки начальник відділу Держгеокадастру у Вінницькому району Анатолій Король збере повну інформацію по вільних земельних ділянках у Вінницькому районі, щоб потім спільно з учасниками АТО та головами сільських, селищних рад вирішувати питання забезпечення земельними ділянками, але невідомо коли і чи дійсно є земля.

 

Переглянути трансляцію зустрічі можна за посиланням... 

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація