Нова послуга центральної районної бібліотеки

19.10.17

Бібліотеки - це свобода
Свобода - читати 
Свобода - спілкуватися 

Е. Гейман

Сучасна мобільна бібліотека на колесах - це бібліобус. Перша така пересувна бібліотека з'явилась у США в 1905 році, в 1920 році - в Німеччині почав ходити перший бібліотрамвай. У Норвегії пересувну бібліотеку організували на борту катера.  

Першу в Україні унікальну сучасну багатофункціональну бібліотеку 18 жовтня 2017 року презентували у селі Зарванці Якушинецької ОТГ Вінницького району. У 2015 році за ініціативи начальника відділу культури і туризму Вінницької РДА Володимира Мазура та директора Вінницької ЦБС Тетяни Мазур було започатковано проект, розрахований на три роки, під назвою «Мобільна бібліотека». У 2016 році з районного бюджету на цей проект були виділені кошти. Ідея створення виникла через те, що тільки у Вінницькому районі протягом останніх 15 років закрили 14 бібліотек і дорослі та діти залишились без джерел мудрості — книг. 

На даний час до бібліотечної системи входять 33 сільські бібліотеки-філії, проте 14 сіл району залишаються без стаціонарних бібліотек. Причин цьому декілька: дороговартісне фінансове утримання закладу (особливо через високу вартість книжкової продукції) та демографічна ситуація в окремо взятих населених пунктах та ін. Тому, запровадження мобільної бібліотеки чи не єдина можливість подолання нечитання через відсутність стаціонарних бібліотек в районі. Мобільний бібліотечний комплекс має 6 маршрутів та 14 зупинок у селах: Тютьки, Прибузьке, Іванівка, Лисогора, Зарванці, Парпурівці, Хижинці, Переорки, Медвідка.

— Ми довго йшли до цього, шукали варіанти, бо в Україні такі автобуси не виробляють, тому завдяки коштам районного бюджету ми придбали новий пасажирський автобус більш місткий для перевезення творчого колективу районного будинку культури, а стару «Газель» ми переобладнали під бібліотеку, — розповідає про своє творіння начальник відділу культури і туризму Вінницької РДА Володимир Мазур. 

 

Урочисте відкриття проходило на території Зарванецького Будинку культури. На цю визначну подію  завітали голова районної ради Сергій Сітарський, голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, в.о. старости села Майдан Якушинецької ОТГ Людмила Грабова, директор обласної універсальної бібліотеки ім. Тімірязєва Наталя Морозова, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Володимир Мазур, жителі села та діти. 

З вітальними словами до присутніх звернулися керівники району. Вони зазначили, що створення такої мобільної бібліотеки є не тільки надзвичайною подією для Вінницького району, але й для Вінницької області.

Вони подякували всім організаторам, хто долучився до даного процесу - начальнику відділу культури та туризму райдержадміністрації Володимиру Мазуру, працівникам центральної районної бібліотеки, які створили та реалізували цей проект на території Вінницького району. Побажали усім добра, здоров’я, пізнання всього нового.

Зокрема, у своєму вітальному слові Сергій Сітарський подякував ініціаторам за такий сучасний винахід та креативний підхід до вирішення питання відсутності в багатьох селах стаціонарних бібліотек. Вітаючи з новим досягненням, зазначив: «Галузь культури шукає себе в світі сучасних технологій, інтернету та новітніх комунікацій. Це нововведення можна вважати як експеримент, успіх якого залежить від тих, хто надає послуги, і від тих, хто буде ними користуватись. В свій час ми спостерігали як в місті закривались книжкові магазини, кінотеатри. Але минув час і знову маємо мережі книжкових магазинів, де можна придбати не тільки друковані книги, а й електронні, комп'ютерні  диски. В кінотеатрах з'явились 3D, 5D, 7D кіно. Напевно, таке майбутнє чекає і на бібліотечну систему. І можливо сьогоднішнє відкриття бібліобусу є першим кроком до кардинальних змін».

Бібліомобіль укомплектований літературою в кількості понад 400 примірників книг, періодичними виданнями, комп’ютером з виходом до мережі Інтернет, багатофункціональним пристроєм, стаціонарними та нестаціонарними місцями для відвідувачів.

Мобільна бібліотека - це не лише транспорт для доставки літератури, а й сучасний мобільний бібліотечний центр, що може надавати різноманітні послуги з урахуванням потреб кожної людини.

У бібліобусі читачів записуватимуть у формуляри, як і в звичайній бібліотеці. Окрім того, відвідувачам роздаватимуть пам'ятки із запланованими заходами, щоб ніхто нічого не пропустив. Світлана Мазур розповідає, що привозитимуть і книги на замовлення, а також запрошуватимуть в майбутньому письменників, поетів та інших цікавих людей, які погодяться поспілкуватися із сільською публікою, яка прагне знань. 

З часом бібліотеку будуть удосконалювати. Зараз автори проекту працюють над тим, щоб придбати генератор і ні від кого не залежати ні влітку, ні взимку.

Графік роботи бібліобусу:

Вівторок:
Тютьки – 11:00-12:30 (магазин)
Прибузьке – 13:00-13:30 (пошта)
Іванівка – 14:15-16:30 (Будинок культури)

Середа:
Лисогора – 10:30-12:00 (ФАП)
Зарванці – 12:30-14:30 (Будинок культури)

Четвер:
Парпурівці – 11:00-12:30 (Будинок культури)
Хижинці – 13:00-15:00 (Прозорий офіс Сокиринецької ОТГ)

П'ятниця:
Переорки – 11:00-12:30 (Будинок культури)
Медвідка – 13:30-15:00 (магазин) 

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація