Плекає зодчих й патріотів

12.12.19

У рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання кореспондент видання поспілкувався з обранцем Некрасівської громади, майстром виробничого навчання Вищого художнього професійно-технічного училища №5, свободівцем Віталієм Олександровичем БОНДАРЕМ.

- Тож, пане Віталію, чому Вам спало на думку балотуватися в депутати Вінницької районної ради?

- Я є членом політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» з 2009 року. Вона мені близька за духом, націоналістичними принципами. Ідеологія партії цілком співпадає з моїми поглядами, тому я поповнив її лави. Пишаюся тим, що серед моїх побратимів-свободівців, як простих партійців, так і керівництва, дуже багато порядних людей.

Пішов же у депутати тому, що хочеться змінювати Україну на краще. Вважаю, що лише гуртом, об’єднавшись на різних рівнях: місцевому, всеукраїнському, ми можемо розбудувати гідну європейську державу. Особливо ж це актуально зараз, коли на сході триває війна.

Я вдячний виборцям Некрасова за те, що виказали мені високу довіру й обрали депутатом Вінницької районної ради. Намагаюся своєю роботою не підвести громаду.

Приміром, нещодавно до мене звернулися виборці щодо встановлення автобусної зупинки на терені «Місток». Наразі на це, за сприяння очільників району Михайла Демченка, Сергія Сітарського, моїх колег по фракції ВО «Свобода» Володимира Болебруха та Бориса Саюка, інших депутатів зі скарбниці краю виділено 25 тис. грн. Й сподіваюся, що невдовзі в селі постане цей потрібний об’єкт.

Також, щосереди з 16 до 18 години проводжу прийоми громадян. Дуже багато людей у цей важкий та складний час звертаються за матеріальною допомогою на оздоровлення. Намагаюся максимально допомогти кожному, тож мій депутатський фонд вже давно вичерпано. На останній сесії Вінницької районної ради порушив питання стосовно збільшення в наступному  році його розміру на 5 тис. грн. Прикро, але для ухвалення позитивного рішення не вистачило одного голосу. Чимало є й звернень людей до мене з господарських питань, працюю з кожним громадянином індивідуально.

Відвідування мною засідань постійної профільної комісії та сесій районної ради становить понад 90%. Не розумію тих депутатів, які не з’являються на сесії та комісії, адже кожен обранець є представником якогось територіального округу, за нього голосували люди. Усі питання, що виносилися на розгляд і стосувалися життєдіяльності Некрасівської громади, наприклад, стосовно школи чи медичної амбулаторії, мною та фракцією ВО «Свобода» було підтримано. Каденція Вінницької районної ради 7 скликання добігає завершення, тож хочу подякувати за узгоджену роботу моїм колегам по фракції Борису Саюку та Володимиру Болебруху. Обраному вперше, мені було приємно працювати пліч-о-пліч з цими депутатами, переймати їх досвід. За всі наші голосування нам не соромно перед виборцями. Ми завжди перебували на боці людей.

- Ви є членом постійної комісії Вінницької районної ради з питань будівництва, енергозбереження, комунальної власності, благоустрою та транспортного забезпечення, тож чим доводилося займатися найбільше?

- Коло діяльності нашої невеликої за складом комісії доволі широке. Вона розглядає проекти програм соціально - економічного розвитку в частині будівництва, аналізує стан виконання заходів, спрямованих на енергозбереження та впровадження енергозберігаючих технологій в установах, організа-ціях та підприємствах району, питань стосовно здійснення радою правомірностей щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами спільної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районної ради, в тому числі виконання усіх майнових операцій, передачу об’єктів спільної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавання їх в оренду, продаж, купівля, використання як застави, відчуження тощо, питання транспортного обслуговування населення району, готує висновки з цих питань.Спільно з постійною комісією районної ради з питань соціально - економічного розвитку та бюджету вивчає та попередньо  розглядає питання  виконання районного бюджету за попередній рік, проекти районного бюджету та програм соціально - економічного і культурного розвитку на наступний рік. Вивчає діяльність Вінницької ра-йонної державної адміністрації, її структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій з  питань, підзвітних і підконтрольних раді. Здійснює контроль за виконанням рішень ради та делегованих Вінницькій районній державній адміністрації повноважень в межах своєї компетенції.

Регулярно інформує раду про хід виконання планів соціально-економічного розвитку. Здійснює контроль за використанням коштів районного бюджету, направлених на вдосконалення транспортної мережі,проведенням заходів для забезпечення безперебійної роботи транспорту, організацією взаємодії різних  видів транспорту з метою більш ефективного їх використання, підвищення якості обслуговування людей.

Контролює виконання заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово - комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування. Здійснює, відповідно до законодавства, контроль за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення і надання йому послуг підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі. Контролює організацію благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах для цієї мети коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ і організацій. Здійснює контроль за станом благоустрою виробничих територій, створенням місць відпочинку громадян та ін.

Із огляду на створення ОТГ займалися розподілом й передаванням майна, що перебувало у спільній власності територіальної громади району. Зробити це було непросто, постійно виникали якісь проблемні питання, втім процес було успішно завершено, майно виділено й передано ОТГ. Намагаємося розглядаючи кожне, навіть спірне питання, максимально вникнути в ситуацію, задовольнити запити людей.

- Ваша позиція щодо земельного питання?

- Вона тотожна позиції ВО «Свобода». Вважаю продаж земель сільськогосподарського призначення та будь-які спекуляції довкола цього неприпустимими. Ми, свободівці, наполягаємо на ухваленні нашого альтернативного законопроєкту № 2178-4, зареєстрованого Оксаною Савчук, до речі, єдиною націоналісткою в парламенті, покликаного не допустити розпродажу українських земель сільськогосподарського призначення. Він єдиний відповідає національним інтересам України і усуває спекулятивну складову з формули використання української землі, бо передбачає, що земля залишається у власності українського народу й Української держави.

Також потрібно ухвалити новий Земельний кодекс та затвердити його на всеукраїнському референдумі. Провести повну інвентаризацію всієї землі та нерухомості України. Створити Єдиний державний реєстр прав на нерухомість та землю і забезпечити його відкритість та прозорість.Заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати її у довгострокове володіння українським громадянам із правом родинного успадкування. Визначити законом підстави припинення такого володіння в разі використання сільськогосподарських земель за нецільовим призначенням або у випадку погіршення стану ґрунтів (родючості). Запровадити кримінальну відповідальність за ерозію ґрунтів унаслідок людських дій. Посилити кримінальну відповідальність за незаконне заволодіння ґрунтами. Дозволити особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення (під час розпаювання, а також одержані в спадщину за законом), продавати ці земельні наділи виключно державі. Зобов’язати громадян, котрі бажають набути у користування землю сільськогосподарського призначення у розмірі, більшому ніж 30 гектарів, скласти кваліфікаційний іспит з предмету діяльності на цій землі. Дозволити право власності на землю лише на присадибні земельні ділянки та ті, що перебувають під житловими будинками й іншою нерухомістю. Не дозволяти право власності на землю іноземцям та особам без громадянства. Забезпечити орендну плату за користування землею сільськогосподарського призначення згідно з нормативною оцінкою землі. Заборонити зміну цільового призначення сільськогосподарських земель, за винятком державних та громадських потреб. Повертати у державну власність землі, що не використовуються за цільовим призначенням або використовуються всупереч комплексним планам сталого розвитку сільських територій. Ухвалити закон про землі підвищеної цінності, який би регламентував їх використання та забезпечував державний контроль над ними.

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація