Освітнім закладам потрібно готуватись до передачі у власність ОТГ

22.01.20

2020 рік - рік змін не тільки в адміністративно-територіальному устрої і місцевому самоврядуванні. Зміни в самоврядуванні торкнуться і галузі освіти. І не тільки в частині НУШ, а і стосовно спільного майна, яким є прміщення шкіл і їх обладнання. Тому, враховуючи це і реагуючі на запити депутата Вінницької обласної Ради Олександра Масленнікова, голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський 21 січня 2020 року ініціював проведення в залі засідань наради з директорами загальноосвітніх закладів Вінницького району, яку провів спільно із заступником голови райдержадміністрації Олегом Бегусом.

На порядку денному наради було три питання: використання коштів, щорічна інвентаризація та передача цілісних майнових комплексів загальноосвітніх закладів...

Розпочали з використання коштів на придбання послуг з доступу до інтернету в школах району, на які в грудні 2019 року було витрачено 1 170,0 тис.грн. По даному питанню виступив депутат Вінницької обласної Ради Олександр Масленніков, якого зацікавив процес використання цих коштів, адже, на його думку, були допущені значні порушення. Дане питання викликало дискусії та багато запитань, на які не завжди були отримані відповіді. Роз’яснити ситуацію, аби все стало зрозуміло і депутату обласної Ради, і всім присутнім керівникам загальноосвітніх закладів, намагалась присутня в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Олена Кугай. Проте, питання залишились, і Олександр Масленніков звернувся до відділу освіти та окремих директорів шкіл з депутатськими запитами, на які попросив надати письмові відповіді в десятиденний термін згідно чинного законодавства.

Далі перейшли до питань щодо проведення щорічної інвентаризації в загальноосвітніх закладах та майбутньої передачі цілісних майнових комплексів загальноосвітніх закладів в комунальну власність об’єднаних територіальних громад, які розглядали спільно, адже вони тісно пов’язані. Голова районної ради Сергій Сітарський звернувся до директорів шкіл дуже зважено підійти до цьогорічної інвентаризації, оскільки, максимум до березня 2021 року всі загальноосвітні заклади будуть передані в комунальну власність об’єднаних громад і саме на керівника освітнього закладу буде покладено ваідповідальність за передачу всього майна. Сергій Сітарський також зупинився на окремих пунктах законопроекту «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), зазначивши, що освітня галузь в майбутньому має повністю перейти в підпорядкування ОТГ. Він зачитав законопроект, в якому визначені терміни впровадження майбутніх змін, звернувши увагу на те, що не визначено чіткої дати початку змін, але строки завершення вже визначені і це 1 березня 2021 року. Швидше всього чергові місцеві вибори відбудуться за планом - в останню неділю жовтня 2020 року. Отже, часу залишається не так багато, якщо не сказати, що обмаль, тому порадив розпочатии процес інвентаризації якомога швидше та підійти до цього відповідально. Більш детально щодо інвентаризації та передачі цілісних майнових комплексів виступив заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради, начальник відділу комунальної власності, розгляду звернень громадян та кадрової роботи виконавчого апарату районної ради Дмитро Часовських. Він звернув увагу директорів на установчі документи, які потрібно привести у відповідність до законодавства, аби при передачі цілісних майнових комплексів цей процес не затягувся внаслідок оформлення установчих документів. Особливо звернув увагу на ті школи, які вже мають готуватись до передачі, внаслідок проведених 22 грудня місцевих виборів.

Тему нововведень продовжив заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус, який зупинився на основних положеннях прийнятого 16 січня цього року Закону України «Про повну загальну середню освіту». Він торкнувся саме тих змін, які стосуються освіти та освітніх закладів в розрізі зміни адміністративно-територіального устрою, об’єднання громад, ліквідації районів та передачі повноважень.        

Змін очікується багато, тому багато завдань. Наразі, зараз готуємося до щорічної інвентаризації та у майбутньому до передачі цілісних майнових комплексів загальноосвітніх закладів в комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація