Правовий центр інформує про відповідальність за фактом автофіксації порушень ПДР

09.06.20

28 травня Міністерство внутрішніх справ роз'яснили особливості притягнення до відповідальності за фактом автофіксації порушень ПДР. На сьогодні фіксуватиметься тільки перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів.

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год. (+2 км/год. - додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год.).

Розмір штрафу:

255 грн. - у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год., але не більше 50 км/год.;

✅510 грн. - при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год.

Штраф зменшується на 50 %, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови.

Притягнути до відповідальності можуть:

  • Особу, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (послуга доступна в онлайн-сервісі «Електронний кабінет водія» - детальніше);
  • Керівника юридичної особи або визначену ним відповідальну службову особу;
  • Особу, яка ввезла авто на територію України (і громадянин України, й іноземець чи особа без громадянства).

Персональні дані правопорушника поліцейський установлює з відповідних реєстрів МВС, Мін'юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1»).

Дізнатися про факт фіксації порушення можна:

  • За допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС;
  • На спеціалізованих веб-сайтах МВС або Нацполіції в Інтернеті;
  • Від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • Від представників органів Держприкордонслужби, які вручають постанову при перетині кордону - іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення.

Термін оскарження постанови - 10 днів з дати набрання постановою законної сили.

Постанова набирає законної сили:

✔️з дня отримання;

✔️з дня відмови про отримання;

✔️з дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову;

✔️якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Особа звільняється від адміністративної відповідальності:

Якщо протягом 20 днів з дати отримання постанови особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з його законного володіння в результаті протиправних дій (угон, викрадення);

  • Якщо особа, яка фактично керувала транспортним засобом, протягом 20 днів сплачує штраф і надає заяву до уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо визнання факту правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності.

Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни зупиняються до вирішення питання по суті.

Після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження - на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація