Карта Левченка обурила людей: Сокиринецька ОТГ до Вінниці?

17.08.17

Днями у Сокиринецькому Народному домі під головуванням заступника Хижинецького сільського голови Василя Шевчука відбулась інформаційна зустріч мешканців Сокиринецької ОТГ із керівником відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олегом Левченко. На заході були присутні голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, очільники сільських рад: Стадницької, Писарівської, Гавришівської, Іванівської, представники Лука-Мелешківської, Гуменської громад, депутати Вінницької обласної та міської рад. Загалом у залі зібралось близько сотні людей.
Приводом для зустрічі став презентований нещодавно у Вінницькій обласній раді оновлений Перспективний план об’єднання громад Вінниччини. У ньому, зокрема, пропонується утворити у Вінницькому районі чотири ОТГ: Вінницьку (із м.Вінницею), Вороновицьку, Якушинецьку, Стрижавську. Сокиринецьку ОТГ за цим планом пропонується приєднати до міста Вінниці. Цей факт обурив місцевих депутатів, а також мешканців Луки-Мелешківської, тож вони і запросили Олега Левченка аби прояснив ситуацію.

Представник «Центру розвитку місцевого самоврядування» наголосив, що презентована карта та розподіл громад на ній нікого ні до чого не зобов’язує. «До функцій нашого Центру на замовлення Мінрегіонбуду входить розробка перспективного плану об’єднання громад Вінниччини, - наголосив Олег Левченко, - який було презентовано в обласній раді для обговорення. Це лише робоча версія, наше бачення, яке не має жодної юридичної сили».
Людей турбувало те, що на карті намальовано приєднання громад до міста Вінниці. Але Олег Левченко наголошував, що лише за умови, коли місто проявлятиме ініціативу та запросить до об’єднання, лише тоді можна буде рухатись в цьому напрямку. Позаяк наразі таких запрошень не існує, турбуватись немає чого. Але в перспективі громади, що утворяться, повинні бути спроможними та мати можливість надавати всі необхідні послуги населенню.

Депутат Галина Верховод зауважила, що на презентованій карті Сокиринецьку ОТГ приєднали до Вінниці. Олег Левченко наголосив, що згідно закону, за ініціативи громад існує можливість подальшого об’єднання двох і більше громад.

Стадницький сільський голова Владислав Яклюшин зауважив, що представник «Центру розвитку місцевого самоврядування» неодноразово наголошував на тому, що існуючі територіальні одиниці ніхто ні до чого не примушуватиме, до ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій. Тож він запитав, що ж на думку доповідача буде після ухвалення вказаного закону, чи будуть об’єднувати громади згідно існуючого перспективному плану, і до якого часу можна вносити пропозиції щодо його зміни.

«До 21 серпня, коли відбудеться засідання робочої групи, - зауважив Олег Левченко, - чекаємо ваших пропозицій щодо перспективного плану».
Сергій Сітарський, підсумовуючи зустріч, зауважив, що при створенні будь якого перспективного плану об’єднання громад, в першу чергу, потрібно брати до уваги зауваження та пропозиції громади та місцевої влади, тому порадив громадам, які турбує це питання, обов’язково формувати свої пропозиції та спрямувати їх до Вінницької обласної державної адміністрації.
Загалом, протягом зустрічі присутні в залі люди були вкрай занепокоєні та голосно і нервово висловлювали свою стривоженість щодо намальованого на карті приєднання до м.Вінниці. Більшість присутніх в залі висловлювались проти цього. Адже мешканці Сокиринецької ОТГ вже зробили свій вибір, об’єднавшись в одну громаду, а надалі в планах існує перспектива приєднання до існуючої ОТГ інших громад, але аж ніяк не до міста.

 

Джерело інформації: Вінницьтка 
регіональна газета "Подільська зоря"

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація