Проведено засідання Ради регіонального розвитку Вінницької області

07.03.19
7 березня голова районної ради Сергій Сітарський прийняв участь в засіданні Ради регіонального розвитку Вінницької області. Нараду розпочав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Участь також взяли Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Також були присутні депутати обласної Ради, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови сільських, селищних, районних та міських рад, голови ОТГ.
 
 
Під час засідання Ради регіонального розвитку обговорили питання розвитку Вінницької області, підбили підсумки розвитку регіону та країни в цілому за останні п’ять років, а також говорили про плани на середньострокову перспективу.
 
Володимир Гройсман наголосив, що ключовою зміною останніх років стала реформа децентралізації, яка створила механізми інвестування у нову якість життя українців та надала нові можливості розвитку регіонів шляхом передачі на місця фінансових ресурсів та адміністративних повноважень.
 
Також у своєму виступі Володимир Гройсман звернув увагу, що децентралізація змінила стару систему влади в Україні на абсолютно нову.
–Ми дали змогу сотням громад і мільйонам українських громадян жити при нових можливостях. Дуже важливо, як ми використовуємо можливості децентралізації, наскільки ефективно ми можемо використовувати ті інструменти, які сьогодні створені державою. А створені вони тільки тому, що на центральному рівні з’явилась  політична воля, – зазначив прем'єр.
 
За його словами, зараз фінансових можливостей і ресурсів на місцях вистачає, щоб реально змінювати життя людей.
– Сьогодні ми перейшли до вирішення тих проблем, які не вирішувались десятиліттями. Запевняю, що ми не відступимо від продовження реформ, – підкреслив глава уряду. – Формування спільних стратегій розвитку, як на центральному рівні, так і на рівні громад, дасть можливість досягти ключової мети – побудувати сильну та економічно незалежну країну. Я прийшов в Уряд для реалізації саме ідеї реформи децентралізації. Сьогодні вона дала можливість сотням громад і мільйонам українських громадян жити в нових можливостях. Децентралізація стала інструментом, який є в руках громад. І тепер постає питання ефективності його використання. Я точно знаю, що сьогодні фінансових ресурсів і можливостей достатньо, аби інвестувати і формувати нову якість життя громадян.
Прем’єр-міністр наголосив, що спільне завдання центральної влади та місцевих керівників – зробити сильну Україну, з розвинутою системою місцевого самоврядування, з високими стандартами життя.
– Інфраструктура, енергетика, енергонезалежність, місцева демократія, освіта, медицина, соціальна сфера – це те, що ми можемо розвивати спільно. Ми збудували фундамент нової країни, настав час зводити будівлю. Разом маємо робити одну справу – проводити реформи і захищати їх, – сказав Володимир Гройсман. Ми не маємо права втратити ті надбання, яких досягли за останні 5 років. Маємо спільно розбудувати таку систему взаємодії, яка своєю синергією дасть результат.
Про економічні реформи в Україні: основні здобутки та плани на середньострокову перспективу інформував Степан Кубів.
 
У рамках даного заходу голова Вінницької ОДА Валерій Коровій презентував Перспективний план розвитку Вінниччини на 2019-2021 роки, зосередивши увагу на пріоритетних напрямках роботи області на найближчі три роки.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов  представив результати фінансової децентралізації 2014-2018 років та  розповів про перспективи подальшого розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади.
Про досвід Тростянецької територіальної громади на шляху децентралізації представникам Уряду та присутнім  доповіла Тростянецький селищний голова Людмила Червонецька.
 
У своєму виступі Геннадій Зубко акцентував увагу на унікальності регіонів, що є головним чинником у розвитку всієї України.
Підсумки засідання підбив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який зосередив увагу на продовженні реалізації початих реформ та розвитку громад на місцях.
 
 
 
За матеріалами 
Вінницької обласної Ради
 
 
Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація