На круглому столі обговорили актуальні питання щодо вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування

24.04.18
23 квітня поточного року відбулось засідання круглого столу на тему "Актуальні питання вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізми любіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади". Ініціатором проведення засідання виступив Комітет Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Подібне виїзне засідання круглого столу у Вінниці проводиться вже вдруге у поточному році. Його мета удосконалення законодавства з децентралізації та територіальної організації влади в Україні.  
 
Спікерами круглого столу виступили народний депутат України, заступник голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Кудлаєнко, голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, а також експерти міжнародних програм з підтримки реформи місцевого самоврядування в Україні. До дискусії долучилися і голови районних рад, об’єднаних територіальних громад та представники юридичних служб органів місцевого самоврядування.
 
 
Вінницький район на круглому столі представляли голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, голова Вінницької районної державної адміністрації Михайло Демченко, начальник відділу організаційного, інформаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату районної ради Анжеліка Храпко та сільські, селищні голови з представниками.
 
 
 
Виступаючи перед присутніми, голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував Комітету за проведення таких виїзних засідань.
 
– Такі заходи дають можливість обговорювати важливі та актуальні питання, поглиблювати нашу співпрацю і налагоджувати зворотній зв'язок,  – сказав Анатолій Дмитрович. – За роки незалежності Україна пройшла нелегкий шлях трансформації від соціалістичної системи місцевого самоврядування до сьогоднішньої.
 
Також голова обласної Ради зазначив, що поки нормативно-правові засади місцевого самоврядування залишаються нецілісними і недосконалими.
 
– Базовий закон в системі місцевого самоврядування вже не відповідає вимогам часу, – сказав Анатолій Олійник. – В ньому залишається досі чимало неврегульованих питань. Тому необхідно суттєво прискорити законодавчий процес щодо забезпечення надійних гарантій місцевому самоврядуванню та усунути існуючи численні прогалини в ньому.
 
За словами народного депутата України Сергія Кудлаєнка, кардинальні зміни у системі публічної влади в Україні розпочалися із прийняттям Концепції місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також Закону України «Про добровільне об’єднання громад», на основі якого в Україні вже сформовано понад 700 об’єднаних територіальних громад, що отримали нові функціональні та фінансові можливості для вирішення питань місцевого значення.
 
– Процес об’єднання громад активно продовжується і має завершитися до проведення чергових місцевих виборів 2020 року, – сказав Сергій Кудлаєнко. – Це зобов’язує нас підсилити законодавчу базу місцевого самоврядування. Комітетом підготовлено 17 законодавчих актів щодо просування реформи з децентралізації.
 
В рамках засідання обговорили питання законодавчого забезпечення реформ за участі представників Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг та представників місцевої влади Вінниччини всіх рівнів.
 
Активну участь в обговоренні взяли голова районної ради Сергій Сітарський, голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, сільські, селищні голови, голови ОТГ району та представники юридичних служб органів місцевого самоврядування.
 
Не менш важливим стало обговорення питання щодо механізмів лобіювання інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади.
 
Під час заходу учасники поділилися практичним досвідом та внесли свої пропозиції для опрацювання законодавцями.
 
 
За матеріалами сайту 
Вінницької обласної Ради
Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація