«Мистецтво села Щітки» презентував Вінницький район у Києві

12.09.17
У 2001 році з ініціативи управління культури і туризму Вінницької облдержад-міністрації, обласного центру народної творчості та Міжнародної громадської організації «Вінницьке земляцтво у Києві» при підтримці Міністерства культури України започаткована Всеукраїнська культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села». Тепер, вже понад десять років Вінниччина проводить презентації найцікавіших історичних сіл області в Києві.
В цьому році відвідувачі мають змогу відкрити для себе унікальне село Щітки Вінницького району. У проведенні 8 вересня виставки «Мистецтво одного села» взяли участь депутати обласної Ради Сергій Кривешко та Жанна Дмитренко, голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус, Писарівський сільський голова Дмитро Науменко, начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський, заступник головного редактора журналу «Вінницький край» Валентина Сторожук. В Національному музеї культури України вони представили народне мистецтво села Щітки Писарівської сільської ради Вінницького району Вінницької області.
Засноване село Щітки в 1770 році, в якому збережені традиції та підтримується розвиток стародавніх ремесел. Не забуті в селі традиції рогозоплетіння і сьогодні. Славними продовжувачами древнього ремесла є Надія Іщенко та Галина Заєць, яка у 1989 році очолила шкільний гурток декоративно-прикладного мистецтва, в якому діти залюбки навчаються ремеслу своїх предків. Нині цей гурток працює при Щітецькому сільському клубі. Рогозяні постолики, корзини, сумки, капелюхи майстринь та їх учнів користуються великою популярністю. Їх роботи часто експонуються на районних обласних та всеукраїнських виставках.
На нинішній виставці представлені вироби Надії Іщенко, Галини Заєць та їх учнів. Доповнили експозицію роботи художників Олександра Кальченка, Ірини Попенко, Мар’яни Силагіної, гобелени Наталії Очеретної, декоративні тарелі Ірини Угринчук і Тетяни Щитініної, вишиті картини Тетяни Глушко, рушники Лідії Кривешко. Центром експозиції виставки стали тканні орнаментальні рушники місцевих майстрів.
 
Гарним доповненням до експозиції виставки стали старовинні вироби декоративно-прикладного та ужиткового  мистецтва: ікони, тканні рушники, скатерки, килими, налавники, доріжки, жіночий одяг, тернові хустки, весільні атрибути, а також гончарні вироби (гладущики, горнята, тощо), авторами яких є місцеві народні умільці.
Щедрість та гостинність жителів села можна було відчути, скуштувавши смачні страви місцевої традиційної кухні. Також, в рамках виставки можна було помилуватися  обрядовими  хлібами, які представляли місцеві коровайниці. 
Незабутню атмосферу створювали народні аматорські колективи «Подільські музики» та «З роси й Води».
Знайомлячись у столиці України з мистецтвом села Щітки, що на Вінниччині, можна було відчути справжній колорит місцевих жителів, а також безмежну любов до рідного краю та традицій, що передаються від покоління до покоління нащадкам.
Виставка народного мистецтва села Щітки Вінницького району із циклу "Мистецтво одного села" в Національному музеї літератури України  в місті Києві працюватиме до 6 жовтня. Тож запрошуються всі бажаючі здійснити подорож до чистих джерел народної творчості.  
Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація