На спільній зустрічі обговорили можливі варіанти передачі майна та установ районних рад, які підлягають ліквідації

26.11.20

26 листопада поточного року новообрані голова районної ради Ігор Шутак та його заступник Григорій Дерун прийняли участь в спільній нараді з керівниками територіальних громад, які відповідно до нового адміністративно-територіального устрою увійшли до нового Вінницького району. На зустріч прибули голова Липовецької РДА Тарас Олексюк, голова Липовецької ОТГ Микола Грушко, голова Погребищенської РДА Зінаїда Бутенко, голова Турбівської ОТГ Ігор Соць та його заступник Сергій Іскра. Представники Іллінецької міської та Оратівської селищної ОТГ на заплановану зустріч не прийшли. Нарада відбувалась під керівництвом голови районної державної адміністрації Євгенія Луценка, в якій прийняли участь заступник голови Вінницької райдержадміністрації Микола Чухрій, керівник апарату райдержадміністрації Олена Орловська та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації Лариса Микитюк та Ольга Форостяна.

Мета зустрічі: обговорити проблемні питання, які виникли внаслідок реформи децентралізації, та розробити покроковий план дій для всіх громад задля забезпечення в подальшому нормального функціонування всіх бюджетних установ на території нового Вінницького району.

Внесемо ясність. Реформа децентралізації органів місцевого самоврядування продовжується. Так, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» утворено новий Вінницький район, до складу якого територіально увійшло вісім районів: Вінницький, Іллінецький, Липовецький, Літинський, Немирівський, Оратівський, Погребищенський та Тиврівський. Новий Вінницький район з центром в місті Вінниця утворено, решта районів відповідно до постанови підлягають ліквідації. Постає питання: що робити з комунальним майном ліквідованих районних рад та бюджетними установами, які фінансувались з районних бюджетів? Відповідно до законодавства правонаступником всього майна є Вінницька районна рада. Тоді виникає інша проблема: кошти на утримання зазначених установ та майна відсутні. Як проінформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Лариса Микитюк, відповідно до Закону України від 17.09.2020 року №907-ІХ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» з 01.01.2021 року всі видатки здійснюються з бюджетів сіл, селищ та міст. Районні бюджети виключено. За попередніми розрахунками бюджет Вінницького району буде катастрофічно малим. Отже, відповідно до зазначених змін – відсутні достатні підстави та джерела для фінансування у 2021 році з районного бюджету бюджетних установ. Переважна частина таких установ мають бути передані на фінансування з місцевих бюджетів сіл, селищ та міст, на території яких вони знаходяться (школи, дошкільні установи, дитячо-юнацькі спортивні школи, бібліотеки та будинки культури).

До того ж складність у вирішенні вищевказаних проблем полягає ще і у відсутності законодавства та методичних рекомендацій щодо порядку проведення ліквідації/реорганізації районних рад та райдержадміністрацій.

Одним з можливих та реальних варіантів вирішення питань є передача всього майна та комунальних установ на утримання сільських, селищних та міських територіальних громад. Але ще не отримавши його у свою власніть, все зазначене майно має передавати новостворена Вінницька районна рада.

Голова Погребищенської РДА Зінаїда Бутенко запропонувала розробити чіткий план дій для всіх громад, щоб кожна громада чітко його виконувала і всі разом дійшли до бажаного результату.

Оскільки спільні зустрічі тільки розпочались, вирішили для початку доручити Вінницькій районній раді звернутись до всіх громад з проханням надати перелік майна та установ, які підлягають передачі, а також проінформувати районну раду про наміри щодо згоди на прийняття його в комунальну власність ОТГ.

Запрошені представники громад дякували керівницту Вінницького району за підтримку, увагу та готовність до плідної співпраці.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація