Історичне рішення ухвалено

23.06.17

Днями в Агрономічненькому Будинку культури, під головуванням очільника громади Олега Шулікіна, відбулась 19 сесія сільської ради 7 скликання. У засіданні взяли участь голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, консультант Асоціації міст України з питань бюджету у Вінницькій області Ігор Вернигор, депутат Вінницької райради Лілія Гаврилюк. Зала була вщент заповнена місцевими мешканцями.
Розпочали засідання розподілом вільного залишку місцевого бюджету, серед іншого виділили кошти на ремонт харчоблоку у місцевому ДНЗ, преміювання працівників сільської ради, тощо.
Одним із питань, що викликало бурхливе обговорення та протести мешканців, було внесення змін до договору (переукладання) із забудовником, що планує зводити багатоквартирні будинки. Представник будівельної кампанії намагався розповісти жителям громади про плани. Але у людей було багато заперечень, вони хотіли бачити проект майбутньої забудівлі, нарікали на проблеми з водовідведенням та водопостачанням, тощо. Представник забудовника запропонував всі пункти, що турбують мешканців, внести до договору аби люди були впевнені, що всі проблеми які їх непокоять буде вирішено. Але громада не була готова чути пропозиції компанії і в певний час засідання перетворилось на суперечку, дійшло навіть до пропозиції його закрити. Втім деякі депутати, а також Сергій Сітарський, внесли пропозицію аби надати можливість висловитись мешканцям щодо цього питання. Після тривалої суперечки депутати сформували проект рішення, за який було проголосовано. В ньому пропонувалось створити робочу групу та зобов’язати забудовника надати декілька варіантів проектів будівництва, аби їх винести на громадські обговорення щоби люди могли обрати кращий («за» - 20).


Наступним обговорювалось головне питання цього дня - про добровільне об’єднання громади. Щодо цього висловлювалось багато думок: референдум, опитування, доопрацювання та відкладення питання, тощо. Але з кожною хвилиною градус напруги в залі зростав, жителі наполягали аби депутати запустили процес об’єднання та створення ОТГ із центром в с.Агрономічне. Більшість присутніх в залі висловлювались проти приєднання до м.Вінниці, та непокоїлись що якщо не почнеться процес об’єднання, то їх примусово приєднають до міста. Олег Шулікін наголошував на тому, що над цим питанням все ще потрібно подумати, все зважити, прорахувати. Проте знервовані люди перебивали сільського голову на кожному слові і вимагали голосувати. 
Сергій Сітарський заспокоїв жителів стосовно примусового приєднання, адже наразі такого закону не існує і наголосив: «Що на сьогоднішній день в перспективному плані об’єднаних громад Вінницької області Агрономічнеська ОТГ затверджена та визнана спроможною Кабінетом міністрів України. Обговорення щодо цього вже відбувалось в громаді і тоді більшість людей підтримала це. Хочу наголосити, що це лише перший крок, адже надалі потрібно чекати розгляду зазначеного питання у громадах які планують приєднуватись до Агрономічного. Тож депутати мають вирішити чи розпочинати цей процес, чи ні».
Але сільський голова наполягав на тому, що потрібно провести ще одне опитування, зробити прорахунки тощо.


Наголошував, що нова об’єднана громада буде змушена ухвалювати непопулярні рішення, приміром щодо закриття шкіл, звільнення педагогів та інші. На це Сергій Сітарський наголосив: «Агрономічненська громада небідна, про це свідчать беззаперечні цифри. До того ж, Кабмін затвердив спроможною Агрономічненську ОТГ, то невже ви і їм не вірите?” Присутні в залі та деякі місцеві обранці запевняли, що вже досить вагатись та думати, потрібно приймати рішення та рухатись вперед, як це вже зробили інші. Дебати тривали довго та на підвищених тонах. Але врешті, після оголошення перерви, депутати все ж почали голосування. Перед початком якого депутат Андрій Гильчук звернувся до колег та закликав підтримати початок об’єднавчого процесу, адже це може бути історичним рішенням від якого залежатиме подальша доля громади.
Мешканці вимагали аби головуючий оголосив результати голосування поіменно. 
Публікуємо результати: Т.П.Сторожук – «за», І.В.Бербець – «за», І.В.Білоус – «за», А.Д.Гільчук – «за», Е.В.Зонюк – «за», П.Г. Наконечний – «утримався», Т.М.Абдурашидова – «за», Ж.А.Олійніченко – «за», О.Ф. Курдецька – «за», Т.В.Лисак – «за», М.П.Кушнір - «проти», В.О.Маколкін – «за», Г.П.Сапожнік – «за», Р.В.Кабак – «за», А.Д. Шевченко – «за», О.В.Тарнашинський – «проти», І.М.Перетяжко – «за», О.М.Шулікін – «проти». Отож 14 – «за» - рішення прийнято, заслухавши результати присутні аплодували тим депутатам, які дослухались до громади і підтримали рішення.

 

Джерело інформації
Вінницька регіональна газета
"Подільська зоря"

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація