«Ой на Івана, ой на Купала: найколоритніше свято відзначили в Мізяківських Хуторах»

09.07.19

Івана Купала – мабуть, найколоритніше та найнеординарніше українське свято, адже в ньому дуже вдало переплелися язичницькі і християнські традиції. Вже традиційно кожна громада готується до відзначення одного з найбільш древніх і містичних слов'янських свят - Дня Івана Купала. Сьогодні Свято Івана Купала вважається ще й днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню, чоловічого і жіночого початку.

Це свято – відмінний привід відпочити, взяти активну участь у святкуванні, цікаво провести час, додати собі гарного настрою і разом з тим згадати історію та звичаї наших предків.

Не стала винятком і громада села Мізяківські Хутори, яка щорічно ретельно та заздалегідь готується до святкування, і з кожним роком свято стає грандіознішим, цікавішим та масовішим. Такого свята, як в цьому році, ще не було. Здається, на свято прийшли всі жителі села.

Розпочала свято ведуча Людмила Панасюк - заступник директора з виховної роботи Мізяківсько-Хутірського НВК, яка розповіла історію свята та привітала всіх зі святом.

Розділити та привітати зі святом до Мізяківських Хуторів завітав голова районної ради Сергій Сітарський: «Вітаю Вас зі Святом Івана Купала! Нехай в це прекрасне свято здійсниться найзаповітніше бажання. А дорога Вашого життя буде набувати все нові і нові повороти, які принесуть нові знайомства та ідеї. Нехай поруч будуть по-справжньому щирі люди, які принесуть у ваше життя тільки світло, добро, радість і посмішки. Нехай це саме чарівне й запальне свято Івана Купала принесе Вам трохи чарівництва у Ваше життя. Ставайте в дружний хоровод, і нехай священний вогонь очистить Вашу життєву стежину від усього злого й непотрібного. Шукайте свою чарівну квітку любові. Зі святом вас!».

Далі в програмі свята - концерт, підготовлений колективами художньої самодіяльності сільського Будинку культури. А потім: театралізоване дійство, конкурси та розваги, виступ духового оркестру і ще маса цікавинок та сюрпризів.

Родзинкою свята незмінно залишається святкова лотерея з безліччю несподіваних призів. Головними спонсорами цьогорічної лотереї були Правнича компанія «Справа» в особі гендиректора Олександра Кошелева та ФГ Коливайло О.В. Свою лепту в організацію розіграшу вніс і директор місцевого цегляного заводу «СІТІРОН» Олег Журов. Щасливі власники призів цьогоріч отримували електропечі, мотокоси, мультиварки, праски, фени, електрочайники, сушилки та ще безліч корисних господарських товарів, які стануть у нагоді в кожному господарстві.  

Невід’ємним атрибутом свята було пускання вінків на воду. Незаміжні дівчата ворожили на нареченого: плели вінки, кидали у воду, аби хлопці їх згодом дістали. Таку можливість дівчатам надали господарі свята - місцеві підприємці Юрій Лендя, Олег Коливайло та Юрій Бабій. Адже саме біля їхнього ставка відбувались всі святкові дійства. Не обійшлось свято і без запашної юшки у великому казані, якою частували всіх охочих.

Протягом вечора учасники «купальського дійства» із задоволенням танцювали, співали, водили хороводи та традиційно, у магічному полум’ї вогнища, «спалили» усі свої негаразди.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація