Про подання електронних декларацій, монетизацію субсидій та фінансову дисципліну розповідали на семінар-нараді

04.03.19

01 березня під керівництвом очільників районної ради Сергія Сітарського та районної державної адміністрації Михайла Демченка проведено семінар-нараду із сільськими, селищними головами та головами ОТГ, секретарями рад, представниками комунальних закладів та установ, депутатами районної ради по нагальних питаннях: подання електронних декларацій та запобігання корупції, монетизація субсидій і фінансова дисципліна.

Розпочав семінар Завідувач сектору з питань запобігання корупції апарату обласної державної адміністрації Андрій Сільницький, який розповів про інструменти для запобігання корупції при поданні електронних декларацій. Хоча електронні декларації заповнюються ще з 2016 року, і, здається, що вже всі обізнані щодо їх оформлення, але щороку з’являються нові роз’яснення - «фішки» згідно аналізу перевірених попередніх декларацій. Представник облдержадміністрації надав покрокові роз’яснення по кожному розділу декларації та надав вичерпні відповіді на численні запитання представників органів місцевого самоврядування.

Під час виступу більш детально зупинився на термінах подання декларацій (щорічна, при звільненні та після звільнення), про суттєві зміни в майновому стані, фінансові зобов’язання, заходи контролю та повну перевірку декларацій, фінансовий контроль та відповідальність. В ході роз’яснень повідомив, що на сьогодні розроблено навчальний курс «Декларуй доброчесно!», який покликаний допомогти кожному вірно заповнити електронну декларацію. Грунтуючись на загальних положеннях законодавства, роз’ясненнях НАЗК та наявному досвіді автор разом зі слухачами покроково заповнює кожне поле конкретної декларації та надає поради, що роблять процес заповнення простішим. На завершення своєї доповіді для закріплення поданого матеріалу провів невеличку експрес-перевірку у вигляді «питання-відповідь». Доповідь виявилась дуже змістовною та цікавою, але попри все, у присутніх виникли ще численні запитання. Дуже актуальним виявилось питання про відповідальність керівників органів місцевого самоврядування за неподання електронних декларацій підлеглими працівниками та депутатами місцевих рад. На всі запитання були надані вичерпні відповіді.           

Продовжила семінар  начальник управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації Надія Ходацька, проінформувавши про монетизацію субсидій, оскільки зберезня 2019 року Уряд розпочинає виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидію призначено у 2018 році. Вона озвучила до чого готуватися населенню, яке отримує субсидії, і що передбачає Програма монетизації.

Про зміцнення фінансової дисципліни в установах та організаціях району роз’яснювала начальник фінансового управління Вінницької районної державної адміністрації Лариса Микитюк, зазначивши, що за результатами здійсненого комплексу заходів протягом 2018 року забезпечено усунення порушень фінансової дисципліни по деяким сільським, селищним радам та ОТГ. З метою зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни та забезпечення законного та раціонального використання ресурсів начальник фінансового управління звернула увагу на виконання наступних заходів: здійснення щоденного моніторингу надходжень до місцевого бюджету; ведення обліку платників податків місцевого бюджету; здійснення попереднього та поточного контролю за цільовим та ефективним використанням коштів; постійне підвищення професійного рівня бухгалтерських працівників; при проведенні розрахунків за бюджетні кошти неухильне дотримання вимог постанови КМУ від 23.04.2014 №117 «Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти»; вжиття заходів щодо своєчасного отримання від постачальників товарів (робіт, послуг) первинних документів, що підтверджують виникнення фінансового зобов’язання; запровадження у практику публічності звітів про викортистання бюджетних коштів та здійснення аналізу ефективного їх витрачання.           

Семінар-нарада видалась змістовною і цікавою, адже в ході роботи присутні отримали багато корисної інформації. Керівники району Сергій Сітарський та Михайло Демченко подякували виступаючим за насичений семінар.

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація