Йому небайдужий людський біль...

09.12.19

Так говорять про депутата Вінницької районної  ради 7 скликання Василя Йосиповича Катілова не лишень його бойові побратими «афганці», а й жителі Якушинець та довколишніх сіл. А побачити того людського болю на своєму життєвому шляху цьому сивочолому, мудрому чоловікові випало чимало.

В.Й.Катілов народився за рік по закінченні 2-ї світової війни в українській селянській родині на Одещині. Після школи і завершення навчання на лікувальному факультеті Вінницького медінституту ім. Пирогова почалася, власне, його активна діяльність, спрямована на служіння суспільству і охороні здоров’я ближніх. Тож після призову до армійських лав він - молодший лікар, а потім начальник медпункту в Бердичеві; у Південній групі військ (Угорщина) очолює медпункт, згодом – старший лікар полку; потім від цієї посади у Закавказькому ВО менш як за десять років зріс до начальника медслужби дивізії. Затим радник начальника медичної служби 18 піхотної дивізії Демократичної Республіки Афганістан у місті Мазарі-Шаріф. На його рахунку сотні врятованих людських життів.

За часів СРСР Василь Йосипович був нагороджений орденом «За службу Батьківщині» 3-го ступеню і трьома медалями, стільки ж медалей та орден «Зірка» він отримав від уряду Демократичної Республіки Афганістан, а в незалежній Україні останньою (вже четвертою) медаллю, разом із грамотою Комітет ВР України нагородили його, як сільського голову Якушинецької територіальної громади Вінницького району, котру він із дотаційної вивів у прибуткову, за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування та зміцнення Української державності. Тож він уміє лікувати ще й економічні та культурні хвороби спільнот.

Якушинецьку громаду Катілов В.Й. очолював упродовж трьох каденцій, й шлях його до визнання був непростим й тернистим.

- Найперше із чого розпочав свою роботу Василь Йосипович, - розповідає нинішній очільник Якушинецької ОТГ Василь Станіславович Романюк, - це наповнення місцевого бюджету. Поступово мій попередник переконав власників місцевих крамниць, кафе, заправок та інших підприємств, що до сільської скарбниці потрібно сплачувати податки. За його ініціативи на теренах громади з’явилися такі потужні торгівельні центри як «Метро», «Епіцентр».

Далі настав час асфальтування доріг, облаштування вуличного освітлення. Тобто створювалася своєрідна візитна картка, аби люди їхали в село. Не забував він й про підтримку інфраструктурних об’єктів, культури, спорту, ветеранів, соціально незахищених верств населення.

Ще однією віхою його трудової біографії на посаді сільського голови є газифікація сіл Якушинці та Зарванці. Фактично він заклав підвалини нашої нинішньої, однієї з найуспішніших в Україні,  ОТГ. Й хоча нині, як депутат Вінницької  районної ради, він не може лобіювати інтереси громади свого виборчого округу, приміром, щодо забезпечення її коштами на виконання програм соціально-економічного розвитку (бюджети ОТГ мають рівень вищий за районні), але постійно цікавиться життям громади, є бажаним гостем на всіх заходах, що проводяться, ненав’язливо, немов би мимохідь, може дати слушну пораду.

Василь Йосипович користувався й  користується повагою в людей, котрі спраглі до його мудрого слова. Із депутатського фонду надає допомогу на лікування важкохворим землякам.

Плідною є й його депутатська робота, зокрема на  посаді заступника голови постійної комісії Вінницької районної ради з питань депутатської діяльності, етики, гласності, діяльності рад, органів місцевого самоврядування, законності та правопорядку. Займається вона розглядом питань пов’язаних з депутатською діяльністю та додержанням норм депутатської етики, гласності, взаємодіє з органами місцевого самоврядування, вивчає питання стану боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку, готує висновки з цих питань. Розглядає питання виконання районного бюджету, проекти районного бюджету та програм соціально-економічного розвитку. Здійснює контроль за дотриманням і реалізацією Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України. Розглядає питання адміністративно-територіального устрою населених пунктів та ін.

До авторитетної, виваженої думки обранця Якушинецької громади дослухаються не лишень колеги-депутати, а й керівництво району.

Тривалий час Василь Йосипович Катілов очолював районну організацію Спілки ветеранів війни в Афганістані, доклав чимало зусиль для вшанування бойових побратимів: і загиблих, і живих. Зокрема, разом із нинішнім її очільником Олександром Ковальчуком ініціював та підтримав, в тому числі власними коштами, створення документально-пуб-ліцистичного фільму «Біль матері». Постійно опікувався захистом законних прав та інтересів воїнів-інтернаціоналістів.

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря",
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація