Майбутнє України за здоровою, фізично розвиненою нацією

01.10.20
Вже традиційно у другу суботу вересня в Україні відзначається свято фізкультурників, спортсменів, тренерів, ветеранів спорту та усіх хто веде активний та здоровий спосіб життя - День фізичної культури і спорту. Саме це енергійне та запальне свято пропагує силу, та здоровий спосіб життя. Найцінніше, що має людина - здоров'я, адже за його наявності є сили та наснага для здійснення будь-яких справ, втілення планів, заповітних мрій. Сучасне життя вимагає від нас активності, тому про здоров'я турбуватися необхідно. Але, зазвичай, у більшості випадків, часу на найважливіше не вистачає, все відкладається на потім, а згодом – забувається. І як добре, що є люди, які допомагають самоорганізуватися, приділити увагу здоров'ю. Заняття спортом загартовує не лише тіло, а й характер та волю. Саме здорові духом і тілом завжди складали міцну опору суспільства. 
Відтак про розвиток спортивної галузі району та країни, здобутки та проблеми у цій царині наша сьогоднішня розмова із депутатом Вінницької районної ради 7 скликання, спортсменом Русланом Миколайовичем ВИСЛОВСЬКИМ. 
«Значення розвитку фізкультури і масового спорту на селі важко перебільшити. Відомо, що не можна повноцінно почуватись здоровим без занять фізичною культурою та спортом. В дитинстві та в молодості закладаються підвалини міцного здоров’я, доброго імунітету та фізичної витривалості, а відповідно й майбутньої здорової родини, не обтяженої хворобами та згубними звичками. Та й в літньому віці той, хто дружить з фізкультурою, менше витрачається на медикаменти та довше живе. Тому створення належних умов для повноцінного заняття фізкультурою та спортом повинні розглядатися органами місцевого самоврядування в якості першочергових завдань, що за значенням не поступаються основам соціальної політики. Рівень розвитку масового спорту на селі є своєрідним індикатором пріоритетів для влади. Якщо говорити про спорт районного рівня, то потрібно згадати історію. Наприкінці 90-х на всій території держави скоротили низку ДЮСШ, особливо в системі «Колос», тобто – сільського спорту. І натомість не створили нових спортивних клубів. 
Наразі «Колос» – єдине фізкультурно-спортивне товариство у країні, що, попри негаразди, реально опікується розвитком спорту на селі і стабільно проводить масові змагання. Робота  ВРО ВФСТ «Колос» АПК України в останні роки й сьогодні  спрямована на забезпечення прав жителів територіальних громад в царині фізичної культури і спорту, а саме популяризацію здорового способу життя, надання якісних послуг з фізичної культури і спорту, вирішення питань матеріально-технічного забезпечення. Відтак, завдяки спільним старанням вдалося зберегти та вдосконалити систему проведення спортивних заходів, активізувати та популяризувати фізичну культуру у поселеннях, пропагувати здоровий спосіб життя. За роки роботи товариства вдалося започаткувати перспективні проекти із популяризації фізичної культури і спорту. Уже традиційно на терені краю проводяться сільські спортивні ігри із таких видів спорту як шашки, шахи, армреслінг, гирьовий спорт, змагання з футболу, волейболу, настільного тенісу, перетягування линви, легкоатлетичного кросу і багато іншого. Такі заходи відбуваються в усі пори року. Також організовується спортивне дозвілля для жителів краю під час проведення районних свят. Проводяться футбольні турніри, змагання, козацькі ігри «Джура», «Старти надій», «Олімпійське лелеченя», різноманітні спартакіади та багато іншого. Вже стало гарною традицією проводити змагання та турніри приурочені новорічним празникам, Дням Перемоги, Молоді, Незалежності та багато іншого. Наші спортсмени активно беруть участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних турнірах. Товариство є тим локомотивом, який тягне спортивну роботу в сільській місцевості, тому хочу подякувати за зусилля, які воно з року в рік докладає. 
Спортивна галузь завжди розвивалася непросто, - я маю на увазі і державну підтримку, і фінансування, й інфраструктуру. Нині  ситуація із фінансуванням спортивної галузі досить сутужна. Дуже прикро, що очільники деяких територіальних громад не прагнуть розвивати фізичну культуру, не пропагують здоровий спосіб життя й не підтримують спортсменів. Прикро й те, що на терені краю є села, мешканці яких ніколи не беруть участі у спортивних змаганнях. 
Найбільш поширеними на  наших теренах є доступні види спорту - це зокрема, легка атлетика, настільний теніс, волейбол, баскетбол, гирьовий спорт, перетягування линви, шашки, шахи, армреслінг, спортивний туризм, стрільба. Найпотужніше в районі розвивається футбол, у чемпіонаті беруть участь більше 20 команд - прем’єр та першої ліги, серед них і футболісти із сусідніх районів. На гру мільйонів виділяється значна частина коштів, є багато спонсорів. Це, звісно, дуже приємно та добре. Проте хочеться зазначити, що не всі можуть займатись цим видом  спорту, тому потрібно звертати увагу й на інші види, допомагати їм розвиватись, зацікавлювати фізкультурників й робити все можливе аби якомога більше людей долучались до здорового способу життя. Звісно, хотілось б розвивати й зимові види спорту, наприклад біатлон, лижі, хокей. 
Користуючись нагодою, хочу щиро привітати усіх із прийдешнім Днем фізичного виховання та спорту, цим молодим та енергійним празником, закликати долучатись до спорту, пропагувати здоровий спосіб життя. Дякую усім фізкультурникам за те, що вони з честю продовжують та примножують традиції з виховання загартованого та здорового молодого покоління, самовіддано працюють на результат. Відтак бажаю всім спортсменам, тренерам, ветеранам спорту, вболівальникам і шанувальникам фізичного здоров’я і краси, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх починаннях. 
 
Матеріал підготовано в рамках висвітлення
діяльності депутатів Вінницької
районної ради 7 скликання. 
 
 
Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація