На Координаційній раді з питань місцевого самоврядування в обласній Раді обговорили нові формати підтримки громад та розвиток молодіжної політики

25.03.21

24 березня голова районної ради Ігор Шутак взяв участь в засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради під головуванням Вячеслава Соколового, яке відбулося в онлайн режимі на платформі ZOOM.

– Вдруге наша Координаційна рада збирається у такому оновленому складі. Уже відчутно, що вона стає дієвим майданчиком для комунікацій між обласною Радою та громадами, а також для узгодження та напрацювання спільних дієвих рішень задля розвитку громад, - зазначив у вступному слові голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Інтереси громад, потреби мешканців – це те, чим в першу чергу керується обласна Рада і депутати при ухваленні рішень. Так, з самого початку нашої каденції ми вже заклали дієві механізми допомоги громадам. Зокрема, це 20 мільйонів гривень на конкурс проєктів «Комфортні громади» і суттєве збільшення коштів для ремонту комунальних доріг.

Вячеслав Соколовий нагадав, що обласна Рада цього скликання ще при ухваленні обласного бюджету передбачила збільшення коштів на дороги. Перше – зробила внесок для громад «підйомним», встановивши співфінансування на рівні 10-15% (раніше було 50%). Одночасно депутати зафіксували  видатки з дорожнього фонду на капітальний ремонт і реконструкцію комунальних доріг на рівні 20% (раніше було 5%).

Хід виконання Регіональної програми розвитку автомобільних доріг Вінницької області на 2019-2023 роки став першим питанням порядку денного засідання координаційної ради.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Піщик, органи місцевого самоврядування і державної влади спільно можуть досягти більшого успіху і відремонтувати більшу протяжність доріг. Він розповів про ситуацію з ремонтом доріг в області у попередні роки, а також про те, що планується цього року.

Минулого року на конкурс за програмою співфінансування ремонту комунальних доріг було подано 68 заявок. Цьогоріч громади подали 178 заявок, з яких відібрано 173 проєкти, котрі відповідають визначеним критеріям відбору (загальна сума 741 млн грн). На ремонт доріг у бюджеті передбачено близько 206 млн грн.

Далі була презентована концепція створення Координаційної ради з питань молодіжної політики, яка має стати інструментом ефективної взаємодії між місцевим самоврядуванням Вінниччини та молоддю. Проєкт представила радниця голови обласної Ради з питань молодіжної політики Ірина Лозова (депутат Вінницької районної ради 8 скликання).

За задумом ініціаторів створення дорадчого органу, Координаційна рада з питань молодіжної політики складатиметься з осіб, яких визначить кожна територіальна громада, адже саме їм найкраще відома проблематика свого села, селища чи міста. Це дозволить враховувати інтереси кожної громади, ініціювати зважені рішення. Обов`язковими умовами для претендентів стануть наявність вищої освіти та успішний досвід реалізації громадських проєктів у молодіжній сфері.

Першочерговими завданнями новоствореного органу стануть:

– забезпечення взаємодії й координації роботи органів місцевого самоврядування Вінниччини у сфері молодіжної політики;
– участь в реалізації проєктів, передбачених Стратегією збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на 2020-2027 рр. та обласної цільової соціальної програми «Молодь Вінниччини» на 2021-2025 рр.;
– підтримка ініціатив інституцій громадянського суспільства молодіжного спрямування та реалізації заходів у цій сфері на території Вінницької області;
– здійснення інформаційно-просвітницької діяльності у сфері розвитку молоді.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що Координаційна рада з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній Раді цілком спроможна стати ефективним інструментом взаємодії між місцевим самоврядуванням і молодіжною громадою.

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради рекомендувала виконавчому апарату обласної Ради розробити проєкт рішення обласної Ради та положення про Координаційну раду з питань молодіжної політики при Вінницькій обласній Раді 8 скликання із подальшим винесенням та затвердженням на сесії обласної Ради. Також рекомендовано головам районних рад, головам територіальних громад області заслухати на засіданнях координаційних рад з питань місцевого самоврядування інформацію щодо реалізації державної молодіжної політики в територіальних громадах області.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація