На спільній нараді обговорили процес реорганізації районних рад

15.12.20

В умовах реформи децентралізації та нового адміністративно-територіального устрою в залі засідань головою районної ради Ігорем Шутаком та головою райдержадміністрації Євгенієм Луценком проведено спільну нараду по питанню реорганізації районних рад, які увійшли до складу новоутвореного Вінницького району. До участі в нараді долучились заступник голови районної ради Григорій Дерун, заступник голови райдержадміністрації Микола Чухрій, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун та його заступник Олександр Петренко, начальник архівного відділу райдержадміністрації Ніна Палій та працівники виконавчого апарату районної ради.

На нараду прибули представники всіх районних рад, які підпадають під реорганізацію. Нагадаємо, це - Іллінецька, Липовецька, Літинська, Немирівська, Оратівська, Погребищенська та Тиврівська районні ради.

Познайомившись з колегами, голова районної ради Ігор Шутак проінформував, що на сьогодні підготовлений проєкт рішення про початок реорганізації районних рад, наслідком якого є припинення всіх районних рад як юридичних осіб шляхом приєднання до Вінницької районної ради. Відповідно до чинного законодавства районна рада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків реорганізованих районних рад, а це тягне за собою і передачу всього майна, активів, зобов’язань та установ у власність Вінницької районної ради. Це також означає, що всі комунальні установи та заклади реорганізованих районних рад переходять під управління районної ради. Проблема постає в тому, що кошти на утримання зазначених установ та майна відсутні. Оскільки, відповідно нового бюджетного законодавства з 01.01.2021 року всі видатки здійснюються з бюджетів сіл, селищ та міст. Районні бюджети виключено, а отже, відсутні достатні підстави та джерела для фінансування у 2021 році з районного бюджету зазначених установ. Так, в кожній районній раді в свій час були утворені такі комунальні установи, як Трудовий архів, Територіальні центри соціального обслуговування, методичні установи закладів освіти, Будинки творчості, дитячо-юнацькі спортивні школи та інші. Переважна частина таких установ має бути передана в комунальну власність об’єднаних громад, на території яких вони знаходяться. Але питання, чи об’єднані територіальні громади надають згоду і приймають ці установи? Ігор Шутак наголосив, що дане питання дуже нагальне і потребує детального опрацювання в найкоротші терміни. Це питання дуже важливе, адже за цим стоять людські долі та забезпечення населення належними соціальними послугами.

Ще одним важливим питанням наради було передача майна у власність Вінницької районної ради, яке після передачі дасть можливість поповнювати районний бюджет коштами, необхідними для проведення процесу децентралізації, шляхом надання в оренду. Адже, на реорганізацію районних рад, на утримання чи ліквідацію комунальних установ потрібні чималі кошти.

Тож, в ході спілкування присутні обговорили питання реорганізації районних рад, формування бюджету на 2021 рік, передачі майна, архівних документів, передачі та ліквідації комунальних установ і проблеми, які при цьому виникають. Враховуючи почуте, головою районної ради Ігорем Шутаком були надані доручення всім представникам районних рад, які потребують оперативного опрацювання. 

Підсумовуючи нараду, Ігор Шутак проінформував, що на 22 грудня 2020 року запланована чергова сесія районної ради, на яку виноситься питання реорганізації районних рад, тому необхідно плідно та оперативно попрацювати, щоб всі необхідні процеси відбулись вчасно. Тож, закликав всіх до злагодженої  та оперативної співпраці.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація