Методичний FЕST у Ільківці

27.06.18

Однією з ключових компетентностей Нової української школи є уміння вчитися впродовж життя і здатність бути відкритим до інновацій. І це стосується не лише дітей, а й педагогів, які мають стати провідниками змін у сучасному освітньому просторі.

Саме тому, й з ініціативи Олени Наскальної, директора Комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради,  було організовано креативний захід  нового формату – Методичний FЕST: «Методичні інновації в освітньому просторі», який став дружньою та змістовною зустріччю творчих педагогів Вінницького району. Захід відбувався на базі Ільківської СЗШ I-II ступенів.

Мальовнича природа та сонячна погода подарували всім творчу атмосферу для самопізнання та спілкування. Основний інструментарій – методи та технології, які були використані освітянами КУ «ВРМЦЗО» ВРР, не дали можливості залишитися пасивним жодному педагогу під час проведення FЕSTу. А Нова українська школа й  передбачає перехід від пасивного сприймання до активності та інтерактивності.

Учасники FЕSTу із задоволенням брали участь у майстер-класах, на яких виконували завдання, отримуючи не лише теоретичний матеріал, а й можливість застосування його на практиці. У той час, як одна група відкривала в собі нові грані креативності, інші  – торкнулися казки, спробувавши створити малюнок за допомогою сучасної техніки Ебру (малювання на воді). Коли одні вчителі обговорювали особливості неформальної освіти в роботі зі шкільною молоддю, інші створювали лепбуки (інтерактивні папки-проекти). Жваве обговорення та цікавість викликали й майстер-класи з командоутворення (teambuilding)  і творча майстерня під назвою «Професійний Інтернет – простір учителя».

Не секрет, що сучасний вчитель повинен бути не лише компетентним фахівцем, а й мобільною, творчою, талановитою особистістю. Усі ці якості розкриваються в людині лише за умови, якщо вона вийде за рамки буденності, відкрившись новому, проявивши себе.

Сучасна методична служба – потреба освітнього середовища, нових педагогічних ідей. Освітяни сьогодні повинні бути творчими, компетентними, здатними до розвитку вміння мобілізувати свій особистісний потенціал у сучасній системі виховання та розвитку дітей. Єдність теорії та практики – важлива складова у роботі методиста. Навчання має бути цікавим, бо методист повинен дібрати ключик до серця кожного педагога, а педагог –  до кожної дитини.

Слід зауважити, що освітяни Вінницького району дійшли спільної думки, і під час заключного етапу FЕSTу в тематичному колі підбито підсумки, що такі форми методичної роботи слід впроваджувати з учнями. Адже, запропоновані заходи допоможуть учителям орієнтуватися у виборі результативних форм методичної роботи, окреслять орієнтири професійного й особистісного зростання, сприятимуть розвитку фахової майстерності.

Цей день запам`ятається ще й тим, що організатори та учасники щиро й невимушено  обговорювали різні  питання, шляхи вирішення проблем. Вони  ділилися особистим  баченням ситуації. Окрім гарного настрою та поповнення власної методичної скарбнички, усі учасники інноваційного фестивалю отримали сертифікати та наголосили на необхідності проведення подібних неординарних заходів, адже це  позитивно впливатиме на готовність учителів до роботи в умовах Нової української школи.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація