Керівники району вшанували учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС

26.04.18

«Біль і крик душі Чорнобиля»: у Вінницькому районі відзначили 32 роковину техногенної аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні годинник життя відраховує 32 рік Чорнобильської катастрофи, 32 рік людського болю і жалю, 32 рік цвітом скорботи зацвітають чорнобильські сади, отруйна рана гнітить наші душі і серця, але немає і не буде вороття назад.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Неоціненним є подвиг тих людей, які ризикуючи своїм здоров’ям та життям, ліквідовували наслідки тієї страшної аварії.

Напередодні річниці, 25 квітня, в залі засідань районної ради вшановували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В залі були присутні люди, які ризикували своїм життям, здоров’ям заради нас, заради нашого щасливого майбутнього.

На початку переглянули відеоролик, який ще раз нагадав всім про ті страшні сторінки історії нашої держави, після чого вшанували хвилиною мовчання тих героїв, яких уже, на жаль, немає із нами.

Зі словами подяки за мужність та самопожертву до учасників заходу звернулись голова районної ради Сергій Сітарський та голова районної державної адміністрації  Михайло Демченко.

«Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, які виявили героїзм, мужність в тих екстремальних обставинах, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховались за спини товаришів, навіть не усвідомлювали, на яку особисту небезпеку наражаються. Саме ви врятували сотні українських сімей від тієї тихої, чорної, атомної катастрофи. Вона не питала, коли приходила, як не питала, коли забирала людські життя та руйнувала долі багатьох сімей. Нехай ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, нехай залишиться тільки пам'ять про ті моторошні події, яка вчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя. Велика вдячність живим і світла пам'ять загиблим», - наголосив Михайло Демченко.

Голова районної ради Сергій Сітарський у своєму слові зазначив: «Хочу  приєднатися до усіх сказаних слів. Для нашої держави, це «хороший» урок історії, який  ми не повинні його забувати. Цей урок ми засвоїли на все життя.  Наші діти, внуки, правнуки переглядатимуть фільм про Чорнобильську трагедію тільки з тою метою, щоб пам’ятати те лихоліття і не допустити, щоб воно повторилось».

Керівники району побажали учасникам заходу та їхнім родинам міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

За  мужність, героїзм та самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській АЕС та з нагоди 32-их роковин Чорнобильської катастрофи керівники району вручили ліквідаторам Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради та грошові винагороди.

Затим до усіх присутніх звернулися голова ГО «Союз Чорнобиль Єдність» Валерій Приданчук, голова ГО «Асоціація жертв Чорнобиля» Вінницького району Микола Демчук. Вони подякували районній владі за співпрацю і підтримку.

Працівниками відділу культури райдержадміністрації було підготовлено концертну програму. Як завжди, вокалісти своїми виступами змогли підтримати присутніх та на мить дали забути про ту страшну катастрофу, яка назавжди залишиться в душі кожного.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація