Оприлюднюємо Резолюцію наради-семінару Української асоціації районних та обласних рад

04.10.19

24-26 вересня відбувся  Всеукраїнській щорічній семінар-нараді для представників органів місцевого самоврядування в смт. Затока Одеської області, на якій схвалили Резолюцію та визначили засади, необхідні для функціонування місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії, а також запропонували комплекс заходів для проведення чергових місцевих виборів на новій правовій та територіальній основі.

Оприлюднюємо текст Резолюції: 

РЕЗОЛЮЦІЯ
Всеукраїнської щорічної наради-семінару
для представників органів місцевого самоврядування

Учасники щорічної наради-семінару, заслухавши та обговоривши питання порядку денного, беручи до уваги перебіг реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, що здійснюється на принципах децентралізації та субсидіарності владних повноважень, з метою покращення якості життя територіальних громад, ВИРІШИЛИ:

1. Звернутися до Верховної Ради України, Президента України і Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, необхідних для запровадження нових засад функціонування системи органів місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, зокрема:
- розмежувати повноваження у системі органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів різних рівнів та органів державної влади і місцевого самоврядування за принципом субсидіарності;
- закріпити такий формат адміністративно-територіального устрою України: громада-район-регіон;
- вилучити з конституційного регулювання місцеві державні адміністрації та запровадити інститут префекта;
- утворити власні виконавчі органи при обласних та районних радах;
- закріпити належну матеріально-ресурсну базу функціонування органів місцевого самоврядування.

2. Чергові місцеві вибори до органів місцевого самоврядування мають відбутися на новій реформованій правовій та територіальній основі у 2020 році, для цього необхідно реалізувати відповідний комплекс заходів, зокрема: 
- внести зміни до Конституції України в частині децентралізації владних повноважень;
- ухвалити Закон України «Про адміністративно-територіальний устрій»;
- ухвалити Закон України «Про засади адміністративнотериторіального устрою»;
- внести зміни до виборчого законодавства, зокрема щодо забезпечення рівного і належного представництва громадян в радах;
- розробити та ухвалити у новій редакції Закон «Про місцеве самоврядування в Україні»;
- внести зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням розмежування повноважень, що є необхідним для завершення бюджетної та податкової децентралізації, аби створити належну фінансову основу для здійснення повноважень органами місцевого самоврядування;
- запровадити державний нагляд (контроль) за законністю рішень органів місцевого самоврядування для забезпечення збалансованої системи децентралізованого управління в державі.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України завершити добровільне об’єднання громад та сформувати адміністративно-територіальний устрій України, з урахуванням необхідності забезпечення доступності надання послуг населенню та формування спроможних адміністративнотериторіальних одиниць.

4. Рекомендувати Верховній Раді України, Президенту України і Кабінету Міністрів України продовжити дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до напрацювання та ухвалення відповідних законодавчих актів, які гарантуватимуть захист інтересів громадян України.

5. Вважати доцільним закріпити повноваження щодо управління вторинною медициною та дорожнім господарством на рівні району.

6. Рекомендувати Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України закріпити на законодавчому рівні обов’язок громад співфінансувати об’єкти спільної власності територіальних громад, у тому числі заклади вторинної медичної допомоги, а також співфінансувати відповідні програми.

7. Вважати доцільним розглянути питання повноважень, які можуть бути закріплені за районними радами нових укрупнених районів щодо:
- управління та утримання спільних об’єктів культури, фізкультури, туризму, архітектурних пам’яток районного значення, а також управління іншим спільним комунальним майном та підприємствами комунальної власності територіальних громад району, утримання шкіл-інтернатів загального профілю, спеціалізованих шкіл;
- надання чітко визначених спеціалізованих медичних послуг, затвердження тарифів у сфері охорони здоров’я, відповідно до методики розрахунків таких тарифів;
- управління трудовими архівами та будинками соціальної допомоги;
- будівництво доріг та утримання транспортної інфраструктури районного значення;
- створення підрозділів для подолання наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій;
- захист навколишнього середовища, сприяння розвитку рекреаційного потенціалу території району;
- сприяння соціально-економічного розвитку району, у тому числі, шляхом залучення інвестицій, грантів, міжнародної технічної допомоги. 

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація