Народний фольклорний гурт «Подільські музики»: 20 років на творчому Олімпі...

18.12.19

Щедра Подільська земля народними талантами, що творять справжнє, животворне мистецтво, примножують духовні цінності - українську народну пісню, музику, звичаї та обряди нашого народу.

16 грудня в приміщенні Вінницького коледжу культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича відбувся ювілейний творчий вечір народного фольклорного гурту «Подільські музики».

Минають роки, на зміну одним поколінням приходять інші, в кожного свої смаки, уподобання, але народна пісня щира і мудра залишається жити вічно. Саме таку невмирущу пісню-сповідь, пісню-думу, пісню-душу впродовж 20 років популяризує народний фольклорний гурт «Подільські музики»  Вінницького РБК – керівник Павло Пісковий та талановиті учасники  колективу – Олег Козяр,  Віктор Ковальчук,  Юрій Подолян, Василь Мумро, Тарас Мельник,  Ігор Лисюк, Віталій Волощук, Сергій Стахов, та Віктор Рябоконь. Свого часу учасниками гурту «Подільських музик» були чудові музиканти - Володимир Присяжнюк та Анатолій Щербатюк.

Народний гурт «Подільські музики» є перлиною співочого Подільського краю. Колектив має величезний запас творчої анергії, що дає натхнення творити, працювати. Подільські музики вкладають у творчу справу свою душу, дарують свій талант, щирі емоції, вогонь свого серця своїм  глядачам.

Привітати ювілярів завітали – голова районної ради Сергій Сітарський, заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус, депутат Вінницької районної ради Михайло Демченко, депутат обласної ради Сергій Кривешко, начальник  управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Ольга Дернова, заслужений працівник культури України, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, начальник відділу культури та туризму Вінницької РДА Альона Романенко, Олена Кубасова, а також шанувальники творчості народного фольклорного гурту «Подільські музики» - друзі, колеги, керівники  установ району, народні артисти, аматорські колективи закладів культури району, області та м.Вінниці.

Голова районної ради Сергій Сітарський у своєму виступі зазначив, що будь-який захід у Вінницькому районні повноцінний якщо у ньому беруть участь «Подільські музики». Побажав артистам творчих успіхів, великих сцен і багато шанувальників. - Дякую за Вашу творчість. Творіть, співайте, даруйте людям пісні, позитив та гарний настрій. Зі святом Вас. Також він подарував сертифікат на 3500 грн. від себе особисто, від депутата обласної ради Олександра Масленнікова та депутатів районної ради – Олега Бабійчука і Миколи Поліщука. 

У своєму вітальному слові Михайло Демченко сказав: «Сьогодні ми вітаємо з ювілеєм справжніх українських козаків, гордість Подільського краю – народний фольклорний гурт «Подільські музики». Я гордий тим, що у Вінницькому районі є такий колектив, знаний не тільки в області і Україні, але й далеко за її межами. Пам’ятаю візит делегації Вінницького району до Польщі, яку я мав честь очолювати, і там, на Міжнародному фестивалі, серед 8-ми художніх колективів, наші «Подільські музики» виступаючи на сцені творили щось неймовірне і коли їх доповнював народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «З роси й води» - це взагалі був шедевр – «феєрверк» емоцій. Дякую за те, що ви є справжніми, незабутніми, талановитими музикантами.  Радість, яку ви даруєте людям вона є безцінною. За це вам щиросердечна подяка від мене особисто і від людей, які є небайдужими  до вашої творчості. Дорогі ювіляри, продовжуйте свою творчу діяльність, адже вона надзвичайно потрібна в такий не простий час для України. Процвітання, творчих здобутків, натхнення, многії літа Вашому колективу».

Михайло Демченко та Сергій Сітарський вручили народному фольклорному колективу «Подільські музики» сертифікат на придбання цінного подарунку.

«Нація існує тоді, коли в неї є спільна мова, спільна територія проживання і, звісно ж, культура. Розвиток нашої української культури важко переоцінити», - наголосив заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус. За самовіддану працю, високу професійну майстерність, вагомий внесок у примноження духовних цінностей і розвиток культури району та з нагоди 20-річчя творчої діяльності колективу було вручено грамоту районної державної адміністрації та районної ради. 

Начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Ольга Дернова привітала колектив з 20-річним ювілеєм. Зазначила, що знає «Подільських музик» відколи працює в галузі культури. Наголосила, що саме вони надихають інші колективи області. Адже культура Вінницького району та області розвивається завдяки таким колективам як «Подільські музики». Вручила Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної ради.

До вітань долучилися заслужений працівник культури України, директор обласного центру народної творчості  Тетяна Цвігун та депутат обласної ради Сергій Кривешко.

Також надав спонсорську допомогу депутат Вінницької районної ради, голова Вінницької районної федерації футболу Олександр Мельник.

Начальник відділу культури та туризму Вінницької РДА Альона Романенко привітала колектив з їхнім ювілеєм та вручила подяки учасникам колективу та довгоочікуваний музичний інструмент - контрабас.

Наших ювілярів віншували - директор коледжу культури і мистецтв ім.. М.Леонтовича, народний артист України Станіслав Городинський; самобутній поет, композитор співак Юрій Грицюк; самодіяльний композитор, провідний методист з театрального жанру Зоя Красуляк; мистецькі колективи з Вінницького, Калинівського, Козятинського, Тульчинського районів  та м. Вінниці.

Кульмінацією вечора  стала фінальна пісня «Подільська Величальна» (муз. і сл. П.Піскового).

Тепер залишається очікувати нових неперевершених виступів народного фольклорного гурту «Подільські музики» та побажати його керівникам і учасникам, щоб збулися усі побажання, які лунали на ювілеї. Творчих Вам здобутків, невичерпної наснаги і вдячних глядачів.

Для довідки: 

Народний фольклорний гурт «Подільські музики» розпочав свою творчу діяльність в 1999 році з легкої руки талановитого музиканта Тараса Мельника, який об’єднав творчих працівників закладів культури району. З його діяльністю пов’язані роки становлення колективу.

Популярним і знаним колектив став під керівництвом Вінницького музиканта і композитора, автора-пісняра Віктора Кубасова. В репертуарі ансамблю  українські народні пісні, авторські твори пронизані самобутнім колоритом. За плідну працю, високу професійну майстерність колективу в 2001 році було присвоєно звання «народний». На жаль, Віктор Кубасов відійшов у вічність. Його дружина Олена Кубасова була творчим натхненником і першим критиком його багатьох обробок і творів.Донині пісні Віктора Кубасова «Затужила при дорозі червона калина», «Нащо мені женитися», «В кого жінка краща» є окрасою репертуару колективу.

Поряд з Віктором Кубасовим біля витоків створення гурту стояли талановиті артисти Петро Спринчан, Петро Костюк, Володимир Пастушенко, які відійшли  у вічність.

У 2005 році народний фольклорний гурт «Подільські музики»очолив, досвідчений педагог, чудовий музика, співак, самобутній композитор - Павло Пісковий.  В творчому доробку керівника пісні громадянського звучання, козацької тематики. Притаманні автору і глибоко ліричні та запальні жартівливі вокальні твори, сповнені українського мелосу. З його творчої душі народилися неповторні твори: «Подільський край», «Подільська величальна», «Богунський марш», «Дума про батька народного Тараса Григоровича Шевченка» та багато інших  творів. 

Народний гурт «Подільських музик» є постійним  учасником  районних, обласних культурно-мистецьких заходів. Неодноразово свою творчість представляв на Всеукраїнських та Міжнародних культурно-мистецьких заходах, фестивалях-конкурсах.І в окрузі, де б не виступав - часто здобував Гран-прі та ставав лауреатом  1 премії.

За цими перемогами була щоденна копітка праця колективу під керівництвом Павла Піскового, який підготував до видання збірку авторських вокальних творів і обробок українських народних пісень із репертуару  гурту «Подільських музик». Її було видано 2018 року за сприяння обласного центру народної творчості  та відділу культури і туризму Вінницької районної державної адміністрації. До цієї збірки увійшли 17 творів, більшість  із них було написано у співпраці з вінницькими поетами Володимиром Охріменком, Петром Ткачуком, Антоніною Петрушкевич, Тетяною Романченко, Анатолієм Токаренком та ін. Також до неї увійшли пісні одеського автора Юрія Штельмаха , які в майстерних обробках Павла Піскового, у виконанні «Подільських музик», звучать по особливому -  це «Червона калина», «Пасу воли» та «Рідне село». Збірка включає в себе аранжування народних пісень, переклади творів українських композиторів, зроблених  Павлом Пісковим. Ми  впевнені, що видання збагатить репертуар аматорських колективів, окремих виконавців.

Кожен із творів що до неї увійшов має своє обличчя, емоційну насиченість, народну інтонацію. Представлено в збірці і твори козацької тематики в обробці Павла Піскового: «Думка», «Богунський марш»,  «Дума про батька народного Тараса Шевченка» на слова Павла Ткачука муз. П.Піскового. 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація