На сесії Гуменської сільської ради обговорювали відставку сільського голови та боротьбу за пасовище

20.06.17

14 червня 2017 року о 17.00 годині в приміщенні Гуменського сільського будинку культури відбулася 18 позачергова сесія Гуменської сільської ради 7 скликання. У роботі сесії взяли участь 9 депутатів місцевої ради, запрошені члени виконкому сільської ради, працівники сільської ради, голова районної ради Сергій Сітарський та громадяни села Михайлівка.

 

Причиною скликання позачергової сесії стала особиста заява Гуменського сільського голови про припинення своїх повноважень. Отже, спочатку на порядок денний сесії було внесено одне питання «Про дострокове припинення повноважень Гуменського сільського голови за особистою заявою».

Питання дострокового припинення повноважень сільського голови Олександра Хоменка виникло у зв’язку із погіршенням стану його здоров’я, а особливо, після останніх подій у громаді. Питання викликало бурхливі та емоційні обговорення.

Очільник громади зазначив, що останнім часом, через постійні стреси його здоров’я погіршилось, різко впав зір, відтак він потребує лікування. Чоловік запевнив, що виконувати свої обов’язки надалі він не зможе, відтак хоче звільнитись. Багато людей наголосили, що за час, впродовж якого Олександр Іванович очолює сільську раду, було зроблено чимало. Відтак, вони  не хочуть аби голова йшов з посади. Дехто наголосив, що він не може залишити посаду, адже зараз у поселенні триває боротьба за пасовище, й він повинен разом із людьми боротись за нього. Обстановка була дуже напружена. Власні думки висловили й керівники місцевих шкільних та позашкільних закладів. Особисте бачення ситуації виказав й голова райради Сергій Сітарський. Він наголосив, що очільнику громади потрібно працювати й надалі, якщо погіршився стан здоров’я, треба взяти відпустку, лікарняний аби оздоровитись. Тому, завдяки зваженим поясненням і підтримці голови райради, директора школи Юлії Кривешко, завідувачки ДНЗ «Пролісок» Мирослава Терещенко ситуацію вдалося згладити.

Відтак, після почутого та побаченого, депутати рішення «Про дострокове припинення повноважень Гуменського сільського голови за особистою заявою»  більшістю голосів не підтримали, зійшлися на думці, що в громаді дуже багато нагальних питань і не час зараз голові йти з роботи, бо зупиняться багато справ, які потребують першочергового вирішення, і пасовище, в тому числі. 

Жваво та емоційно обговорювались і друге болюче питання щодо пасовища. Зазначимо, що пасовище у Михайлівці, на якому селяни не одне десятиліття випасали худобу нині належить не громаді, а чиновникам обласного масштабу. За словами людей, про такий стан справ вони дізнались випадково у 2013 році, коли розпочали виготовляти генеральний план поселення. Тоді жодних дій з землею не проводилось, але згодом з’ясувалось, що у Михайлівці продали 13 земельних ділянок. Їх загальна площа близько двадцяти шести гектарів. Й коштують вони близько двох мільйонів Люди почали звертатись до сільської ради, потім до Держгеокадастру, аби отримати списки тих, кому було продано чи віддано землю. Спочатку інформація була закритою, проте згодом жителі територіальної громади все ж таки змогли знайти відповідні документи, в яких було вказано прізвища усіх, кому нині за документами, на думку людей, підробленими, відтак протизаконними, належать землі.

Саме з того часу почалась боротьба громади проти чиновників. Вона досить складна, адже власники цієї землі нині - це обласні чиновники, учасники бойових дій із інших регіонів. Люди звертались до народного обранця Олексія Порошенка, який обіцяв допомогти, проте питання й нині не вирішено. На пасовища неодноразово приїжджали невідомі хлопці, котрі називалися господарями, нахабно та зухвало себе поводили, розповідали що землю їхня, відтак вони побудують тут усе що захочуть. Зрозуміло, що люди не пустили їх, з того часу й до нині селяни проганяють із пасовища сторонніх людей. Віднедавна люди цілодобово чергують на полі. Адже «гості» нещодавно приїжджали знову, наголошуючи, що землю віддадуть атовцям. Вони й цього разу вели себе нахабно й жорстко: пригнали трактора, погрожували, що якщо люди не відступлять, то пустять трактора на них. Також погрожували, що обприскають землю хімікатами, силою захоплять пасовища й ніхто їх не зупинить. Нині люди готують позов до суду й звертаються за допомогою в усі відповідні інстанції.

Відтак, під час сесії було обговорено зазначену ситуацію, заслухано усі точки зору та можливі шляхи вирішення проблеми. За пропозицією ініціативної депутатки Янчицької Л.О. було проголосовано питання «Про доручення депутатам Гуменської сільської ради представляти інтереси у суді». Люди наголосили, що й надалі чергуватимуть на пасовищі й зроблять все можливе аби ситуація вирішалась на користь селян. - В інших поселеннях також були подібні ситуації, люди мовчали й їх землі забрали. Ми мовчати не будемо. Адже це наша земля й ми її господарі. Віримо, що разом ми зможемо вистояти та перемогти, й сподіваємось на справедливість. Хоча до сьогодні ми її, на жаль, не бачили, - наголосили селяни.

Під час сесії обговорювали й інші питання. В часності, питання закупівлі молока, значної різниці у ціні на нього в порівняні з сусідніми селами. Сергій Сітарський порадив людям звернутись до управління агропромислового розвитку Вінницької РДА, аби дізнатись координати заготівельників молока, провести із ними зустріч й дізнатись чому різняться ціни на нього.

Використано матеріали
Вінницької регіональної газети
"Подільська зоря"

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація