Обговорювали близький кінець

09.07.20

8 липня 2020 року депутат районної ради Сергій Сітарський прийняв участь у розширеному засіданні Комісії Української асоціації районних та обласних рад з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, де за участю народного депутата Віталія Безгіна, члена центральної виборчої комісії Павла Любченка, представників міністерства, експертів, голів обласних і районних рад обговорювались актуальні на сьогодні питання реформування місцевого самоврядування субрегіонального рівня. Також  питання місцевих виборів що мають пройти цієї осені.

Зрозуміло, що основний шквал запитань був адресований представнику Верховної Ради, тому органу, від якого сьогодні залежить і майбутній територіальний устрій і правила, за якими мають відбутись місцеві вибори.

Народний депутат тримався впевнено і у деяких питаннях навіть звучало, що моя думка - це лише один голос у парламенті, а розумієте, що рішення приймаються колегіально.

Це вже не перша розмова стосовно того, чи потрібен субрегіональний рівень, або по старому - районний. За суперечками і аргументами і за і проти все ж проглядалось, що районам і районним радам все ж таки бути. От тільки з якими повноваженнями, фінансовими і майновими ресурсами, все ж залишається не зрозуміло. Наводились аргументи на користь того, що в процесі роботи в останні два роки вже видно, які функції сьогодні готові виконувати ОТГ, а які все ж таки потрібно виконувати такому рівню як район.

Другим питанням було обговорення місцевих виборів. До виборів залишилось 110 днів, однак закон, а краще зміни до нього, ще не затверджені. Вносились пропозиції про перенесення дати виборів хоча б на півроку. Однак, як зазначив, і депутат, і запрошені представник ЦВК, і міністерства, що завадити проведенню виборів 25 жовтня 2020 року можуть тільки надзвичайний і військовий стан, - це норма Конституції.

Стосовно ж правил – чи 90 тис., чи 15 тис., чи 10 тис. гранична межа мажоритарки? Як будуть обиратися старости? Які це вибори перші, чи чергові? Відповіді на всі ці і багато інших запитань дасть останній пленарний тиждень Верховної ради з 14 по 17 липня. В цей же час має бути затверджений новий адміністративний устрій областей, районів і ОТГ.

Слідкуємо, чи народні депутати дотримають слова і вкладуться в зазначені терміни. Після чого з впевненістю можна буде сказати, що реформа місцевого самоврядування завершена, однак процес децентралізації триває: далі на черзі - ліквідація адміністрацій і утворення префектур.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація