Опікується проблемами пайовиків

09.10.20
Сьогодні, у рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, про роботу в раді та на окрузі спілкуватимемося з обранцем села Широка Гребля Ігорем Федчишиним. 
Ігор Петрович свого часу працював агрономом, із кормовиробництва, головним агрономом, керівником сільськогосподарського підприємства с.Широка Гребля, начальником управління агропромислового розвитку Вінницької ра-йонної державної адміністрації, нині очолює відділ виробництва продукції рослинництва та лісових насаджень Департаменту агропромислового розвитку, екології і природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації.
До районної ради він йшов тому, що мав бажання допомогти односельчанам у вирішенні проблем соціально-побутової сфери, інфраструктури поселення, та, позаяк  за фахом агроном, в питаннях дотримання земельного законодавства. Зокрема, на початку його каденції виникло, до речі, актуальне й болюче для багатьох й нині, питання використання земельних паїв. На той час у селі працювало три агровиробники, й були певні нюанси щодо використання землі. Приміром по 2 договори на один і той же пай, деякі з них було укладено без згоди власників. Тож за підтримки пайовиків, сільської ради, депутатів районної ради, керівництва району було створено ГО «Спілка пайовиків села Широка Гребля». Й,  на перших порах вона свою функцію виконала: представники сільгосппідприємств стали приїжджати на збори селян-пайовиків, вислуховувати думку людей, пропонували свої умови, суттєво зросла орендна плата. У громадян з’явилася можливість переходити від одного орендаря до іншого.
Нині пан Федчишин очолює постійну комісію Вінницької районної ради з питань будівництва, енергозбереження, комунальної власності, благоустрою та транспортного забезпечення.
На період його головування припав такий непростий період, як створення ОТГ, й відповідно, розподілу майна, що перебувало у власності загалом району. Зробити його було не так просто, адже пос-тійно виникали якість проблемні питання. Але завдяки спільним зусиллям членів комісії, інших депутатів районної ради, які у більшості випадків підтримували відповідні рішення, процес було успішно завершено, майно виділено й передано ОТГ.
Також комісія займаємося питаннями ефективного використання та оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл та селищ району, благоустрою, перевезень, тощо.
Що ж  до проблематики власне Широкої Гребля, то вона на думку обранця громади, є аналогічною до решти сіл району. Через слабку зайнятість у сільськогосподарському виробництві, адже більшість фермерів використовує механізовані загони, чимало людей доїжджають на роботу до Вінниці. Завжди були і залишаються проблеми доріг, освітлення. На жаль, через брак учнів, а відтак недоцільність утримання, свого часу припинила свою роботу місцева школа, втім завдяки активній позиції сільського голови Андрія Фостика, колеги Світлани Федорцової, підтримці керівництва району, вже невдовзі тут запрацює устаткований найсучаснішим обладнанням дитячий садок.  Ремонт приміщенні котрого вже добіг завершення, придбано іграшки, ліжечка та ін. Значну кількість коштів задля цього надали місцеві підприємці. Небайдужі люди приходили й допомагали в прибиранні, виконанні інших робіт. Частково виконано ремонти, підсипання щебенем доріг, зроблено освітлення вулиць. Капітально відремонтовано шлях до села від Барського шосе. Відбувається постійте вивезення сміття, село має охайний, доглянутий вигляд.
Стосовно ж основної роботи, то відділ який очолює в обласному Департаменті агропромислового   розвитку, екології і природніх ресурсів ОДА Ігор Федчишин насамперед займається забезпеченням продовольчої безпеки області й держави в цілому. Його фахівці здійснюють постійний моніторинг виконання сільськогосподарських робіт, відтак на базі цієї оперативної звітності формуються орієнтовні обсяги виробництва, визначається яка частина продукції необхідна для забезпечення продовольчої безпеки, а яку можна продати за кордон.
Також, у межах компетенції, опікуються питанням земельного законодавства щодо дотримання сівозміни. Аби не збільшувалися площі під такими культурами, що негативно впливають на родючість, в першу чергу соняшником.
Спільно з лісівниками, працівниками Держгеокадастру здійснено інвентаризацію лісосмуг. Вони наразі передаватимуться у власність ОТГ.
Займаються такою питаннями надання з рекреаційною метою в оренду лісових насаджень, тощо.
 
 
Матеріал підготовано в рамках
висвітлення діяльності депутатів
Вінницької районної ради 7 скликання.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація