На медичній раді підвели підсумки роботи за 2018 рік та завдання на 2019 рік

26.02.19

Днями в залі засідань Вінницької районної ради проведено медичну раду про підсумки діяльності первинної та вторинної ланок медичної галузі району за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік під керівництвом головних лікарів Вадима Пасічника та Олександра Кривов’яза.

В нараді взяли участь голова районної ради Сергій Сітарський, голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, їх заступники Олексій Плакида та Олег Бегус, голови ОТГ та медичні працівники району.

Пріоритетним напрямком державної політики в галузі охорони здоров'я протягом 2018 року було збереження та покращання здоров’я громадян України та збільшення середньої тривалості якісного життя, формування санітарного та епідемічного благополуччя населення. Отже, звітуючи, керівники медичних структур підвели підсумки роботи за 2018 рік та інформували про реалізацію завдань, визначених нормативними документами та керівництвом у сфері охорони здоров'я з реформування впродовж звітного року. Зокрема, проаналізували рівень захворюваності населення, госпіталізації хворих, проведення обстежень, а також профілактичну роботу в напрямку раннього виявлення захворювань. Окремо виділили господарську діяльність та фінансування закладів охорони здоров’я району.

Звітуючи про результати запровадження медичної реформи та роботи закладу, головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вадим Пасічник зазначив, що стратегічним завданням держави в галузі охорони здоров’я є постійна турбота про здоров’я громадян, забезпечення населення  доступною й  кваліфікованою  медичною допомогою. Протягом 2018 року в роботі первинної ланки медичної допомоги відбулись суттєві зміни, в основу яких покладено зміни в фінансуванні первинної медичної допомоги, а саме концепція: «гроші ідуть за пацієнтом», тобто держава перейшла від утримання мережі медичних закладів надання первинної медичної допомоги, які надають безоплатні послуги, до стратегічної закупівлі послуг у цієї мережі. Відповідно до вимог реформування медичної галузі було реорганізовано комунальний заклад в комунальне некомерційне підприємство «Вінницький районний медичний центр первинної медико – санітарної допомоги» Вінницької районної ради і з 1 жовтня 2018 року заклад перейшов на нову систему фінансування шляхом укладання договору «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров’я України. 
Протягом 2018 року відбувалось укладення декларацій щодо надання первинної медичної допомоги між лікарем та пацієнтами. За рік було задекларовано 77,2% проживаючих осіб, що станом на 01.01.2019 року становить 54752 заключених декларації з сімейними лікарями.
Висвітліючи основні показники роботи, проінформував про оптимізацію медичних закладів та створення команд з надання ПМД, про запровадження інституту лікарів загальної практики сімейної медицини, проводення вакцинації населення та про проведення профілактичних оглядів.
Вадим Пасічник наголосив, що протягом 2018 року працювала урядова програма «Доступні ліки», завдяки яікй пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу мали можливість отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Пріоритетність лікуванню вищезгаданих хвороб надана тому, що саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та водночас ефективно лікуються на амбулаторному рівні. За рік на дану програму виділено 2млн. 100тис., залучено 8 аптечних закладів. На інші безкоштовні ліки зрайонного бюджету виділені кошти в сумі 731,0 тис.грн.,  а також на орфані акромегалія - 489,0 тис.грн., фенілкетонурія - 95,0 тис.грн., туберкулін - 69,0 тис.грн.  

На завершення керівник первинної ланки окреслив і завдання на 2019 рік: продоважувати навчання всіх фахівців з залученням спеціалістів різних галузей, для покращення якості надання послуг; впроваджувати додаткові фінансові мотивації для працівників, так звані показники якості роботи; виконувати ремонтні роботи з метою зміцнення матеріально-технічної та підвищення рівня надання медичних послуг; приводити у відповідність нормам лабораторну службу, забезпечувати населення адекватними, безпечними лікарськими засобами.

Про діяльність закладу вторинної ланки медицини доповідав Головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Вінницька центральна районна клінічна лікарня» Олександр Кривов’яз. Впродовж звітного року з метою реалізації завдань, визначених нормативними документами та керівництвом у сфері охорони здоров'я з реформування проводився комплекс роз’яснювальних заходів щодо змісту, етапності, суті запланованих реформ та очікуваного результату від їх впровадження для населення Вінницького району. Продовжувались заходи профілактики та стимулювання здорового способу життя, забезпечувалась якісна і доступна медична допомога, надавались пацієнтам медичні послуги, відповідно до чинного законодавства та затвердженого фінансування. Реалізовувались як державні, так і районна програма в сфері охорони здоров’я «Майбутнє Вінницького району – в збережені здоров’я громадян» на 2016-2020 роки. 

За рахунок усіх джерел фінансування у 2018 році виконано ремонтних та будівельних робіт в закладі на  загальну суму 2162,3 тис.грн. та придбано обладнання на суму 2346,7 тис.грн. Головний лікар вторинної ланки зазначив, що протягом року було капітально відремонтовано відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги на суму 199,9 тис.грн. (кошти районного бюджету), та завершено ремонт фойє на суму 116,4 тис.грн. (кошти районного бюджету). Продовжуються роботи по реконструкції будівлі головного корпусу лікарні - добудовується приміщення зовнішнього ліфта для підйому лежачих хворих на загальну суму 1972,2 тис.грн. (1914,2 тис.грн. - з державного бюджету, 58,0 тис.грн. - з районного бюджету). На сьогодні виділено 1394,8 тис.грн., з яких 1352,9 тис.грн. - з державного бюджету та 41,8 тис.грн. - з районного.      
Для роботи закладу в єдиному медичному просторі в 2018 році витрачено 2206,0 тис.грн. на побудову структурованої кабельної мережі та придбання ліценізї на компьютерної програми «Мед Ейр», «Криптос Гейт Пласт» та послуги з впровадження програми на 59 робочих місць. Також закуплено все необхідне компьютерне обладнання. З приємністю відзначив, що покращення матеріально-технічної бази медичного закладу протягом року здійснювалось не лише за бюджетні, а й позабюджетні кошти, яких було залучено 3817,4 тис.грн. (спеціальний фонд 1443,6 тис.грн.(медичні огляди), благодійна допомога - 2373,8 тис.грн.). Підсумовуючи свою доповідь, Олександр Леонідович зазначив, що на даний час, в умовах медичної реформи заклад працює фактично як лікарня інтенсивного лікування першого рівня, оскільки сьогодні екстрена та невідкладна допомога надається не лише мешканцям Вінницького району, а й населенню Липовецького, Жмеринського та Тиврівського районів. Це, звичайно, потребує додаткового фінансування. Головний лікар вторинної ланки подякував всім працівникам за плідну роботу, висловив слова вдячності керівникам  району Сергію Сітарському та Михайлу Демченку за постійну підтримку та співпрацю, завдяки чому сьогодні районна лікарня може конкурувати не лише з медичними закладами міста Вінниці, а й з обласними медичними установами.  

По завершенню звітів присутні перейшли до обговорення, в якому взяли участь заступник головного лікаря з медичної частини Тетяна Катілова по питанню організації надання медичної допомоги населенню Вінницького району на рівні Вінницької ЦРКЛ та заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Валерій Щербань по основних показниках роботи педіатричної служби та пологової допомоги.

Очільники району подякували лікарям за сумлінне виконання свого професійного обов'язку — надання медичної допомоги населенню району та за плідну співпрацю у 2018. Зазначили, що протягом року було виконано багато, але вони й надалі будуть вживати всіх можливих заходів для покращення матеріально-технічної бази, як первинної, так і вторинної ланок.

«Рік закінчився, є чималі здобутки, є чим похвалитись. Дякую всім медичним працівникам, які в таких важких умовах, в умовах реформи, виконують свою роботу, і не просто виконують, а роблять це на високому професійному рівні, вкотре доводячи, що є професіоналами і згуртованим колективом, який в будь-яких умовах виконує свої обов’язки. Звичайно, робота в сьогоднішніх умовах реформування медичної галузі потребує додаткового фінансування і в цьому хочеться подякувати сільським, селищним радам, ОТГ, які взяли на утримання місцевих бюджетів середній медичний персонал у ФАПах. Але, рік почався, є нові завдання. Тому бажаю всім успіхів, натхнення, процвітання і подальшої роботи на благо та процвітання Вінницького району та всієї держави», - підсумував голова районної ради Сергій Сітарський.    

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація