Конкурс Вінницької обласної Ради «Комфортні громади»: інформаційна зустріч відбулася для представників територіальних громад Вінницького району

24.02.21

Обласна рада продовжує інформаційні зустрічі із представниками громад щодо умов участі в конкурсі обласної Ради «Комфортні громади» та можливостей залучення коштів для розвитку громад.

23 лютого голова Вінницької районної ради Ігор Шутак, депутати районної ради Ірина Лозова та Ольга Білик, радник голови районної ради Олег Бегус та начальник відділу організаційного, інформаційного забезпечення діяльності ради Анжеліка Храпко взяли участь такій інформаційній зустрічі, яка проходила в сесійній залі Вінницької обласної Ради. Учасниками зустрічі «Можливості розвитку територіальних громад» також були  голови, їхні заступники, старости та профільні фахівці 16-ти громад, що увійшли до складу Вінницького району: Вінницької, Вороновицької, Гніванської, Іллінецької, Липовецької, Якушинецької, Немирівської, Погребищенської, Стрижавської, Лука-Мелешківської, Сутисківської, Тиврівської, Турбівської, Агрономічної, Оратівської, Літинської.

Під час заходу представникам громад розповіли про умови та новації конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» та можливості залучення коштів дорожнього фонду на ремонт та реконструкцію комунальних доріг.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий під час вітального слова зауважив, що обласна Ради 8-го скликання вже демонструє новий формат роботи.

– Наразі ми формуємо апарат обласної Ради таким чином, щоб у його функціонал входила не лише підготовка до сесій та засідань комісій, а те, без чого розвиток Вінниччини не буде швидким – конструктивна комунікація з громадами. Ми розуміємо, що в нових умовах вам не просто адаптуватись, не просто реалізовувати потенціал територій. Ми готові вам допомагати, фахівці нашого новоствореного Управління зв’язків з органами місцевого самоврядування та проєктної діяльності надаватимуть консультації та допомагатимуть розв'язувати питання, які можуть виникнути у вас в процесі роботи, – сказав Вячеслав Соколовий.

Він нагадав, що часу на розробку проєктів та необхідної документації залишилось не багато. Вже 15 березня – дедлайн подання заявок на співфінансування ремонту доріг, а 26 березня – завершується прийом проєктів-учасників конкурсу «Комфортні громади».

Окремо Вячеслав Соколовий повідомив, що довкола цих двох інструментів розвитку активізувались шахраї. За його інформацією, кільком громадам надходили пропозиції щодо «забезпечення перемоги» у конкурсі проєктів та «гарантій участі» у програмі співфінансування ремонту доріг. Голова облради закликав представників громад бути пильними й жорстко реагувати на будь-які спекуляції.

– Довкола цих питань відбуваються незрозумілі процеси, які, я переконаний, не вами придумані. Можливо, хтось мав таку дискусію, до когось такі звернення ще, можливо, надходитимуть. До керівників громад приїжджають люди й кажуть, що з обласною Радою та адміністрацією «все погоджено». Мовляв, ви нам даєте проєктно-технічну документацію, а ми «забезпечимо» успішний розгляд цих матеріалів за умови, що ми будемо працювати потім безпосередньо на цих об’єктах. Женіть їх в шию! Нас цікавить ефективне використання кожної гривні! Ви будете організаторами торгів і ви маєте контролювати усі процеси реалізації проєктів, – підкреслив Вячеслав Соколовий.

Заступник голови облради Дмитро Чаленко акцентував на необхідності ухвалення «Стратегій розвитку» кожної громади – документа, який дозволить ефективно розвивати села, селища та міста.

– Стратегія – це не щось неймовірне, це – покроковий план розвитку вашої громади на найближчі 10 років, – сказав Дмитро Чаленко. Тому, будь ласка, зберіть фахівців, проведіть дискусії в громадах для того, щоб зрозуміти, що потрібно конкретно вам, які ресурси та інструменти у вас є для того, щоб отримати конкретний результат. Я знаю, що в деяких громадах вже розроблені «Стратегії» і вони будуть ухвалюватись найближчим часом.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація