Про участь у роботі пошукових загонів «Пам’ять», присвяченій 73-й річниці перемоги над фашисзмом у Другій світовій війні, прозвітували юні пошуковці Вінницького району

22.05.18

Сьогодні, 22 травня, в залі засідань районної ради пройшов звіт пошукових загонів загальноосвітніх закладів Вінницького району. Прозвітувати про свою роботу прибули  учні загонів Агрономічненського, Зарванецького, Лука-Мелешківського, Пултівецького та Якушинецького навчальних закладів.

Учнівські пошукові  загони працюють із ветеранами та учасниками Другої світової війни, воїнами-інтернаціоналістами,  воїнами АТО  і підтримують у належному стані братські могили. Діти представили результати пошукових робіт, цікаві факти про своїх земляків які захищали Україну від ворогів в різні історичні періоди. Долі односельчан  обпалені війною…

Аби відзначити та привітати учнів за гарну проведену роботу на звіт було запрошено голова районної ради Сергій Сітарський, голова районної державної адміністрації Михайло Демченко.

На урочистому звіті присутніми були також начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк, голова районної організації ветеранів України Петро Василинич, голова районної Спілки воїнів-інтернаціоналістів Олександр Ковальчук, голова районної організації АТО «Патріот Вітчизни» Віктор Мезєнев, голови первинних ветеранських організацій.

Відкрила урочисте зібрання голова первинної ветеранської організації смт. Вороновиця Валентина Квятковська. Звертаючись до учнів, промовила: «Ви - спадкоємці слави героїв війни. Вам Перемога вручила найцінніше - науку любити Батьківщину і перемагати ворогів На Ваші плечі ляже тягар відповідальності за спокійний і вільний завтрашній день Вітчизни. І важливо, щоб Ви винесли цю ношу гідно».

З вітальним словом звернувся до юних пошуковців голова районної ради Сергій Сітарський: «Вітаю всіх учасників цього урочистого зібрання. Хочеться подякувати Вам за Вашу кропітку роботу і важливу роботу. Та страшна війна залишила багато спогадів про себе, на жаль, більше сумних. Але ми повинні пам’яттати, що наші діди і прадіди віддали своє життя за наше мирне майбутнє. Тож дай Бог, щоб в нашій країні нарешті настав мир, і ми всі разом жили в мирній державі. Дивлячись на цьогорічний номер газети «Подільська зоря», присвячений великій Перемозі, можна побачити, що прізвища всіх учасників бойових дій Другої світової війни помістились на невеликій частині першої сторінки газети. Адже їх залишилось зовсім небагато: з 33 сільських, селищних рад всього в 15 сільських радах ще проживають ветерани - герої тієї війни. І історія зводится до того, що пам’ять вже повинна бути у Вас. Про ті події повинні пам’ятати діти, онуки - нащадки, тих, хто здобув нам цю Перемогу. Хочу ще раз подякувати та привітати Вас за Ваші здобутки, за Вашу пошукову роботу. І ще хотів би сьогодні кожному пощуковому загону, який сьогодні є, та голові районної організації ветеранів України Петру Василиничу вручити пам’ятне фото з ветеранами Вінницького району, яке було зроблено тут в залі під час вшанування героїв Другої світової війни 8 травня цього року. Це фото для Ваших архів, шкільних стендів. Хочу завершити своє привітання такими словами: Могила героя не там, де він закінчив свій шлях, а там, де його славлять та пам’ятають. Ви пам’ятаєте їх - це головне. Тому, такий захід, як сьогодні потрібний. Дякую за таку діяльність всім пошуковцям, районній організації ветеранів, школам. В подальшому бажаю ще інших нових пошуків, цікавих знахідок і пам’ятайте про наших героїв».   

З вітальними словами до присутніх звернулись також голова голова районної державної адміністрації Михайло Демченко та начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк. Вони також привітали учнів з цим урочистим заходом та зазначили про його важливість для майбутніх поколінь. Адже, країна, яка має цінує і поважає минуле, має і дбає про своє майбутнє.

Після вітальних слів кожен загін представив результати своїх пошукових робіт, розповівши про своїх односельчан, земляків, які відвойовували мир для України. Долі у всіх були разні, але нелегкі та варті уваги.

За активну участь у роботі пошукових загонів «Пам’ять», присвяченій 73-й річниці перемоги над фашизмом у Другій світовій війні учні були нагороджені грамотами Вінницької районної організації ветеранів України та відділу освіти Вінницької райдераждміністрації та заохочувальними призами - флешка та солодощі.  

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація