«Попри всі лихоліття вона несе тепло і щирість для людей: з 90-річним ювілеєм привітали жительку смт Стрижавка»

28.01.20

Днями, а саме, 23 січня, свій славний 90-ий ювілей мудрості та багатого життєвого досвідувідзначила сумлінна та відповідальна працівниця, жителька селища Стрижавка– Марія Петрівна Савко.

Привітати ювілярку, висловити свою шану і повагу довгожительниці завітали голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, голова районної ветеранської організації Петро Василинич, очільниця Стрижавської громади Таїсія Короленко, депутат районної ради від Стрижавки Людмила Мазай та паспортист селищної ради Лариса Гольхова. Такий почесний ювілей - свято не тільки для родини, а для всього села. Тож гості щиро віншували довгожительку квітами, подарунками та бажали цій сильній жінці міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку та тепла, Божого благословення, життєвого оптимізму, бадьорості духу, любові та підтримки від родини й ще довгих років життя.Окрім приємних та гарних слів, ювілярці презентували грамоту районної ради, районної державної адміністрації та районної організації ветеранів та грошову винагороду.

Візит почесних гостей був для іменинниці приємним сюрпризом. Вона щиро дякувала за увагу та подарунки, за вітання та гарну справу - вітати довгожителів району з визначними датами. 

Війна, голодомори, роки повоєнної відбудови... Усе це добре пам’ятає Марія Петрівна. Згадуючи той важкий час, іменинниця не стримує сліз.

Народилась Марія Петрівна в с. Тропова Могилів-Подільського району в сім’ї простих селян. Дитинство було важке, адже припало на роки голодомору. Війна перервала навчання, вдалось закінчити лише три класи. Цей час, зі слів ювілярки, важкий та страшний. Під час війни село було під окупацією Румунії. Аби заробити на шматочок хліба доводилось важко працювати. Пройшли страшні роки війни, знову прийшов голодомор. 1946-1947 роки родина виживала, як могла. До сьогодні пам’ятає Марія Петрівна смак паляниці з листя. Ці страшні спогади залишились на все життя, але попри всі випробування долі, вона пронесла любов до життя, оптимізм, щирість та ділилась з нею не тільки з близькими та рідними, а й з оточуючими. У віці 16 років одружилась з Савко Іваном Григоровичем, односельчанином. У шлюбі народила двох доньок - Євгенію та Валентину. Все життя, аж до виходу на пенсію працювала в голгоспі у рідному селі. У вільний від роботи час любила вишивати, набивати килими та куховарити. Односельчани запрошували її на всі заходи. Має звання «Почесна кухарка», яке отримала в рідному селі. Майстриня на всі руки, вона була ще і зразковою дружиною і мамою. Всім селом гуляли золоте весілля подружжя Івана та Марії Савко.       

Багато випробувань випало на долю ювілярки. І одне з них - смерть другої половинки. Після смерті чоловіка Марія Петрівна переїхала до молодшої доньки Валентини в смт Стрижавка Вінницького району, де і проживає по цей день та зігріває своєю любов’ю, мудрістю та невичерпною енергією весь свій рід - доньок, трьох онуків та двох правнуків.  

Ще раз вітаємо ювілярку та її родину з таким святом, бажаємо здоров’я, благополуччя та процвітання. І нехай Господь дарує можливість зустріти ще не один день народження і не один ювілей в колі найближчих та найрідніших з усмішкою, наснагою та оптимізмом.

Дорога бабусю, моя друга мати.
Прийміть вітання у цей день.
Ми любим Вас за добре, щире серце,
Яке несе тепло і щирість для людей.
У Вас невтомні теплі руки,
Які обігрівали нас всякчас.
Ви витрачали все на цій дорозі:
Невзгоди, біди, радість, майбуття.
Для всіх Ви були наче сонце,
Не залишали Ви нікого у біді.
Ділили радість з ними і тривогу.
І щирим словом підтримати змогли.
Душею щира і привітна.
Для всіх Ви є віконце в світ.
Живіть іще на радість людям.
І так дожити до ста літ! 
    

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація