На робочій зустрічі обговорили подальше функціонування КНП «Вінницький районний ПМСД» після передачі в комунальну власність Вінницької міської ТГ

04.02.21

Відповідно до прийнятого районною радою рішення про передачу КНП «Вінницький районний медичний ЦПМСД» в комунальну власність Вінницької міської ТГ голова районної ради Ігор Шутак провів робочу зустріч по питанню подальшого функціонування КНП «Вінницький районний медичний ЦПМСД» Вінницької районної ради та організації безперервного процесу обслуговування населення територіальних громад на місцях.

Зустріч проходила за участі заступника голови районної ради Григорія Деруна, заступника Вінницького міського голови Галини Якубович, заступника директора департаменту охорони здоров’я ВМР Світлани Стефанкової, головного лікаря  КНП «Вінницький районний медичний ЦПМСД» Вадима Пасічника, юрисконсульта медичного закладу Діни Козинець та головного бухгалтера Ганни Дячук, керівників територіальних громад: Агрономічної ТГ - Сергія Сітарського, Вороновицької ТГ - Олександра Ковінька, Стрижавської ТГ - Михайла Демченка, Якушинецької ТГ - заступника голови Людмили Грабової з представниками та працівників виконавчого апарату.

Рішенням 4 позачергової сесії районної ради 02 лютого 2021 року КНП «Вінницький районний медичний ЦПМСД» передано зі спільної власності сіл, селищ Вінницького району в комунальну власність Вінницької міської ТГ. Тож тепер постає питання його подальшого повноцінного функціонування та надання повного пакету медичних послуг населенню, яке в ньому обслуговується.   

Голова районної ради Ігор Шутак зазначив, що на сьогодні головним завданням є забезпечити населення якісними медичними послугами, а сімейних лікарів належними умовами для надання медичної допомоги пацієнтам. Потрібно вивчити питання і визначитись, яким чином буде організовано роботу закладу після реєстрації його в місті Вінниці, адже частина приміщень та майна знаходиться в місті, а частина - АЗПСМ та ФАПи, розташовані на території відповідних територіальних громад і є структурними підрозділами КНП «Вінницький районний медичний ЦПМСД».

Галина Якубович повідомила, що дане питання вивчається юридичною службою міської ради, вже є напрацювання з приводу подальшого існування закладу. Вона озвучила, що Вінницька міська рада здійснює всі необхідні реєстраційні дії, а в подальшому, або кожна територіальна громада створює свій Центр, або буде створено один Центр для чотирьох громад на умовах співробітництва. Період, поки громади будуть визначатись, Центр ПМСД буде працювати в місті Вінниці, але для цього територіальними громадами мають бути прийняті відповідні рішення сесій, щоб надавати субвенції з територіальних громад на оплату комунальних послуг та передати в оперативне управління чи в оренду майно для забезпечення сімейних лікарів необхідним обладнанням.

В ході зустрічі виникало багато запитань з приводу правильного оформлення всіх документів, продовження ліцензії закладу, переукладання Декларацій з населенням, визначення частки кожної громади в оплаті комунальних послуг, передачі в оперативне управління чи в оренду медичного обладнання для сімейних лікарів, адже все має бути в правовому полі та ні в якому разі не має бути припинено надання послуг населенню. Галина Якубович запевнила, що Вінницька міська рада готова до співпраці, до будь-якої співпраці, готова врахувати всі пропозиції від територіальних громад, головне, щоб не припинилось надання послуг населенню. Є лише дві умови, які мають бути виконані територіальними громадами: надання субвенцій на оплату комунальних послуг та передача в оперативне управління медичного обладнання для сімейних лікарів до моменту визначення територіальними громадами утворення нового чи нових медичних закладів первинного рівня. 

Напрацювавши питання, для визначення подальшого алгоритму дій, учасники наради домовились про наступну зустріч найближчим часом в Вінницькій міській раді за участі ще заступника міського голови Сергія Матусяка, комунальної та юридичної служби. До зустрічі Вінницькою міською радою спільно з КНП «Вінницький районний медичний ЦПМСД» мають бути здійснені орієнтовні розрахунки по оплаті комунальних послуг, які мають бути передбачені кожною територіальною громадою у відповідності до кількості населення, яке обслуговується в медичному закладі первинної ланки, аби в найкоротші терміни можна було провести сесії та прийняти відповідні рішення для належної роботи закладу КНП «Вінницький районний медичний ЦПМСД» та надання в повному обсязі медичних послуг населенню на місцях.   

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація