Про доступ до безоплатної правової допомоги, посилення правової спроможності наших громадян, визначення правових потреб територіальних громад та діяльність...

23.10.17

Про розширення точок доступу до безоплатної правової допомоги, посилення правової спроможності наших громадян, визначення правових потреб територіальних громад та основні показники діяльності  за результатами діяльності в ІІІ кварталі поточного року говорили 19 жовтня 2017 року в прес-клубі м. Вінниці.  В заході  прийняли участь голова районної ради Сергій Сітарський та завідувач сектору правового забезпечення районної ради Альона Шабленко. 

З доповідями виступали: директор Вінницького місцевого центру Лариса Пікановська, головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання БППД Катерина Демко, начальник Вінницького бюро правової допомоги Олег Педина, начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь.

Активну участь в обговореннях взяли: начальник відділу забезпечення якості правової допомоги Регіонального центру Олександр Сільніцький, представники громадської організації “Вісь”, голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, начальник відділу первинної правової допомоги Вінницької міської ради Людмила Люльчак та керівник Лівобережного міжрайонного центру зайнятості Олена Лутохіна.

Директор Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лариса Пікановська акцентувала увагу на шляхах забезпечення якості надання безоплатної вторинної та первинної правової допомоги, одним з яких є видання нового наказу щодо створення Комісії з метою оцінювання, забезпечення якості, повноти та своєчасності надання первинної та вторинної правової допомоги працівниками центру. Крім того, зауважила, що у зв’язку з розширенням системи БПД та можливістю для громадян вирішувати свої проблеми в правовий спосіб значно зросла кількість звернень до центру. Зокрема, у ІІІ кварталі 2017 року до центру надійшло у 4 рази більше звернень порівняно з аналогічним періодом минулого року, а саме: у ІІІ кварталі 2017 року до центру надійшло 3008 звернень, коли в минулому році за аналогічний період надійшло  всього 777.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Юрій Круголь розповів про всеукраїнський проект "Я маю право". Завданням такого проекту є забезпечення українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і закони, навчання реалізації цих прав та захисту.

Головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання БППД Катерина Демко зазначила, що одним з основним аспектів діяльності Вінницького МЦ та важливим елементом забезпечення доступу населення до БПД є інформування громадян про існування системи БПД та проведення правопросвітницьких заходів для громад та спільнот, зокрема щодо можливостей вирішення правових питань; змін в законодавстві; змісту основних реформ, що проводяться Урядом України. Загалом, проведено 56 правопросвітницьких та інформаційних заходів. За ІІI квартал 2017 року в ефір вийшло 2 телевізійні сюжети, 5 виступів на радіо, 32 публікації в Інтернет виданнях, вийшли друком 7 публікацій в газетах. З метою розвитку людських ресурсів, в тому числі пара юристів (або як їх ще називають «громадських радників») місцевого центру працівники протягом ІІІ кварталу 2017 року постійно відвідували різноманітні семінари та тренінги: «Знай, розумій, дій! Торгівлі людьми протидій!», " Навчання людей поважного віку: досвід та перспективи ", «Запобігання упередженому ставленню до ВПО в громаді» та інші.

Начальник Вінницького бюро правової допомоги Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олег Педина зауважив, що працівниками Вінницького бюро прийнято 392 звернення, з яких 29 письмових на отримання БВПД. Загалом, більшість рішень винесені на користь клієнта, зокрема, це стосується звільнення від адміністративної відповідальності, пом’якшення міри покарання за адміністративні проступки, розірвання шлюбу та стягнення аліментів

Окрім цього, з метою висвітлення позитивної практики зі словами вдячності виступив клієнт, якого представляв начальник Вінницького бюро правової допомоги Олег Педина. Громадянин розповів про суть адміністративної справи та який шлях довелось пройти задля винесення рішення суду на користь клієнта.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація