Про незабутню подорож до Польщі

04.03.20

В рамках освітнього проєкту «Навчайся і подорожуй» делегація освітян Вінницького району 26 - 28 лютого перебувала у Республіці Польща.

Організовано поїздку колективом комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради (директор Олена Наскальна) спільно з громадською організацією «Центр розвитку і партнерства «Полонія»» (Олексій Мазур) .

Метою подорожі стало ознайомлення педагогів району з системою освіти Польщі, перейняття досвіду у сфері демократичного управління освітнім закладом. Проєкт складався із серії міжкультурних зустрічей вчительства із колегами міст Люблін та Варшава.

З навчальним візитом освітяни відвідали освітні заклади різного рівня, ознайомились із методикою проведення навчальних уроків, та наочно побачили, як реформування освіти впливає на розвиток міста та країни в цілому.

Програма була дуже насиченою, по декілька візитів до освітніх закладів щодня. Учасники обговорили систему методичної підтримки вчителів, систему оцінювання і педагогічного нагляду.

Крім знайомства з діяльністю закладів освіти делегація з Вінницького району мала й аудиторні заняття, так  на прикладі приватного Середземноморського ліцею ім. св. Домініка Гузмана дізналися як застосовувати новітні технології в системі освіти, які методи управління освітою є найефективнішими.         

Відвідали Люблінський Католицький університет імені Івана Павла ІІ, де здобувають освіту студенти з 50 країн світу.

Пройшлися вуличками Старого Міста Любліна, поринули в його атмосферу, почули багато різних легенд, побачили місце, де була підписана Люблінська унія, в результаті якої утворилася така держава, як Річ Посполита.

Наступного дня, делегація освітян, відвідала Варшавську середню школу №31 ім.Стефана Кардинала Вишенського. Школа забезпечує навчання дітям не лише початкової ланки по восьмий клас (1300 учнів), але й дітям дошкільного віку.

Шквал позитивних емоцій викликав Палац культури і наукиу Польщі, який знаходиться в самому центрі Варшави на площі Дефіляд. Тут знаходяться офіси багатьох компаній і державних установ (кінотеатри, театри, магазини), а також університет (Collegium Civitas). Наші педагоги мали нагоду побувати на презентації діяльності університету.

Учасників освітнього проєкту «Навчайся і подорожуй» очікував не один сюрприз від організаторів. Заключний день  подорожі приніс невимовну радість – візит до Резиденції Президента Польщі Анджея Дуди. Педагоги зустрілися із леді Агатою Дудою, а сам глава держави перебував на переговорах. Ксьондз президентської каплиці подарував освітянам буклет із молитвою за Вітчизну.      Слід зазначити те, що старовинна атмосфера королівського замку, раритетні речі, які зуміли зберегти для наступних поколінь, зворушили. А ще, учасники навчальної подорожі відвідали Королівський замок, Старе Місто, пройшли поряд Центру Науки Коперника.

Для вчителів району можливість перебувати хоча б кілька днів у Польщі є найкращою нагодою для поглиблення знань про неї, мовної практики та професійного саморозвитку. І скільки б ми разів не відвідували інші місця, завжди збагачуємо себе духовно й інтелектуально.

Вразив демократизм: поляки не бояться експериментувати в галузі освіти і дуже швидко реагують на виклики. А головне, що дитина, її інтереси та здоров’я стоять на першому місці. Вчитель має час вчити і творити Розвантажили учнів. Директор школи – особистість, а не заручник чиїхось вподобань і бажань …

Тож, попереду багато планів, цікавої роботи, освітяни району готові змінюватись і змінювати освіту на краще!

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація