Проведено підсумкову нараду медичної галузі Вінницького району по результатах діяльності за 2017 рік

06.03.18

Днями в залі засідань Вінницької районної ради проведено звітну нараду про підсумки діяльності первинної та вторинної ланки медичної галузі району за 2017 рік та основні завдання на 2018 рік під керівництвом головних лікарів Вадима Пасічника та Олександра Кривов’яза.

В нараді взяли участь голова районної ради Сергій Сітарський, його заступник Олексій Плакида, голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, депутати районної ради та медичні працівники району.

Пріоритетним напрямком державної політики в галузі охорони здоров'я протягом 2017 року було збереження та покращання здоров’я громадян України та збільшення середньої тривалості якісного життя, формування санітарного та епідемічного благополуччя населення. Отже, звітуючи, керівники медичних структур підвели підсумки роботи за 2017 рік та інформували про реалізацію завдань, визначених нормативними документами та керівництвом у сфері охорони здоров'я з реформування впродовж звітного року.Зокрема, проаналізували рівень захворюваності населення, госпіталізації хворих, проведення обстежень, а також профілактичну роботу в напрямку раннього виявлення захворювань. Окремо виділили господарську діяльність та фінансування закладів охорони здоров’я району.

Першим до слова було запрошено головного лікаря КЗ ВРЦПМСД Вадима Пасічника, який зазначив, що основним завданням діяльності Центру є підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливостей щодо доступності та якості медичної допомоги, в першу чергу сільським мешканцям, координації діяльності структурних підрозділів Центру. Розповів про демографічні показники та основні показники загальної та первинної захворюваності населення району. З метою оздоровлення протягом року проводилась робота щодо санаторно-курортного оздоровлення дітей. Забезпечувалось першочергове направлення на санаторно-курортне оздоровлення дітей пільгових категорій , а саме: дітей-інвалідів, дітей-сиріт, багатодітних та неповних сімей, диспансерних хворих, дітей учасників АТО. Загалом оздоровлено в минулому році 111 дітей.

Вадим Пасічник, доповів, що з 1 квітня 2017 року вступила в діюурядова програма реінбурсації – механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені  до деталізованого опису  з бюджету «Доступні ліки». Програма направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією, бронхіальною астмою, цукровим діабетом ІІ типу.Сума відшкодованих коштів за 2017 рік 1408,7 тис. грн., забезпечено препаратами 20258 осіб.

На безкоштовні ліки з районного бюджету залучено 100 тис. грн. + 182 тис. грн. за рахунок сільських рад. З районного бюджету виділено для 2 хворих на акромегалію соматолін – 383 тис.грн., на орфанні захворювання - 181тис.грн.

Також, значив, що з метою покращення медичної допомоги населенню проведена робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів ЦПМСД.     

Після звіту первинної ланки перейшли до вторинної. Головний лікар Вінницької центральної районної клінічної лікарні Олександр Кривов’яз зазначив, що зметою реалізації завдань визначених нормативними документами та керівництвом у сфері охорони здоров'я з реформування впродовж звітного року проводився комплекс роз’яснювальних заходів щодо змісту, етапності, суті запланованих реформ та очікуваного результату від їх впровадження для населення Вінницького району. Продовжувались заходи профілактики та стимулювання здорового способу життя, забезпечувалась якісна і доступна медична допомога, надавались пацієнтам медичні послуги, відповідно до чинного законодавства та затвердженого фінансування.

Реалізовувались як державні, так і районна програма в сфері охорони здоров’я «Майбутнє Вінницького району – в збережені здоров’я громадян» на 2016-2020 роки. 

За рахунок усіх джерел фінансування у 207 році виконано ремонтних та будівельних робіт в закладі на  7,578 млн.грн. Головний лікар вторинної ланки зазначив, що було завершено ремонт гінекологічного відділення, капітальний ремонт неврологічного стаціонару, отоларингологічного відділення, проведено «Капітальний ремонт (утеплення стін та заміні покрівлі) будівлі Вінницької ЦРКЛ, І черга». Значно покращилась забезпеченість лікарні обладнанням, твердим та м’яким інвентарем, засобами догляду за хворими за рахунок отриманої гуманітарної допомоги від благодійного фонду «Aleksandr» з країни Нідерланди. Лише в 2017 році двічі отримано гуманітарну допомогу від даної організації на суму 141,4 тис. грн.

Завершуючи свою доповідь Олександр Леонідович виділив основні завдання на 2018 рік, це перетворення ВЦРКЛ з бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство, впровадження медичної інформаційної системи та комп’ютерної техніки для лікарні.

В обговоренні взяли участь заступник головного лікаря з медичної частини Тетяна Катілова по питанню організації надання медичної допомоги населенню Вінницького району на рівні Вінницької ЦРКЛ та заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Валерій Щербань по основних показниках роботи педіатричної служби та пологової допомоги.

Керівники району подякували лікарям за сумлінне виконання свого професійного обов'язку — надання медичної допомоги населенню району та за плідну співпрацю у 2017. Вони зазначили, що надалі будуть вживати всіх можливих заходів для покращення матеріально-технічної бази, як первинної, так і вторинної ланки.

По завершенню звітів головний лікар Вінницької ЦРКЛ Олександр Кривов’яз вручив подяки кращим медичним працівникам за вагомий особистий внесок, надання якісної медичної допомоги населенню, високий професіоналізм та сумлінну працю.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація