Колодія величаймо - Весну зустрічаймо!

24.02.20

Свято Колодія — одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи, відоме як Колодія, Колодка, Масляна тощо. Незважаючи на різне тлумачення Колодія, свято широко відзначалося на всіх теренах України. І хоча є деякі відмінності у проведенні його в різних регіонах – зміст і характер були однаковими. Це – суто українське свято, і йому немає аналогів у інших народів. Свято супроводжується обрядами, пов’язаним із проводами зими і зустріччю весни і має характер загального примирення, злагоди та всепрощення. За традицією в цей час влаштовуються народні гуляння, а всі дійства направлені на те, щоб прогнати зиму і розбудити природу від сну. Усі ці дні не роблять значних робіт, а славлять Колодія, Сонце, Весну і Світло.

Не забули це свято і в Сокиринецькій ОТГ - днями там відбулось театралізоване дійство "Колодія", яке пройшоло в справжніх українських традиціях. Святкове дійство супроводжувалось частуванням варениками, пирогами, млинцями різноманітних начинок, запашною юшкою, гарячим глінтвейном, чаєм, солодощами, веселими конкурсами та танцями. В святкуванні взяли участь місцеві колективи художньої самодіяльності, а також духовий оркестр Гавришівського будинку культури. На свято в громаді завітав голова районної ради Сергій Сітарський, який привітав всіх зі святом, побажав здоров'я, миру, злагоди та процвітання. Подякував за таку шарну організаію та відмітив, що це дуже добре, що в селах ще не забули про гарні українські традиції, підтримують та прославляють їх.

На завершення відбулась лотерея з різноманітними подарунками та джек-потом. Сільська рада дякувала усім присутнім, хто був присутній, хто долучився до відновлення прадавніх звичаїв.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація