І знову про добровільне об'єднання територіальних громад Вінницького району

13.07.17

За ініціативи голови Вінницької районної ради Сергія Сітарського та депутата Вінницької обласної ради Олександра Масленнікова запрошено регіонального консультанта з питань бюджету  Асоціації міст України - Ігоря Вернигора для роз`яснення методики, яка визначає механізм та умови формування спроможних територіальних громад для Пултівецької та Широкогребельської сільських голів та бухгалтерів.

Голова районної ради Сергій Сітарський навів випадки добровільного об’єднання в Вінницькій області та не лише, та зазначив, що потрібно не стояти на місці, а рухатись вперед та робити перші кроки щодо об`єднання громад. Після чого передав слово консультанту з питань бюджету  Асоціації міст України Ігорю Вернигору.

У своєму виступі Ігор Вернигор наголосив, що спроможна територіальна громада - територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об’єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а потенційний адміністративний центр спроможної територіальної громади - населений пункт (село, селище, місто), який, як правило, розташований найближче до географічного центру території спроможної територіальної громади та має найбільш розвинуту інфраструктуру.

Таким чином, головним документом для формування спроможних громад є Перспективний план, який розробляється та затверджується відповідно до Закону і має жорстко відповідати вимогам Методики. За своєю суттю Перспективний план - це бачення державою ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області. Перспективний план розробляється з метою формування територіальних громад (за відповідними типами – сільські, селищні, міські), органи місцевого самоврядування яких спроможні виконувати всі функції, покладені законом на них. Перспективний план охоплює всю територію області, розробляється і приймається для того, щоб у регіоні не залишалося неспроможних громад -таких, чиї органи місцевого самоврядування не мають власного ресурсного забезпечення, достатнього для виконання власних повноважень з вирішення питань місцевого значення. Також зазначив, що об’єднана громада одержує додаткові фінансові та майнові ресурси. Основні з них: 60% ПДФО (зараз 0) на власні повноваження; Державні субвенції (медична, освітня); Право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади. Після чого докладніше навів перелік податкових та неподаткових надходжень місцевих бюджетів об’єднаних громад. Зазначив,  що особливістю об’єднаних територіальних громад є наявність старости, який є посадовою особою місцевого самоврядування і обирається в порядку, визначеному законом. Староста обирається у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади на строк повноважень цієї місцевої ради. Повноваження старости: 1) представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради; 2) сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування; 3) бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища.

Загалом, багато було запитань та відповідей у сільських голів щодо добровільного об’єднання громад адже потрібно враховувати думку кожного громадянина, і першим питання було «З чого  ж починати?». На що Ігор Вернигор рекомендував створити спільну робочу групу, яка розробляє проект рішення про добровільне об’єднання: перелік територіальних громад, що об’єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів;  визначення адміністративного центру об’єднаної територіальної громади та її найменування; план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад. І насам кінець побажав присутнім визначатись з вибором добровільного об’єднання громад в своїх територіальних громадах.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація