При об’єднанні станемо сильнішими

26.11.19

Свою діяльність депутати Вінницької районної ради 7 скликання здійснюють вже чотири роки. За цей час декому вдалось зробити більше, декому - менше.

В рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, про роботу в раді та окрузі спілкуємось з Максимом Петьком, який здійснює свою депутатську діяльність та опікується проблемами Медвежого Вушка та Агрономічного.

- Питання, яке турбує обидві громади Вашого виборчого округу - це процес об’єднання, який ніяк не вдається зрушити з місця. Яка Ваша позиція щодо цього питання?

- Децентралізація і процес об’єднання громад – це історичний момент, від якого дуже багато залежить у майбутньому.

У нашому випадку для об’єднання територіальних громад держава зробила одну позитивну річ - дала можливість людям подумати та самотужки сформувати ті громади, які вони хочуть. Був також представлений перспективний план, де перераховано перелік чинників, від яких громади повинні відштовхуватись у процесі формування територіальних громад, і щоб люди зрозуміли, що лише при об’єднанні стануть сильною спроможною територіальною громадою. В цьому, звісно, є свій плюс, але, водночас, і мінус. Позаяк, як доводять реалії, не всі громади готові самостійно до такого кроку, аби вирішувати умови об’єднання.

Деякі вирішили одразу стати на цей перспективний, хоч і тернистий шлях, а інші, такі як Агрономічне та Медвеже Вушко наштовхуються на обставини, що гальмують процес. Наші громади у цьому питанні поки-що тупцюють на місці. Певний час люди воліли залишити все, як є, - нехай сутужно, але ж «стабільно». Люди боялися ліквідації сільської ради, бо думали, що їх інтереси представляти буде нікому і про них просто забудуть. Потім все ж почали рухатись до створення ОТГ із центром в Агрономічному. Наразі, наскільки я знаю, рішення громадами, що в перспективі увійдуть до ОТГ на місцевих сесіях були ухвалені, тепер потрібно чекати призначення виборів. Хоча деяким громадам, які розпочали цей процес пізніше, вибори уже призначено. 

Ми повинні думати про одне: при об’єднанні станемо сильнішими, адже усі фінанси, владу та повноваження віддадуть на місця. Я знаю, що без цих змін ми не зможемо рухатися далі. Процес об’єднання вже невідворотній, а от чи встигнемо ми об’єднатись добровільно так як запланували, чи нас об’єднають на завершальному етапі реформи, який вже не за горами!? Адже усім відомо, що чергові, а може й позачергові (якщо їх призначать раніше строку) місцеві вибори пройдуть уже за новим адміністративно-територіальним устроєм.

- Повертаючись до Вашої депутатської діяльності, розкажіть, які питання вдалось вирішити у громадах?

- Певний час я очолював постійну комісію Вінницької райради з питань соціально-економічного розвитку та бюджету, і дотепер входжу до її складу. Тож не можу сказати, що лобіював інтереси лише своїх громад. На мою думку, депутати повинні пропорційно розділяти кошти між усіма громадами краю та намагатись їх виділяти задля вирішення найнагальніших проблем. На жаль, це не завжди вдається. Проте, вважаю, що за останню каденцію нашими депутатами було вирішено багато проблемних питань у різних сферах.

Якщо говорити про Агрономічне, нещодавно врешті вдалось коштом районного бюджету вирішити проблему із заміною системи опалення у школі, що турбувала батьків та педагогічний колектив багато років. Наразі це питання закрито, нарешті у нашій школі, де, до речі, навчаються і мої діти, у класних кімнатах тепло та затишно. Також було закуплено обладнання для кабінетів хімії. Здійснювались планові ремонтні роботи у класних кімнатах, замінено частину даху, тощо.

У Медвежому Вушку також замінено дах у приміщеннях місцевої школи, облаштовано внутрішні вбиральні та інше.

Разом із депутатом Валентином Настоящим власним коштом обладнали зупинку громадського транспорту із майданчиком для сміттєвого контейнеру.

- Висловіть свою позицію щодо питання, що наразі турбує більшу частину українців щодо відкриття ринку землі.

- Землі сільськогосподарського призначення є єдиним стратегічним ресурсом, який поки що залишився в українського народу. Цей стратегічний ресурс потрібно використовувати для розвитку української економіки. Продавати землю – це остання справа. Починати розгляд цього питання потрібно було із діалогу з українцями, через всеукраїнський референдум, а не у Верховній Раді. Через це ми тепер бачимо безліч протестів по всій території держави.

Нам намагаються нав’язати думку, що наша країна залишилась у мізерній когорті тих держав, що забороняють продаж землі. Проте у кожної з держав, де відкритий ринок землі, існує багато обмежень, наприклад, у Польщі заборонено придбання с/г земель не громадянами ЄС. В Угорщині та Туреччині встановлені обмеження щодо концентрації в одного власника певного масиву земель с/г призначення. В Литві, Латвії, Словаччині покупець с/г землі повинен мати відповідну освіту, яка дозволятиме йому ефективно використовувати землю. У Греції та Сербії обмежують купівлю землі у прикордонних районах і, таким чином, вирішують питання стратегічної безпеки країни.

На мою думку, перед запуском ринку землі варто провести повну інвентаризацію всіх земель в межах держави і забезпечити прозорість ринку. Можливість продати свою землю звісно хоче отримати певний відсоток українців. Я вважаю, варто дозволити пайовикам продавати свої наділи державі, таким чином, створюючи державний банк землі.

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря",
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація