Крізь терні долі: з 90-річчям вітали жительку села Зарванці

07.11.18

06 листопада своє 90-річчя відзначила жителька с.Зарванці Марія Григорівна Вознюк. Привітати ювілярку завітали голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський та депутат райради Людмила Марценюк, очільник ветеранської організації краю Петро Василинич. Гості, віншуючи іменинницю, бажали довгих років життя, міцного здоров’я, родинного затишку та утіхи від дітей та онуків.

Родина ювілярки розповіла цікаву історію дня народження бабусі. Справа в тому, що народилась вона у 1928 році, але під час Другої світової війни документи були втрачені. У повоєнний час, відновлюючи їх, до дати народження Марії Григорівни було дописано ще один рік. Тому, згідно документів, ювілей у бабусі наступного року, але родина завжди відзначає фактичний день народження Марії Григорівни Вознюк.

Народилась подолянка у Сальнику, але під час голодомору 1932-33 рр. її родина, шукаючи кращого життя, переїхала до Хмельової. Важкі були тоді часи, як згадує іменинниця. До початку Другої світової війни дівчинка встигла закінчити три класи школи. Після війни було не до навчання - записали до колгоспу. Згадує, як у ті важкі часи доводилось орати землю під посіви коровами, адже коней не було. Ще один важкий період життя - голодний 1947 рік, коли за збирані колоски на полі показово судили односельців.

Одружившись, Марія Григорівна працювала ланковою у колгоспі. Важкою була праця у селі, але грошей за неї не отримували: виручала родину у той час торгівля фруктами та сухофруктами із власного садка.

Позаду багато років важкої праці, недоспаних ночей, радісних подій - є що згадати ювілярці у колі родини цього дня.

 

За матеріалами Вінницької
регіональної газети "Подільська зоря"

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація